Акваріуми на 100 літрів: розміри, скільки риб можна тримати і які підійдуть?

Акваріуми на 100 літрів: розміри, скільки риб можна тримати і які підійдуть? - Ветеринар

Столітровий акваріум дуже часто рекомендований до придбання акваріумістам, тим паче, якщо селити належить понад десять видів підводних вихованців. Однак перед придбанням дуже дорогої конструкції необхідно вивчити всі її особливості.

Мінуси і плюси

Акваріум на 100 літрів дає можливість розташувати багато різноманітних видів мешканців, адже значний об’єм і наявність повноцінних декількох шарів виявляється достатнім.

Ба більше, в одному резервуарі дуже добре можуть комбінуватися і риби, і равлики, і різноманітні рослини.

Умовним «мінусом» ємності вважається її масивність — у квартирі доведеться виділити дуже великий простір, щоб не тільки гарно розташувати об’єкт, а й забезпечити до нього безплатний доступ.

Варіанти форм і розмірів

Усі акваріуми заведено розмежовувати на групи відповідно до форми, що притаманно і для 100-літрових резервуарів. До першої групи належать традиційні з прямими кутами і досить вузькі ємності. Вони дуже популярні завдяки невеликим габаритам і можливості стежити за підводним життям. Панорамні акваріуми легко сплутати зі звичайними прямокутними, проте їхньою відмінною рисою вважається наявність вигнутої лицьової сторони. Завдяки цій поверхні, огляд вихованців стає набагато зручнішим і приємнішим.

Циліндричний акваріум створює ще набагато якісніший огляд для акваріумістів, а кулясті резервуари стають повноцінною прикрасою будь-якого інтер’єру.

Широкі з прямими кутами ємності, здебільшого, застосовуються для облаштування тераріумів або місця проживання комах. Зрештою, кутові акваріуми поділяються на овальні панорамні та прямі. Крім оригінального зовнішнього вигляду, до їхніх позитивних якостей належить і здатність заповнювати кімнатний кут і завдяки цьому залишати в кімнаті багато вільного місця. Безсумнівно, можна замовити акваріум і оригінальної форми, але доведеться заздалегідь відшукати спеціалістів власної справи і заплатити велику суму.

Параметри 100-літрового акваріума визначаються все залежить від форми, проте у квадратної ємності, в основному, довжина становить 750 міліметрів, висота — 450 міліметрів, а ширина — 300 міліметрів. Ідеальна товщина скла відповідає 6 міліметрам. Середня вага акваріума відповідає 23 кілограмам, щоправда трапляється, він важить і більше, і менше.

Як підібрати?

Щоб підібрати більш прийнятний для певної ситуації акваріум, потрібно брати до уваги кілька важливих аспектів. Насамперед визначається мета купівлі — чи утримуватимуться в резервуарі тільки рибки, комахи або, наприклад, черепахи. Деякі люди купують акваріуми оригінальної форми просто для прикраси і розташовують всередині флористичні композиції. Далі краще розрахувати, де можна розмістити покупку. Оскільки 100-літровий резервуар виділяється дуже хорошими розмірами, кількість порожнього простору визначає форму покупки. Далі обчислюється та сума, яку можна витратити з цією метою, а потім відбувається вивчення наявних пропозицій на ринку.

Необхідно розуміти, що ціна акваріумів об’ємом у 100 літрів дуже велика. Купувати резервуар можна як укомплектованим, так і «голим». У результаті ціна коливатиметься від 1,5 до 7 тисяч рублів.

Деякі елітні моделі коштують аж до п’ятдесяти тисяч рублів. Відіграє значущу роль і фірма, яка виробляє акваріум. Чим відоміша компанія, тим більше грошей знадобитися заплатити.

Вартість 100-літрового акваріума може змінюватися навіть залежно від його форми. З прямими кутами ємності набагато простіші для виготовлення, тому їхні ціни найнижчі. Далі за збільшенням цінника йдуть панорамні конструкції, а потім моделі кутового типу. Якість застосовуваного скла і його товщина, а ще виробнича технологія впливають на ціну. Дуже дорогими вважаються акваріуми, зроблені методом цільного лиття.

Де встановити?

Поставити акваріум потрібно так, щоб він висвітлювався природним чином, але не потрапляв під прямі промені. Місце має бути надійним і стійким, але давати можливість спокійно провести велике прибирання, замінити воду або ж погодувати вихованців. Оптимальним місцем вважається сторона, протилежна отвору вікна. Вдало, якщо поруч виявиться розетка для підключення наявного обладнання: фільтра, обігрівача, компресора і того ж світильника.

Для безпеки рівень розеток має виявитися більшим, ніж рівень самого акваріума, оскільки потрапляння води загрожує спаленою електричною проводкою.

Вільний доступ до води теж грає в плюс, оскільки це значно полегшує процедуру підміни води. Не потрібно розміщувати резервуар неподалік з телевізором або комп’ютером, оскільки рибки погано реагують на шум.

Як обладнати?

Облаштування акваріума неможливе без якісного внутрішнього фільтра, який коштує приблизно 1200 рублів. Щоб заощадити, його можна використовувати і для аерації, але набагато краще за все відразу ж придбати і компресор. Крім цього, резервуару об’ємом у 100 літрів знадобиться сучасне освітлення. Для традиційного прямокутного акваріума необхідні дві лампи Т8 по 18 ват. Світильник оформляється за допомогою лампочок розжарювання, ламп галогенного типу, люмінесцентних або металогалогенних.

Будь-який з різновидів має власні переваги і недоліки.

Світло може відтворюватися і завдяки LED світильникам, але лише в якості додаткового освітлення або ж нічного підсвічування, оскільки їхня потужність дуже невелика. Розрахувати кількість світильників правильно слід, беручи до уваги потреби не тільки риб, а й рослин, що в основному розвиваються в резервуарі. Вибираючи лампочки, важливо стежити, до якого рівня набирається вода, щоб не виникли проблеми.

Скільки і яких риб можна тримати?

Кількість акваріумних рибок, кого можна поселити в резервуар, залежить від їхніх видів. Причому точна цифра визначається залежно не тільки від розміру істоти, але і її вдачі, а ще ступеня агресивності. Наприклад, на 100 літрів води можна завести 45 гуппі або ж тільки одного акулячого барбуса. Можлива кількість даніо рожевих дорівнює 20 штукам так само, як і кількість кардиналів. Золотих рибок в акваріумі може мешкати лише 2 штуки, а ось шоколадних гурамі поміститься цілих 18 особин. Півників бетта влізе цілих 32 штуки, а ось скалярій може бути не більше 2-ох. Загалом цю інформацію рекомендовано уточнити в магазині, де купуються мешканці акваріума.

Важливо пам’ятати, що дуже висока щільність жителів акваріума, з одного боку, зменшує агресію, але, з іншого боку, сприяє уповільненню розвитку риб і припиненню нересту.

Крім цього, ймовірні численні захворювання, а ще спалахи інвазії. Селити всіх вихованців у 100-літровий акваріум краще одночасно, оскільки нові сусіди майже завжди перший час терплять агресію старожилів. Крім того, вибираючи рибок, головне не забути врахувати не тільки їхній сьогоднішній розмір, а й максимальні розміри, яких вони можуть досягти. Приблизно на будь-який сантиметр рибки має припадати від 3 до 4 літрів води.

У 100-літровому акваріумі можна поселити жителів усіх 3-х шарів води — верхнього, середнього і донного. Здебільшого, зверху розміщуються істоти, паща яких дивиться вгору, а в шарі, що розміщений по середині, живуть риби, паща яких спрямована вздовж серединної лінії тулуба. У придонному шарі можна поселити крапчатого сомика, довжина якого не буде більше 6 сантиметрів. Рухома риба відрізняється доброзичливим характером і звикла мешкати в зграї.

Облаштовуючи для сомиків акваріум, обов’язково потрібно розташувати достатньо укриттів і рослин, щоб істоти могли сховатися і розслабитися від сусідів.

Іншою підходящою твариною вважається золотистий сомик, який володіє подібними характеристиками, але більшою теплолюбністю, а ще сомик анциструс, розмір якого вже знаходиться в межах від 12 до 15 сантиметрів. У шарі, який знаходиться по середині, експерти радять поселяти барбусів, причому різних видів. Як варіант, це може бути барбус вишневий, що виростає по довжині до 5 сантиметрів. Віддаючи перевагу такому різновиду, необхідно розуміти, що вони є досить полохливими істотами, що мешкають у зграї. В акваріум обов’язково необхідно поселити щонайменше 7 особин з переважною кількістю самок, а ще стежити, щоб повільні сусіди в них були відсутні. Розмір тулуба становить десь 5 сантиметрів. Іншою підходящою варіацією вважається барбус п’ятисмугастий.

Трохи вище можуть мешкати гурамі — як одного, так і різних видів. Гурамі мармуровий дуже помірний і навіть повільний. Селити його необхідно або парою, або зграєю від 5 до 7 особин.

Щоб гурамі не з’їдали дрібних рибок, селити їх знадобиться лише з істотами аналогічного розміру — довжиною в 11 сантиметрів. Для гурамі потрібні як порожні простори і плаваючі рослини для будівництва гнізд, так і наземні укриття. Для акваріума підійдуть також перлинні гурамі.

Завжди добре себе показують гуппі, тим паче що вони можуть мешкати в найрізноманітніших шарах акваріума. Для початку краще підібрати традиційну версію, а потім вже купувати більш примхливих особин. Гуппі не рекомендують селити поряд з хижаками або істотами, що проявляють агресію.

Загалом ці рибки відрізняються позитивним характером і 6-сантиметровим розміром тулуба.

Вибір мешканців акваріума виконується так, щоб були присутні збіги за вимогами, що стосуються температури води та її складу. Тепловодні та холодноводні рибки разом мешкати не можуть. Жителі з найрізноманітнішим характером мають мешкати в найрізноманітніших шарах резервуара. Якщо говорити не тільки про риб, а й про равликів, то має сенс придбати в 100-літровий акваріум неретину. Її розмір становить всього то 2 сантиметри, а основу харчування складають водорості, що зберігає в безпеці всі рослини. Останні можуть бути абсолютно будь-якими, але віддавати перевагу розумно невибагливим папоротям, сальвінії або гігрофіле.

close