10 порад щодо розміщення килимів на підлозі, що можна і що не можна робити

Патриція Шеннон — досвідчений автор статей про стиль життя, що спеціалізується на матеріалах про дім, декор, сад і новини з більш ніж десятирічним досвідом написання. Патриція працювала редактором журналів про стиль життя понад десять років, перш ніж розпочати кар’єру фрілансера. Окрім журналу The Spruce, вона також співпрацює з такими виданнями, як Southern Living, Better Homes & Gardens та Coastal Living.

Лорен Фланаган писала про декор для The Spruce протягом майже двох років, зосереджуючись на декорі інтер’єру. Вона багато писала про дім і сад для різних видань, включаючи Canadian Gardening, Canadian Home & Country та Connected Rogers Magazine.

Килими є чудовою альтернативою килимам від стіни до стіни, зокрема тому, що їх легше знімати і чистити. Але залишається одна велика проблема, коли справа доходить до килимів: їх розміщення.

Що таке килим?

Килим — це акцентний килим, який не виходить на стіни. Здебільшого його використовують для закріплення меблів у просторі.

Існує кілька важливих правил, про які слід пам’ятати, використовуючи килими у вашому домі, будь то спальня, вітальня, їдальня чи кабінет. Перед покупкою ознайомтеся з цими рекомендаціями щодо розміщення килимів.

Не простягайте килими під меблями

Вибираючи килим, переконайтеся, що він простягається під усіма ключовими предметами меблів у кімнаті.

Розміщення килима у вітальні

У вітальні всі меблі повинні стояти на килимі. Якщо це неможливо, можна поставити передні ніжки великих м’яких меблів на килим, а задні — ні, хоча всі ніжки менших меблів повинні знаходитися на килимі.

Розміщення килима в спальні

Вам потрібно притиснути килим до стіни в узголів’ї ліжка, залишивши достатньо місця для тумбочок і вільного простору в кінці ліжка, щоб ефективно закріпити ліжко і навколишні меблі.

Розміщення килима в їдальні

У їдальні килим повинен бути достатньо великим, щоб вмістити стільці та стіл. Гарне правило полягає в тому, що стільці повинні стояти на килимі, навіть коли їх витягнуто зі столу.

Якщо ви хочете, щоб ваша вітальня здавалася більшою, не зупиняйтеся на досягнутому

Це може здатися нелогічним, але більший за розміром килим насправді зробить вашу вітальню більшою. Якщо ви працюєте з секційним диваном, ви захочете, щоб весь диван помістився на килимі, створюючи експансивний (і згуртований) якір у просторі. По периметру килима повинно залишатися достатньо місця для прогулянок, тому меблі не повинні займати весь простір.

Застеліть зони з високим трафіком

Переконайтеся, що всі кімнати, які є прохідними, повністю покриті килимом, який ви вибрали. Коли люди проходять, вони не повинні стояти однією ногою на килимі, а іншою — поза ним. Це незручно, некомфортно і може призвести до незвичного зносу як килима, так і вашої підлоги.

Не будьте занадто маленькими в спальні

Яка користь від килима, якщо він не виходить за межі ліжка? В кінцевому підсумку, вранці ви будете виходити на холодну, тверду підлогу, а не на м’який килим. Не забудьте зняти мірки перед тим, як йти за покупкою.

Вимірювання розмірів ліжка

Ви можете взяти більший розмір, але ці цифри повинні бути мінімальними, на які ви хочете розраховувати.

  • Двоспальне/двоспальне ліжко: Килимок повинен бути достатньо великим, щоб виходити за краї ліжка щонайменше на 12 дюймів.
  • Королева / Король: Вибирайте килим, який щонайменше на 18 дюймів виходить за межі ліжка.

Залишайте однаковий простір

Незалежно від того, з якою кімнатою ви працюєте, ви повинні залишити однакову площу підлоги з усіх боків килима. Залиште собі від 8 до 24 дюймів вільного простору з усіх боків. Вісімнадцять дюймів — найпоширеніший параметр, але в невеликих приміщеннях можна обійтися і вісьмома дюймами.

Поради

Завжди пам’ятайте, що головна мета — розташувати килим по центру кімнати.

Не бійтеся кольору і візерунка

Розміщення є ключовим фактором, коли мова йде про те, щоб додати кімнаті грайливості та веселощів за допомогою килима. Ви повинні бути впевнені, що килим знаходиться поруч з предметами, які добре поєднуються між собою і не створюють какофонії або хаосу.

Знайте, як його чистити

Килими, як правило, розташовуються в місцях з високим трафіком навколо диванів у вітальні та під обідніми столами, тому знання того, як їх чистити, буде ключовим фактором. З огляду на це, важливо завжди перевіряти інструкції з чищення на будь-якому килимі перед покупкою. Килими з сизалю, джуту та інших натуральних волокон коштують недорого, але їх не можна чистити, тому, можливо, вам доведеться замінити їх, якщо вони сильно забруднилися.

Не піддавайте свої найкращі килими небезпеці

Розміщення килима під обіднім столом не є абсолютно недоцільним, але розміщення найдорожчого килима під обіднім столом, скоріш за все, є недоцільним. Має сенс розмістити найкращий килим у центральному місці будинку, але подумайте, чи є місце, де розливи, плями і високий рівень зносу будуть меншою проблемою.

Незважаючи на те, що килими легше чистити, ніж килими з широким ворсом, вони все одно можуть викликати труднощі, коли справа доходить до видалення плям. Майте це на увазі (особливо якщо у вас є діти і домашні тварини) і подумайте, чи не краще вибрати недорогі, легкі в догляді варіанти для більш небезпечних зон вашого будинку.

Не дозволяйте інвестиціям вас лякати

Помилка номер один, якої припускаються при оформленні інтер’єру за допомогою килимів, — це вибір занадто маленького розміру. Це зрозуміло, особливо коли ви починаєте порівнювати цінники на килими 5’x8′ та 10’x14′. Однак, інвестувавши зараз, ви вбережете себе від заміни килимка, який не підійде пізніше — не кажучи вже про те, що вартість одного килимка все одно нижча, ніж цілої кімнати з килимом.

Подумайте, який килимок вам потрібен

Правильно підібрана підкладка для вашого килима допоможе йому залишатися в оптимальному положенні, надасть додаткову амортизацію в потрібних місцях (наприклад, у спальнях) або навіть захистить підлогу (особливо при настиланні сизалю на тверду деревину). Визначте свої потреби і сплануйте килимок відповідним чином. Корисно купити килимок трохи більшого розміру, ніж ваш килим, і обрізати його ножицями до потрібного розміру для ідеального прилягання.

Чи можна покласти килимок на килим?

Так, килимок можна класти на килим. Ви можете вирішити зробити це з кількох причин, включаючи захист килима від зносу або навіть для того, щоб приховати вже наявні пошкодження килима. Переконайтеся, що килим закріплений на меблях, щоб він не зміщувався, і намагайтеся вибирати низькопрофільні варіанти.

Як виміряти розмір килима?

Найкраще визначати розмір килима на основі конфігурації меблів, а не розміру кімнати. Використовуйте стрічку, щоб зобразити, як виглядатиме килим після розміщення, що дозволить вам працювати з конфігурацією меблів та/або розміром килима, доки не знайдете правильний баланс для вашого простору.

Яких розмірів бувають килими?

  • 3 фути на 5 футів
  • 4 фути на 6 футів
  • 5 футів на 8 футів
  • 8 футів на 10 футів
  • 9 футів на 12 футів
close