12 ґрунтопокривних рослин для тіні

Девід Больє — експерт з ландшафтного дизайну та фотограф рослин з 20-річним досвідом.

Кетлін Міллер — визнаний майстер-садівник і садівник з більш ніж 30-річним досвідом роботи в органічному садівництві, фермерстві та ландшафтному дизайні. Вона заснувала Gaia’s Farm and Gardens, працюючу стійку пермакультурну ферму, і пише для Gaia Grows, колонки в місцевій газеті.

Трендові відео

Рослини, які добре працюють як ґрунтопокривні рослини в тінистих місцях, заслужили таку репутацію, оскільки вони надзвичайно живучі і здатні процвітати без достатньої кількості сонячного світла. Але ця перевага може призвести до проблем, оскільки деякі тіньолюбні рослини можуть заполонити ландшафт і навіть втекти з саду, натуралізуватися і загрожувати місцевим видам рослин. Деякі рослини, такі як конвалія (Convallaria majalis), мають настільки погану репутацію, що їх навіть не варто розглядати. Конвалія заполонила багато покинутих садиб на сході Північної Америки, і багато садових центрів більше навіть не продають цю рослину.

Інші рослини, однак, потребують певної уваги. У цьому списку з 12 поширених ґрунтопокривних рослин перші п’ять — добре поводяться, і їх можна використовувати без побоювань, але решта сім мають репутацію непокірних та інвазивних у деяких регіонах; перш ніж використовувати їх, проконсультуйтеся з місцевими експертами, щоб переконатися, що вони не спричинять проблем. Зазвичай найкращим місцем для отримання інформації є відділ розвитку вашого місцевого університету.

Ось 12 найпоширеніших ґрунтопокривних рослин, про які вам варто знати.

Часткова тінь означає трохи сонця

Дуже поширеною помилкою садівників є думка, що рослина, яка «терпить» тінь, буде рости в повній густій тіні. Це не так, оскільки садівники визначають «напівтіньові» рослини як такі, що потребують від 2 до 4 годин прямого сонячного світла щодня. Якщо у вас є місце з густою, повною тінню, куди зовсім не потрапляє пряме сонячне світло, переконайтеся, що ви вибрали рослини, пристосовані для таких місць — їх не так багато, але деякі з них описані тут. З іншого боку, ґрунтопокривну рослину, яка має репутацію інвазивної, іноді легше контролювати, якщо висадити її в глибокій тіні, яка не є її улюбленим середовищем.

Ожина (Cornus canadensis)

Ожина (Cornus canadensis) — рослина, що росте в північних регіонах Північної Америки. Це низькорослий (від 3 до 9 дюймів) листопадний чагарник, який є чудовим ґрунтопокривною рослиною в напівтінистих місцях. Він більш ефектний (принаймні, коли цвіте), ніж деякі інші місцеві види, що ростуть у цьому регіоні, наприклад, плямиста зимолюбка.

 • Зони вирощування: від 2 до 6
 • Освітленість : Часткова тінь
 • Потреби в ґрунті : Помірно вологий, добре дренований ґрунт

Хоста (Hosta spp.)

Коли ви чуєте згадку про ґрунтопокривні рослини для затінення, на думку одразу спадає хоста. Це величезний рід ландшафтних рослин, що включає десятки видів і сотні гібридів та культиварів. Пам’ятайте, однак, що деякі види хост потребують трохи більше сонця, щоб досягти найкращого кольору. Загалом, хости з зеленим листям, а також синьолисті види, такі як хоста Halcyon, є ідеальним вибором для густої тіні, в той час як золотистолисті види і ті, що мають строкате листя, такі як хоста Patriot і схожа на неї Minuteman, повинні отримувати трохи більше світла. Хости, як правило, добре поводяться, ростуть і поширюються повільно. Ви можете використовувати їх, не боячись нестримного поширення.

 • Зони вирощування USDA: від 3 до 8
 • Залежність від сонця: від півтіні до повної тіні (залежить від виду)
 • Вимоги до ґрунту : Багатий, добре дренований ґрунт

Папороті (різні роди)

Садові папороті — незвичайна родина рослин, оскільки включає кілька різних родів, які розмножуються спорами, а не квітками та насінням. Існують види папороті, які задовольняють потреби тінистих місць практично в кожній кліматичній зоні. Папороті, як правило, є чудовим вибором для тінистих ділянок. Відсутність квітів може стати вирішальним фактором для деяких садівників, але інші обожнюють рослини з гарним листям. Наприклад, папороть переривчаста (Osmunda claytoniana) — це високий вид (від 2 до 3 футів). Восени вона стає золотистою, але в інший час пропонує лише зелений колір. Папороть японська (Athyrium niponicum var. pictum) нижча (від 12 до 18 дюймів) і дарує цікавіші кольори протягом усього вегетаційного періоду. Його сіро-зелене листя вкрите сріблястим покривалом, усіяним бордовими прожилками. З цієї причини пофарбована папороть більш популярна в озелененні.

 • Зони вирощування USDA: від 2 до 10 (в залежності від виду)
 • Світлолюбність : від півтіні до повної тіні
 • Потреба в ґрунті : Сухий або середньо-вологий ґрунт (залежить від виду)

Безплідний корінь (Epimedium spp.)

Аїр — це загальна назва роду рослин Epimedium, що складається з кількох десятків видів, деякі з яких є важливими ландшафтними рослинами. (Рослина також відома під назвою «єпископський капелюх»). Epimedium grandiflorum ‘Rose Queen’ має одні з найкрасивіших квіток серед безвременників. Він досягає висоти від 12 до 18 дюймів з квітками рожевого кольору. Epimedium pubigerum — один з найвищих видів (24 дюйми); він має білі квіти з жовтими серединками. Багато видів кореневищ висаджують через їхнє гарне листя, а не через цвітіння, хоча форма блазнівського капелюха Epimedium pubigerum є дуже гарною. Epimedium x rubrum дає квіти трьох кольорів. Це чудові ґрунтопокривні рослини для сухого затінку.

 • Зони вирощування USDA: від 5 до 9 (залежить від виду)
 • Світлолюбність : від півтіні до повної тіні
 • Потреби в ґрунті : Сухий або середньої вологості, добре дренований ґрунт
close