12 найпоширеніших видів вербових дерев та кущів

Ванесса Річінс Майерс має ступінь бакалавра садівництва та понад 10 років досвіду роботи професійним садівником і садівницею.

Оновлено 23.06.22Актуальні відео

Верби включають понад 400 дерев і кущів з роду Salix — групи вологолюбних рослин, які ростуть у помірних і холодних регіонах Північної півкулі. Залежно від виду, верби варіюються в розмірах від низьких чагарників, що обіймають землю, до гігантських велетнів заввишки 90 футів і більше. Всі верби є вологолюбними рослинами, які можуть жити у вологих місцях і на болотистій місцевості, а деякі з них досить пристосовані, щоб добре рости і на сухих ґрунтах. Більшість видів верби мають списоподібне листя, хоча деякі види мають вужче листя (ці види відомі як верби), тоді як інші мають більш кругле листя (більшість з цих видів відомі як верби). Деревина вербових дерев, як правило, крихка, тому декоративне ландшафтне використання обмежується відносно невеликою кількістю видів.

У ландшафтному дизайні верби часто висаджують уздовж струмків, де переплетене коріння утримує ґрунт і запобігає ерозії. Верби також можна використовувати для створення живих парканів або навіть скульптур, а гілки широко застосовують у плетінні та лозоплетінні, оскільки деревина досить гнучка, щоб її можна було зігнути після того, як вона розмочена у воді.

Попередження

Будьте обережні з висаджуванням верб поблизу каналізаційних або водопровідних труб, оскільки їхнє коріння природно тяжітиме до них. Більшість, якщо не всі, види верб є вологолюбними рослинами, які будуть шукати підземні труби, що несуть воду. Якщо коріння верби проникає у водогін або каналізацію, ви можете зіткнутися з тисячами доларів на ремонт і заміну труб.

Ось 12 водолюбних вербових дерев і кущів, які варто розглянути.

Верба Бебба (Salix bebbiana)

Це багатостовбурний чагарник або невелике дерево, яке в природі росте в заростях вздовж струмків, озер і боліт. Це домінуючий природний вид у водно-болотних угіддях по всьому північному ярусу Північної Америки, але рідко зустрічається на південь від зони 4. Деревина верби Бебба часто використовується для різьблення. Окрім деревообробки та укріплення берегів річок, верба Бебба мало використовується в ландшафтному дизайні, оскільки вона недовговічна і схильна до пошкодження комахами та хворобами. Після приживлення цей вид є відносно посухостійким. У регіонах ви можете почути інші назви верби Бебба, зокрема дзьобик, сіра верба, діамантова верба або довгодзьобик. Відомо, що цей вид легко гібридизується з іншими видами верб, тому точна ідентифікація іноді буває складною.

 • Ареал : Північна половина Північної Америки
 • Зони вирощування за класифікацією USDA : від 3 до 7
 • Висота : від 10 до 30 футів
 • Освітленість : Від сонця до тіні

Верба штопор (Salix matsudana Tortuosa)

Цьому сорту надають перевагу завдяки його звивистим гілкам, які можуть додати зимового інтересу. Це справжнє дерево, а не багатостовбурна кущова рослина. Верба штопор також використовується як акцент у квіткових композиціях і як бонсай. У регіонах ця рослина має кілька інших поширених назв, включаючи кучеряву вербу, вербу глобус, вербу Пекіна та вербу скручену. Видова форма, S. matsudana, тісно пов’язана з плакучою вербою, і деякі ботаніки вважають її природною варіацією цього дерева. S. matsudana ‘Tortuosa’ — один з найпопулярніших сортів, що відрізняється скрученими гілками; серед інших — ‘Golden Curls’ та ‘Scarlet Curls’.

 • Батьківщина : Північно-Східний Китай
 • Зони вирощування USDA : від 4 до 9
 • Висота : від 20 до 50 футів
 • Освітленість: Повне сонце або півтінь

Верба вузьколиста (Salix exigua)

Також відома як верба койота, це чагарникова форма верби, яку часто використовують для виготовлення гнучких жердин або будівельних матеріалів. Сільські меблі часто виготовляють з гілок цієї рослини, які мають привабливу сіру, борознисту кору. Хоча ця рослина має дуже широкий природний ареал на більшій частині Північної Америки, вона вважається зникаючою або під загрозою зникнення в деяких частинах східної частини США. Ця рослина може мати інші поширені назви в різних регіонах, в тому числі верба сутінкова і верба сіра. Окрім використання як джерела будівельних матеріалів, її іноді висаджують і обрізають як невелике декоративне дерево. Має чудову толерантність до різних умов, процвітаючи як в умовах посухи, так і тривалих повеней.

 • Ареал : вся Північна Америка, від Аляски до Луїзіани
 • Зони вирощування USDA : від 2 до 9
 • Висота : від 6 до 15 футів
 • Освітленість: Повне сонце або півтінь

Верба крапчаста (Salix integra ‘Hakuro-nishiki’)

Цей вербовий чагарник добре підходить для виготовлення зразків, оскільки його листя строкате, з відтінками рожевого, зеленого та білого. Рожевий колір з’являється, коли листя вперше з’являється, і з плином сезону стає зеленим та білим. Як бонус, взимку гілки набувають привабливого червоного кольору. Виростаючи з декількох стебел, вона добре підходить для створення бордюрів з чагарників або дощових садів. Інші поширені назви цієї рослини: верба строката, верба Нішікі, японська верба в цяточку, японська строката верба і триколірна верба. Ця верба також може продаватися під назвою сорту «Albomaculata». Інша верба зі схожим маркуванням — Salix integra ‘Фламінго’.

 • Ареал : Росія, Японія, Корея, північно-східний Китай
 • Зони вирощування USDA : від 4 до 9
 • Висота : від 4 до 6 футів
 • Сонце : Від повного сонця до півтіні
close