15 порад щодо будівництва садового ставка

Лі має понад двадцять років практичного досвіду реконструкції, ремонту та покращення будинків, а також понад 13 років надає поради щодо покращення житла.

Оновлено 01/12/22

Садовий ставок додає подвір’ю краси, елегантності та жвавого інтересу. Незалежно від того, чи це рибний ставок, чи водоспад, чи просто тиха водойма для медитації та роздумів, садовий ставок є центральним елементом, який прикрашає майже всі подвір’я.

Щоб успішно створити садовий ставок, який виглядатиме природно, варто дотримуватися кількох основних рекомендацій, які допоможуть зробити будівництво більш плавним, а також полегшать подальший догляд за водоймою.

Вирівняйте периметр садового ставка з урахуванням допусків

При викопуванні котловану для садового ставка пам’ятайте, що рівень води в ньому може бути настільки високим, наскільки це можливо в найнижчій точці периметру ставка. Іншими словами, весь периметр садового ставка повинен бути якомога ближче до однакової висоти. Здалеку цей момент може здаватися очевидним, але під час копання ставка він часто може вислизати від уваги. Оскільки точний рівень неможливий, думайте з точки зору відхилень і допусків. Наприклад, якщо обрана вами глибина ставка становить 24 дюйми, відхилення периметра від цієї висоти повинно бути якомога меншим: всього на дюйм або два.

Вирішіть, чи буде ставок мілководним або глибоким

Глибина садового ставка — важливе рішення, яке впливає як на вартість, так і на кінцевий вигляд ставка. Коли ставок стає глибшим, дно стає менш помітним, а каміння не видно. Риба може сховатися, сховатися. Глибокі ставки також вимагають використання додаткових дорогих вкладишів. Мілководні ставки краще підходять для демонстрації декоративних каменів на дні, а риби більш помітні. Але в мілких ставках швидше ростуть водорості, оскільки світло проникає в більшу частину води з більшою інтенсивністю.

Захистіть дно ставка від риючих тварин

Шкідники, що риють нори, такі як бабаки та кроти, можуть вирити ями на газоні та в саду. Коли у вас на подвір’ї живе тварина, що риє нори, здається, що ви постійно засипаєте ями. Але проблема переходить далеко за межі дратівливості, коли тварина, що риє нору, виходить під ваш садовий ставок, прогризаючи в процесі цього лайнер для водойми. Рішення полягає в тому, щоб покласти металеву сітку, яка називається брезентовою тканиною, як основу для дна ставка, перш ніж згрібати кілька сантиметрів бруду поверх неї. Потім поверх шару ґрунту кладуть підкладку і вкладиш. Якщо ваші боки — це грунт, а не блок підпірної стіни, тоді вам слід покласти брезент і на боки.

Узгодьте кінцевий розмір ставка з розміром вкладиша ставка

Садовий ставок може бути настільки великим, наскільки великий розмір його дна. Отже, задовго до того, як лопата зіткнеться з ґрунтом, вам потрібно буде з’ясувати, наскільки великим має бути ставок, а також розмір і вартість дна для нього. Якісні вкладиші для ставків, виготовлені з етилен-пропілен-дієнового терполімеру (EPDM), дуже дорогі. Вкладиші з ПВХ також дорогі, але не настільки, як з EPDM. У проекті, який передбачає використання безкоштовних або недорогих матеріалів, таких як камінь, бетонні плити, блоки підпірної стіни і найдешевша стаття витрат — вода, витрата сотень доларів за лист вкладиша може здатися великою покупкою. Якщо ваш бюджет обмежений, то вартість вкладиша для ставка завжди буде залежати від розміру ставка. З іншого боку, ви можете виявити, що варто вкласти трохи більше грошей у такий привабливий проект, як цей.

close