Найбільший мейн-кун у світі

Найбільші мейн-куни виростають до розмірів великого собаки. При цьому тільки кіт, у якого правильне харчування і є фізичне навантаження, буде здоровим і життєрадісним. Найбільший котик завдовжки 120 см живе в Італії.

Стандарти породи та правила догляду за мейн-кунами

Мейн-кун — давня порода великих кішок. Тільки за умови правильного догляду ці коти довго зберігають здоров’я й активність.

Походження породи

Порода належить до аборигенних північноамериканських видів, виникла природним шляхом. Англійською назва породи звучить як maine coon, де Maine — штат Мен, а coon — похідне від слова ‘єнот’. Мейн-кун — офіційний символ штату Мен.

Це ідеальна порода для холодного клімату півночі США. Мейн-куни добре зарекомендували себе понад століття тому як витривалі та красиві домашні кішки.

Стандарти породи

Із середини XIX століття мейн-куни з’являються на виставках у Бостоні та Нью-Йорку. Порода швидко завоювала популярність, хоча й дещо поступалася деяким іншим видам. У світі визнано стандарт, встановлений Всесвітньою федерацією кішок (WCF).

Згідно з ним, у мейн-кунів:

  1. Тіло має бути великим, м’язистим і подовженим.
  2. Шия мускулиста, середньої довжини, грудна клітка широка.
  3. Хвіст довгий і доходить мінімум до плечей.
  4. Лапи великі, округлі, пучкові.
  5. Велика голова з прямолінійними контурами повинна здаватися квадратною.
  6. Очі великі, вони повинні відповідати забарвленню тварини. Блакитні очі допускаються тільки у білих котів.

Самці мейн-кунів, як правило, більші за самок. PipCat вказує, що коти цієї породи можуть досягати максимальної довжини в 135 см. Середній зріст — 25-41 см. Таким чином, представники породи наближаються за розмірами до собак. Стандарт ваги, за інформацією сайту Mainecoon, становить:

  • для самців — 7-11 кг;
  • для самок — 5-9 кг.

Під час природного розвитку в мейн-кунів розвинувся полідактилізм (один або кілька зайвих пальців на лапі). Заводчики поставили за мету вивести таке відхилення, тому в сучасних котів така особливість практично не спостерігається.

Від чого залежить розмір мейн-кунів

На повний фізичний розвиток мейн-куна йде до п’яти років. На розміри і вагу конкретної тварини впливає стать, дієта і генетика. Коти потребують здорового харчування, багатого поживними речовинами.

Дієта, що складається з сухої суміші хорошої якості і невеликої кількості вологої їжі, забезпечить нормальний розвиток мейн-куна. Як стверджує SweetieKitty, мейн-куни з’їдають удвічі більше за звичайних кішок.

Неякісне харчування пригнічує фізичний потенціал кота. Господарі отримають великого і товстого, але не здорового мейн-куна. Крім харчування, тварини цієї породи потребують значних фізичних навантажень. Важливу роль у розмірах тварини має і генетика.

Найбільший кіт породи мейн-кун у світі

Найбільший у світі представник породи мейн-кун традиційно претендує на звання найбільшого кота у світі. Нинішній володар цих титулів найбільшого живе в Італії.

Як визначити найбільшого у світі кота

Номінація «Найдовший кіт у світі» відносно недавно реєструється Книгою рекордів Гіннесса. Раніше найбільшим котом вважався кіт, який має найбільшу вагу.

Однак Книга рекордів Гіннесса більше не фіксує рекорди, пов’язані з вагою домашніх улюбленців. Господарі навмисне перегодовували котів заради рекорду, що ставило під загрозу життя тварин. Тому найдовший кіт у світі — це одночасно і найбільший кіт.

Найдовший кіт у світі був виміряний у спокійному стані від голови до кінчика хвоста. Замір, проведений 22 травня 2018 року, зафіксував новий рекорд кота Барівеля. Він обійшов майже на 2 см попереднього рекордсмена — кота Людо, який тримав титул з 2017-го.

Барівель — найбільший мейн-кун у світі

Рекордсмен Книги рекордів Гіннесса в категорії «Найбільший кіт» — мейн-кун Барівель. Він не лише найбільший серед представників своєї породи, а й загалом серед котів.

Його розміри вражають: у довжину кіт — 120 см. Офіційні особи Книги рекордів Гіннесса стверджують, що це більше, ніж бейсбольна біта або сім планшетів у ряд.

На момент фіксації рекорду у 2018 році коту було два роки. Його господарі проживають у Віджевано (Італія). Чінція Тіннірелло та Едгар Скандурра дуже люблять свого вихованця і називають його великим подарунком. За словами господарів, вигляд величезного кота завжди шокує гостей.

Хоча Барівель з італійської означає ‘жартівник, клоун’, у величезного мейн-куна вельми грізний вигляд. Однак, як стверджують господарі, він дуже сором’язливий.

Життя найбільшого кота у світі

Барівель розпещений господарями. Основу його раціону становить курка, риба та багато печива. Чінція та Едгар не виводять, а вивозять Барівеля на прогулянку. Для цього вони використовують спеціальний візок. Навколишні люди завжди дивуються коту у візку і не втрачають нагоди сфотографуватися з рекордсменом.

У Барівеля є власна сторінка в Instagram. Найчастіше запитання, адресоване господарям, про те, чи не збільшили вони у фотошопі розміри кота на фото.

Едгар і Чінція знали про Книгу рекордів Гіннесса. Коли зрозуміли, що в ній є категорія «Найбільший кіт», то вирішили подати кандидатуру Барівеля на розгляд комісії.

Вони дуже хвилювалися, чи здобуде їхній вихованець перемогу. Після отримання Барівелем титулу господарі стали ще більше пишатися улюбленцем. Зазначимо, що кіт продовжує рости.

Топ-5 найбільших мейн-кунів у світі

Барівель — це не єдиний величезний кіт породи мейн-кун. До нього за розмірами максимально наблизилися ще п’ять котів. Деяких від титулу найдовшого кота у світі відділяють лічені сантиметри.

Людо

Людо — колишній кіт-рекордсмен за довжиною тіла. У 2017 році його внесли до Книги рекордів Гіннесса.

Його результат склав 188,33 см. Господиня кота — Кейсі Гілл із Вейкфілда (Сполучене Королівство). У 2018 році Людо поступився першістю Барівелю.

Кейсі спала на думку ідея завести величезного кота після перегляду фільмів про Гаррі Поттера, де часто миготіли мейн-куни. Вона взяла кошеня, яке вже в тринадцять місяців перевершувало за розмірами однолітків і наздоганяло старших котів.

Людо — рухливий кіт, однак через розміри він не може рухатися так само швидко, як його менші побратими. Під час тривалих подорожей Кейсі садить кота в спеціальну переноску.

Омар

Омар — один із найбільших мейн-кунів у світі. Він став відомим завдяки господині, яка завела для кота сторінку в Instagram. Вага тварини — 14 кг, а її довжина трохи не досягає 120 см.

Руде кошеня спочатку не вирізнялося великими розмірами. Його господарі не підозрювали, що воно виросте настільки довгим. Пара з Австралії була здивована, коли в однорічному віці кошеня важило вже 10 кг.

Омар — справжній гурман. Він віддає перевагу сухому корму, але не проти поласувати кенгурятиною. Характер у Омара поступливий, він не любить надмірної уваги, тому ховається і сумує.

Самсон

Самсон — найбільший мейн-кун у США. Він важить майже 13 кг, а його довжина становить майже чотири фути (близько 120 см). Проживає котик у Нью-Йорку.

За словами господаря Джонатана Зурбела, кіт дуже грайливий, супроводжує господаря з кімнати в кімнату і лежить поруч, як собака. Однак кіт навідріз відмовляється гуляти на повідку, тому Джонатан возить його у візочку.

Самсон — ненажерливий кіт. Він з’їдає шість баночок корму на день, ще кілька мішків сухого корму йдуть за тиждень. Для лотка потрібно понад 1,5 кг наповнювача на тиждень.

Лотус

Лотус — смугастий мейн-кун кремового кольору. Цей великий мейн-кун відомий в Instagram — у нього майже 350 тис. підписників.

Лотус народився в Норвегії, але проживає разом із господарями у Швеції. Його вага перевищує 10 кг, а довжина — понад метр.

Кекс

Мейн-кун родом з України в групі найбільших котів у світі. Завдяки величезним розмірам він завоював низку престижних нагород (понад 300).

Хоча кіт близько 1,2 м у довжину і важить 12 кг, він веде активне життя. У Кекса багато кошенят, які, як і тато, відрізняються значними розмірами.

Найбільші мейн-куни у світі досягають довжини в 120 см. Їхня вага перевищує 10 кг. Водночас ці гіганти вирізняються спокійною вдачею і поступливим характером, тому можуть скласти чудову компанію людині.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

close