Найнезвичайніші місця світу, про які потрібно знати і які варто відвідати

На нашій планеті багато незвичайних місць, від яких дух захоплює, і нелегко повірити, що це земний пейзаж, а не комп’ютерна графіка. На кожному континенті чимало куточків, які здивують навіть найдосвідченішого туриста. Які найнезвичайніші місця можна відвідати на планеті Земля?

Які місця найнезвичайніші у світі? Британський путівник Rough Guides і The Guardian до списків унікальних місць, які варто відвідати, занесли печери світлячків Вайтомо, гору Вінікунка, рожевий пляж на Багамах, статую «Христос із безодні», колодязь Тора, водоспад Вічного вогню, гейзер Флай, солончак Уюні, річку Каньйо-Крісталес, острів Ваадху.

Печери світлячків Вайтомо

У Новій Зеландії біля міста Те-Куїті розташоване разюче місце, яке облюбували десятки тисяч комах, що світяться.

Вайтомо — це система зі 150 карстових печер. Особливою популярністю користуються чотири, в яких водяться комахи Arachnocampa luminosa. Їх називають «новозеландські світлячки». Ці істоти створюють незвичайне світіння, яке приваблює в печери туристів уже понад 130 років, як сказано на сайті Waitomo.

Вінікунка

Вінікунка — гора в Перу на висоті 5200 м над рівнем моря увійшла до списку найкрасивіших гір світу від The Guardian. Незвичайною гору робить її забарвлення — гірський масив вкритий лініями пастельно-блакитного, інтенсивного червоного, зеленого, рожевого і жовтого кольорів.

Унікальна колірна гамма зумовлена мінеральним складом. Раніше ця краса була прихована льодовиковими шапками, але через зміну клімату вони розтанули близько 10000 років тому.

Рожевий пляж на Багамах

Де найкрасивіша природа у світі? Одне з місць, що найбільше захоплюють дух, — пляж завдовжки 5 км і завширшки 2 км на Багамському острові Харбор. Як зазначає The Islands of The Bahamas, рожевий пляж неодноразово отримував звання «Найкращий пляж».

Рожевим кольором пісок завдячує форамініферам — одноклітинним черепашковим раковинним організмам, що мають характерне забарвлення. У поєднанні з блакитною водою рожевий пісок створює відчуття незайманого раю. Прозорість води тут сягає 60 м, через що острів відвідують не тільки любителі пляжного відпочинку, а й дайвери.

Статуя «Христос із безодні»

«Христос із безодні» — назва статуї Ісуса Христа, що знаходиться на дні моря у водах Італійської Рив’єри. Висота статуї — 2,5 м, її було встановлено 22 серпня 1954 року на 17-метровій глибині.

Христос із безодні виконаний із бронзи, автор статуї — Гвідо Галлетті. Об’єкт дуже популярний серед нирців завдяки прозорості води в бухті. У різних частинах світу розташовано кілька аналогічних статуй, які також носять назву «Христос із безодні».

Колодязь Тора

У США в штаті Орегон розташована пам’ятка, яку називають брамою в підземний світ. Інтернет-видання The Travel називає її «водостічною трубою Тихого океану», а мандрівники — колодязь Тора. Це кам’яна воронка діаметром 5 м.

Під час припливів або відливів, а також штормових вітрів тут утворюється фонтан заввишки до 6 м, який нагадує гейзер. Взимку припливи досягають піку, і вода дістає до спостерігачів, що стоять за десятки метрів від колодязя.

Досі невідомо, як з’явилося це незвичайне місце. Сильні потоки не дають можливості зануритися і вивчити вміст колодязя, що робить колодязь Тора ще більш загадковим.

Водоспад Вічного вогню

Це невеликий водоспад, який розташований у заповіднику Шейл-Крік у західній частині Нью-Йорка. Унікальним його робить невеликий грот біля основи водоспаду, який виділяє природний газ, як пише оглядачка видання Discovery Селеста Моа.

Саме цей газ і підпалюють туристи. Полум’я видно цілий рік, проте інколи воно й згасає. На щастя, будь-який мандрівник, що прибув, зможе насолодитися природним дивом — потрібно лише запалити вогонь.

Гейзер Флай

Штат Невада відомий двома яскравими гейзерами, розташованими в пустелі Блек-Рок. Цікаво, що вони з’явилися через господарську помилку людей.

У 1916 році місцеві фермери, сподіваючись знайти воду для поливу, пробурили свердловину. Однак замість холодної води отримали вируюче гаряче джерело. Вода розчиняла карбонат кальцію, який осідав біля свердловини. Так утворився конус.

1964 року електрична компанія вирішила використати геотермальне джерело для отримання електрики і пробурила другу свердловину. Вода, яка з неї пішла, виявилася недостатньо гарячою для вироблення електрики, і від проєкту відмовилися.

Кращий спосіб використовувати джерело знайшли організатори проекту Burning Man. Як зазначено на сайті Friends of Black Rock-High Rock, вони купили землю разом з гейзерами 2016 року і тепер з квітня по жовтень проводять для туристів тригодинні прогулянки місцевістю.

Солончак Уюні

Уюні — висохле солоне озеро, яке розташовується на півдні пустельної рівнини Альтіплано в Болівії. Будучи найбільшим солончаком у світі, Уюні має площу понад 10500 км. Основні мінерали Уюні — гіпс і галіт. Кухонна сіль покриває внутрішню частину солончака.

З приходом дощів Уюні вкривається тонким шаром води, тим самим стаючи найбільшою у світі дзеркальною поверхнею, як заявляє Harper’s Bazaar у своєму рейтингу найбільш незвичайних місць планети. Коли солончак висихає, він покривається шестикутними кірками.

Ще одна особливість Уюні — можливість зустріти три види південно-американських фламінго. Щороку в листопаді птахи прилітають на розмноження.

Каньо-Крісталес

Де найкрасивіше місце у світі? На думку Harper’s Bazaar, одним із найнезвичайніших місць, що викликають захоплення, можна назвати Каньо-Крісталес — річку в Колумбії.

Унікальним це місце робить зміна кольору води. У літні місяці річка забарвлюється в червоний колір через різні види водоростей. Місцеві жителі називають природний водний потік «річкою п’яти кольорів».

Ваадху

Острів Ваадху — місце, де зірки впали в море. Острів, який точно заслуговує на увагу і входить до рейтингу найкрасивіших місць планети за версією Condé Nast Traveler, розташований на півночі від столиці Мальдівських островів Мале. У світі незвичайне місце відоме завдяки явищу, яке місцеві жителі називають «море зірок».

Коли настає темрява, води Індійського океану, які омивають острів, починають світитися яскравим синім кольором. Це світіння створюють динофлагеляти — одноклітинні мікроорганізми у воді. Вважається, що біолюмінесценція — реакція цих істот на стрес, який може бути спричинений хвилюванням океану або поривами вітру, що колишуть водну гладь.

Земля — дивовижне місце, де на кожному континенті є місця, що вражають уяву і викликають подив учених. Деякі з них давно стали туристичними визначними пам’ятками, а ось відвідування інших обмежене або ускладнене умовами місцевості.

close