Пам’ятки Лондона, які повинен побачити кожен турист, що відвідав столицю Англії

Досуг

robertss 02.09.2023 Article

Що подивитися в Лондоні? Ресурси Visit London , Get Your Guide , Historic Royal Palaces , Let me show you London занесли до списку найвідоміших визначних пам’яток британської столиці Біг-Бен, Букінгемський палац, колесо огляду London eye, Тауер, Тауерський міст, Вестмінстерське абатство, площу та вулицю Пікаділлі, Гайд-парк, Трафальгарську площу та Ковент-Гарден.

Біг-Бен

Яка найголовніша визначна пам’ятка Лондона? Знаменита на весь світ вежа з годинником, що височіє над будівлею англійського парламенту, — одна з найбільш упізнаваних пам’яток Лондона.

Існують дві теорії походження назви вежі. Перша свідчить, що Біг-Бен названий на честь сера Бенджаміна Голла, першого уповноваженого з будівництва, друга — на честь тодішнього чемпіона з боксу в суперважкій вазі Бенджаміна Каунта.

Visit London зазначає, що технічно Біг-Бен — це ім’я, дане масивному дзвону всередині вежі з годинником, який важить понад 13 т. У червні 2012 року за рішенням парламенту Біг-Бен був перейменований на Elizabeth Tower (‘Єлизаветинська вежа’) на честь діамантового ювілею королеви Єлизавети II.

Букінгемський палац

Букінгемський палац з 1837 року служив офіційною резиденцією британських монархів. Нині це штаб-квартира монарха і місце проведення багатьох королівських заходів і церемоній.

Як повідомляє офіційний веб-сайт королівської сім’ї, парадні зали Букінгемського палацу використовують для багатьох офіційних прийомів, які проводить король, але щоліта вони відкриті для відвідувачів.

При відвідуванні Букінгемського палацу Get Your Guide радить подивитися зміну варти королівської палацової кавалерії. Ресурс зазначає, що графік зміни варти може змінюватися, тож у різні дні можна побачити пішу або кінну гвардію.

Колесо огляду London eye

Які сучасні пам’ятки Лондона відвідати? Прокатайтеся на знаменитому колесі огляду London eye (‘лондонське око’), розташованому на березі Темзи в районі Ламбет. Висота колеса становить 135 м, що дає змогу за ясної погоди побачити з висоти пташиного польоту практично весь Лондон і його околиці.

Як повідомляє офіційний сайт пам’ятки, лондонське колесо огляду отримало понад 85 нагород за національний і міжнародний туризм, видатну архітектурну якість та інженерні досягнення. Фактично він став найпопулярнішим платним атракціоном у Великій Британії.

Тауер

Тауер був заснований Вільгельмом I Завойовником 1078 року. За час існування, пише ресурс Historic Royal Palaces, лондонський Тауер був палацом, фортецею, монетним двором, сховищем королівських коштовностей і навіть в’язницею. Вежа охороняла королівські володіння і королівську сім’ю під час воєн і повстань.

Нині Тауер став пам’яткою архітектури та історії, яку ретельно оберігають. На території стародавньої фортеці розташовується музей і збройова палата. Тауер відкритий для відвідування туристами. Для цього потрібно придбати в касі вхідний квиток.

Тауерський міст

На якій річці стоїть Лондон? Лондон розташований на річці Темза. Її перетинає ще одна знаменита пам’ятка — Тауерський міст. Споруду було відкрито 1894 року, а особливістю її конструкції стало те, що вона одночасно і розвідна (для проходу суден Темзою), і висяча (верхній проліт залишається відкритим для пішоходів).

Міст завдовжки 244 м розташований між двох веж у стилі вікторіанської готики. Висота кожної — 65 м. З оглядового майданчика замку відкриваються захоплюючі краєвиди на міські пейзажі Лондона.

Вестмінстерське абатство

Ресурс Let me show you London пише, що абатство з довгою і різноманітною історією функціонувало як чинне релігійне місце майже 1000 років. Те, що починалося як бенедиктинський монастир, стало однією з найпопулярніших визначних пам’яток Лондона. Офіційна назва Вестмінстерського абатства — Соборна церква Святого Петра у Вестмінстері.

Вестмінстерське абатство — місце коронації всіх англійських монархів. Тут відбуваються королівські весілля і похорони. На його території розташовані поховання видатних особистостей Великої Британії.

Площа та вулиця Пікаділлі

Пікаділлі — одна з найширших і найжвавіших вулиць історичного центру Лондона. Вона пролягає від площі Пікаділлі до Гайд-парку. Свою назву вулиця отримала від будинку продавця модних мереживних комірців, які називалися «piccadillies», що розташовувався тут. Господар будинку Роберт Бейкер, по суті, став тією людиною, з якої почалися вулиця і площа в західному Лондоні.

У районі площі Пікаділлі розташовано кілька відомих пам’яток: скульптура Ероса, Критеріон-театр, лондонський «Трокадеро». Головна визначна пам’ятка вулиці Пікаділлі — будівля Королівської академії мистецтв.

Гайд-парк

Гайд-парк популярний як у туристів, так і у місцевих жителів. Його історія почалася в XVI столітті, коли Генріх VIII перетворив землю, куплену у Вестмінстерського абатства, на місце королівського полювання. Через століття Карл I наказав облагородити Гайд-парк і реконструювати його.

Парк мальовничий, на його території розташоване озеро Серпентин. На заході до Гайд-парку примикають Кенсингтонські сади — королівський парк навколо Кенсингтонського палацу. У Гайд-парку розташований Куточок оратора, де з промовою може виступити будь-яка людина.

Трафальгарська площа

Трафальгарська площа з’явилася в Лондоні на початку XIX століття. У центрі площі на колоні з темно-сірого граніту височіє статуя адмірала Нельсона. П’єдестал прикрашений чотирма відлитими з трофейних французьких гармат панелями, на яких зображені чотири перемоги Нельсона.

Щороку напередодні Різдва на Трафальгарській площі встановлюють різдвяну ялину. Її, як пише London city break, на знак подяки за підтримку Великої Британії під час Другої світової війни щороку дарує Лондону Норвегія. Ця традиція триває з 1947 року.

Ковент-Гарден

Сьогодні Ковент-Гарден — жвавий і самобутній район Лондона. У Середньовіччі на місці сучасного району знаходилися землі Вестмінстерського монастиря, на них був розбитий сад, який дав назву району. Туристи і місцеві жителі приїжджають у Ковент-Гарден, щоб погуляти вулицями, посидіти в кав’ярнях, послухати класичну музику і побачити виступи професійних артистів на Ко вент-Гарден-п’яцці.

У Ковент-Гарден розташований Королівський оперний театр — домашня сцена Королівської опери та Королівського балету. Сучасна будівля стала третьою за рахунком, розташованою на цьому місці. Театр був побудований у 1858-му, а в 1990-ті пройшов кардинальну реконструкцію.

Лондон неодмінно запам’ятається мандрівникам зміною варти королівських гвардійців, боєм Біг-Бена і неймовірними краєвидами, що відкриваються з колеса огляду London eye. Британській столиці є що показати і про що розповісти мандрівникам, які бажають дізнатися про її історію та культуру.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

You may also like

Как правильно использовать пушер

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей

«Клаус» (2019): інформація про мультфільм, сюжет, рейтинги

Коли День вчителя в Казахстані у 2022 році і як відзначають це свято

Конкурси на 8 Березня для дітей і дорослих

close