Як поводитися на природі: 10 обов’язкових правил

Досуг

robertss 02.09.2023 Article

Літо — це пора відпусток, подорожей і виїздів на пікніки у вікенди. До відпочинку на природі варто підготуватися і бажано знати, як поводитися, щоб не завдати шкоди навколишньому середовищу. Розповідаємо про обов’язкові правила, яких необхідно дотримуватися, вирушаючи за місто.

1. Дотримуйтеся тиші

Головне на природі — не бути егоїстами. Ви приїхали в гори, заповідне місце, на водойму, де живуть різні птахи, звірі, риби. Не вторгайтеся на їхню територію з криком, не лякайте місцевих мешканців.

2. Не шкодьте деревам

Багатьом із дитинства відомо, що дерева — це «легені нашої планети». Вони створюють із вуглекислого газу кисень, необхідний для життя всього живого. Не ламайте їх, не зривайте листя, не здирайте кору. Це може зробити їх уразливими перед паразитами та шкідниками, призвести до загибелі. Не забувайте, що ви на території, де свої «закони». Це живе місце. Поводьтеся правильно, не руйнуйте природу.

3. гасіть багаття

Переконайтеся, що ви повністю загасили багаття. Це обов’язкове правило. Пожежі через недбалість людини часом досягають величезних руйнівних масштабів. Прикладів тому дуже багато.

4. Не смітіть

Не залишайте сміття. Хіба вам самим подобається відпочивати в місці, де хтось не потрудився прибрати за собою? Чистота починається з кожного з нас. Наприклад, залишений папір може спровокувати пожежу, спалахнувши від яскравого сонця. Целофан і пластик розкладаються сотні років, це забруднює нашу планету. Давайте підтримаємо еко-проект #jasylbolsyn, подорожуватимемо усвідомлено і разом збережемо красу природи Казахстану.

5. Не зривайте квіти

Квіти теж живі, але, зірвавши, ви вбиваєте їх. Краще просто насолодитися їхнім запахом. Нехай вони ростуть далі в наших степах, на полях і луках. Якщо і це вас не зупиняє, то пам’ятайте, що деякі рослини входять до Червоної книги. За їхнє знищення загрожує багатомільйонний штраф.

6. Побережіть лікарські трави

Збираючи такі трави, не зривайте багато на одному місці. Залиште кілька рослин, щоб вони могли розмножуватися.

7. Не руйнуйте мурашники

Розорушувати мурашники не можна. Ці комахи дуже важливі для екосистеми.

8. Не чіпайте пташині гнізда

Побачили гніздо — не чіпайте його, не торкайтеся яєць і пташенят. Батько обов’язково відчує чужий запах і може кинути своїх дітей на вірну загибель.

9. Залиште в спокої метеликів і жуків

Багато хто любить ловити метеликів, розтоптувати жуків. Але краще їх не чіпати. Подумайте, раптом це представники виду, що зникає.

10. Не витоптуйте траву

У траві можуть мешкати дрібні тварини. Якщо є така можливість, скористайтеся наявною стежкою.

Плануючи подорож, пам’ятайте, що вигідні квитки на літак або поїзд ви завжди зможете купити на сайті або в додатку Aviata.kz. Пошук займе всього 2 хвилини. Купуючи квитки в додатку, ви збираєте бонуси.

Дізнавайтеся про все першими

Підпишіться і дізнавайтеся про свіжі новини Казахстану, фото, відео та інші ексклюзиви.

You may also like

Как правильно использовать пушер

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей

Ранкова медитація: переваги та правила

Феншуй квартири: правила та рекомендації

Аюрведа для чайників. 5 правил, які подовжують життя та зміцнюють здоров’я

close