Кішки, які не линяють: назва порід та їхній опис

Кішки, які не линяють: назва порід та їхній опис - Ветеринар

Справжня любов до кішок змушує багатьох їхніх господарів миритися з клаптиками шерсті в домі і примушує часто прибирати. Втім наразі існують породи кішок, звані такими, що не линяють. Чи реально подібне, і чи немає в улюбленців у зв’язку з цією особливістю тих чи інших відхилень?

Кішки, які не линяють: назва порід та їхній опис - Ветеринар

Особливості, мінуси і плюси

Перед тим як говорити про особливості кішок, які не линяють, необхідно розібратися, що ж таке процес линьки тварини. Це відмирання старого хутра і, виходячи з цього, його випадання. Зрозуміло, що до процесу линьки схильні всі тварини, які мають хутро. У довгошерстих і вихованців з густим підшерстям цей процес відбувається інтенсивніше. Окремо скажемо про тварин другого типу — волосся підшерстя тонке, випадаючи, воно літає буквально по всьому будинку.

В умовах дикого середовища цей процес відбувається кожні півроку — з початком весняного та осіннього періоду, що пов’язано з необхідністю заміни шубки на теплішу або, навпаки, легшу.

Але у квартирних вихованців у зв’язку з меншою залежністю від часових циклів цей процес може порушитися. У цьому разі линька триває цілий рік. Не сильно линяють тварини з коротким підшерстям і дуже малою кількістю остьового волосся, лисі кішки, кішки, які мають кучеряве або хвилясте хутро.

Плюсом кішок, що не линяють, насамперед вважається дуже невелика кількість хутра в будинку, гіпоалергенність. При цьому необхідно розуміти, що алергічну реакцію викликає не сама шерсть, а своєрідний білок у слині тварини. Вилизуючи власну шубку, вихованець неминуче залишає цей білок на шерсті. Він і викликає алергічну реакцію. Деякі особини дають більшу алергію, інші — меншу. Крім того, алергічна реакція може з’явитися і на виділення сальних залоз котиків.

На алергічність впливає і вік тварини — чим вона старша, тим більше алергічної реакції дає. Водночас необхідно розуміти, що деякі короткошерсті особини потребують спеціального догляду за власною шкірою, потіють, можуть залишати плями жиру на меблях і речах. Також, якщо йдеться про “голих” кішок, то важливо дбати про їхню терморегуляцію — стежити, щоб вихованець не замерзав і не перегрівався.

close