Коли у кішки починається перша тічка

Домашня кішка, дозріла в статевій сфері, готова спаровуватися з іншою статтю і приносити потомство. Період статевої охоти у кішки називається течкою і говорить про готовність кішки продовжувати рід. Статевозрілої кішка стає у віці 10-12 місяців. Це стосується кішок із заниженим рівнем статевих гормонів-менш темпераментних.

Є кішки, з великим рівнем вмісту статевих гормонів і дуже високою активністю. У подібних вихованок статева охота починається істотно раніше. У ветеринарії описані випадки, коли кішка ставала готовою до продовження роду у віці 4.5 місяців. Що цікаво, запліднена кішка в цьому молодому віці, може завагітніти.

Описані і протилежні випадки, коли фізично здорова з першого погляду кішка не тече у віці і 18-24 місяців. Все це відхилення від норми і можуть вказувати на наявність значних збоїв в гормональній системі. Професійні заводчики не радять в’язати в подальшому кішок, тічка у яких приходить в ранньому періоді. Подібних тварин вибраковують і стерилізують. Це пов’язано з тим, що існує припущення з приводу генетичної спадковості в області початку статевої охоти.

Ветеринарні експерти радять проводити операцію з видалення репродуктивних органів кішкам, господарі яких не хочуть отримувати в подальшому від неї приплід. Порожні тічки у тварини (без природного запліднення), можуть погано відображатися на стані кішки в подальшому.

В результаті порожніх течок розвиваються захворювання матки, що носять гнійний характер. Без вчасно втручання ветеринарного фахівця, вихованка може померти. Рання актуальна стерилізація дає можливість уникнути значних складнощів в подальшому. Це оптимальне рішення, ніж регулярно терпіти статеве полювання у кішки, а ще давати гормональні препарати, що запобігають і пригнічують течку.

Перша тічка у кішки

Період, коли у кішок починається перша тічка, залежить від великої кількості самих різних факторів. Це в рідкісному період від 9 до 12 місяців.

Більш ранній початок статевого дозрівання вимагає ліквідації такої кішки з розведення. Перерви між періодами настання статевої охоти мають відмінність у кожного взятого окремо вихованця. Всі кішки індивідуальні, тому єдиних параметрів не існує.

Необхідно розуміти, що період, коли почнеться перша тічка, залежить від певних факторів – пори року і сезону. В основному, класична статева охота з’являється в період холодів – взимку. Це пов’язано з тим, що формування фолікулів залежить від світлового дня. Перша тічка у кішки також залежить від таких особливостей:

  • умови утримання кошеня;
  • обстановка в екологічному плані в регіоні, де живе кішка;
  • породна приналежність;
  • спілкування з іншими кішками;
  • індивідуальні особливості будови організму.

Скільки триває період статевої охоти у вихованки, залежить також від безлічі супутніх факторів. В середньому, тічка триває від 7 до 10 днів.

Чи не з самого першого дня володар може визначити, що у його вихованки тічка. У переважній безлічі випадків, кішка поводиться спокійно перші пару днів, а ось почавши з 4-го дня, видає відмінні звуки, що дозволяють довести до відома потенційних самців про готовність до спаровування.

Про власну готовність до спаровування кішка сповіщає в і нічний час, провокуючи хвилювання не тільки у поруч присутніх тварин, а й у людей.

Ознаки тічки

Початкові ознаки тічки у кішки важливо дізнатися спочатку. Це дасть можливість господареві заздалегідь приготуватися і вжити відповідних заходів. Наприклад, не допустити можливе випадання вихованки з вікна або балкона в період тічки.

Статеве бажання у тварин настільки сильне, що вони втрачають власний інстинкт самозбереження. Дуже часто кішки в період тічки збігають з дому і можуть не повернутися, наприклад, через попадання під автомобіль. Особливо важливо для власників, чиї кішки ведуть абсолютно домашній життєвий образ з самого народження.

Симптоми першої тічки у кішки відрізняються наступними зміною в поведінці:

  • вихованець починає посилено ластиться;
  • можливо прояв невмотивованої агресії;
  • кішка видає різні звуки, перебуваючи в «пошуку» потенційного молодого;
  • вимагає дуже високої уваги до себе;
  • може вкусити, якщо володар перестав кішку гладити.

Необхідно виділити, що описані вище ознаки тічки у кішки, можуть діагностуватися за 14-18 днів до початку статевої охоти. Тічка протікає з дуже високою виразністю. Вихованка ставати ласкавою, намагається відстовбурчити тильну частину тулуба, треться об поверхні. Може закривати очі і виробляти утробні звуки.

Відсутність самця протягом гострої фази тічки, призводить до того, що кішка починає утробно гарчати і кричати, вимагаючи продовження роду. Цей поклик можуть почути коти з округи, також сповіщаючи про власну присутність характерними гортанними завиваннями і звуками. Самці часто влаштовують бійки в боротьбі за потенційну самку, ніж також сповіщають округи.

Володар, який не бажає отримувати потомство від власної вихованки, повинен ретельно стежити за нею. Кішки надзвичайно хитрі, тому в період статевої полювання здатні з високою швидкістю вискакувати на вулицю через навіть прочинені двері.

Скільки триває тічка

Є кілька стадій проходження статевої охоти. Ключових існує 4-проеструс, еструс, інтереструс, анеструс. Будь-яка зі стадій має власну тривалість і відмінні специфіки.

Початкова стадія-іменована проеструсом, триває в середньому пару днів і відрізняється занепокоєнням тварини, активністю і вважається своєрідною прелюдією тічки.

Друга стадія-еструс, тривалість близько 7 днів і до 2 тижнів. Еструс це сама тічка, яка потрібна для спарювання і продовження роду. Кішка заклично кричить, настирливо треться об стіни, меблі і власного власника. Тривалість цієї стадії може змінюватися в залежності від індивідуальних особливостей тварини.

Интерэструс, вважається третьою стадією . У цей період кішка перестає підпускати до себе іншу стать, ставати агресивною. Тим більше це помітно, коли стався процес запліднення. Тривалість інтереструсу — від 2 до 7 днів. Небезпека интереструса без запліднення-розвиток помилкової вагітності, що має схожу симптоматику зі звичайною, але порушує гормональний фон тварини.

Четверта стадія тічки-анеструс, вказує на те, що тічка проходить. Кішка більше не бажає бачити біля себе самців, не виявляє особливого зацікавленості по відношенню до них. Вихованка ставати такою ж, як і раніше.

В основному, тривалість всього періоду статевої охоти може становити від 7 до 10 днів. Кричить кішка не всі дні поспіль, а тільки в особливі піки потягу. Протягом близько 6 днів кішка буде вимотувати нерви собі, господареві і котам, які проживають в окрузі.

Порожні тічки (не закінчуються заплідненням), в собі несуть приховану небезпеку. Можливий розвиток гормонального дисбалансу. Ветеринарні фахівці наполегливо рекомендують проводити своєчасну стерилізацію кішки до початку першої тічки. Це дасть можливість уникнути значних складнощів в подальшому. Так, кішки, стерилізовані до першого еструса, не ризикують захворіти патологіями системи репродукції.

Зворотна ситуація — якщо вихованка вважається цінною в плані племінного розведення. Така кішка готова до спаровування, і в’язки для неї справа дріб’язкова. Необхідно не забувати, що часті в’язки – більше 2 разів на рік, небезпечні для здоров’я кішки, вони зношують організм, знижуючи життєве зручність тварини.

Як допомогти кішці в період тічки

Допомога кішці, вперше відчула початок статевої полювання, полягає в своєчасному замикання дверей і не допускаючи виходу її на вулицю. Найкраще логічне закінчення еструса в фізіологічному плані-запліднення яйцеклітини і настання вагітності.

Деякі господарі застосовують для придушення статевого потягу спеціалізовані препарати на гормональній основі. Такі медикаментозні засоби дають можливість не тільки відтягнути час настання еструса, а й навіть перервати почався процес.

В ході ветеринарних досліджень, вчені зробили висновок , що часті прийоми гормональних препаратів для тварин, провокують небезпечні ускладнення (ракові пухлини молочних залоз, рак яєчників і матки). Одноразове застосування препаратів, не дасть похмурих наслідків, але в подальшому господареві рекомендується подумати над стерилізацією. Це досить кардинальна міра, що дозволяє раз і назавжди позбутися від статевих примх кішки. Бажано проводити операцію з видалення репродуктивної функції до 12 місяців.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close