Як кішки знаходять дорогу додому

Домашні кішки — не до кінця розгадані, таємничі істоти. Їх прагнення, ставлення до людини і іншим тваринам, іноді може бути непередбачуваним.

Вид кішок завжди покритий якоюсь частинкою містики і таємниці. Чого тільки варті дивовижні розповіді про те, що кішки здатні повертатися до себе додому, безпомилково знаходячи дорогу через всього пару днів, в більшості випадків тижнів, а часом і місяців.

Бувають ситуації, коли кішки після втрати поверталися додому через пару років. При цьому, як тваринам виходить робити цей прийом, вченим досі точно невідомо.

Здібності кішок

У всіх представників домашніх кішок є незвичайний інстинкт самонаведення. У бездомних кішок цей інстинкт розвинений куди сильніше, ніж у тих, що не мають безкоштовного доступу на вулицю і не контактують із зовнішнім середовищем.

Стандартно вважається, що для сприйняття навколишнього світу домашні кішки використовують кілька почуттів – власний зір, слух, дотик, смакове сприйняття і запахи. Наприклад, деякі ссавці, наприклад дельфіни, а ще окремі види перелітних птахів, можуть орієнтуватися по зірках на нічному небі і сонця, а наприклад голуби застосовують для знаходження шляху хвилі звуку невисоких частот. Черепах і лосі застосовують замість орієнтира вібрації електро-магнітних полів.

Що стосується кішок, то вчені досі б’ються в припущеннях. За історію вивчення це особливості безпомилково шукати дорогу додому, було проведено кілька експериментів і всього опубліковано два дослідження.

Ще на початку двадцятих років, професор з Америки проводив спостереження за власною кішкою, перевозячи її від будинку в різні місця. Робив він це 7 разів, кожен раз віддаляючи тварина на відстань від 1 до 3 миль. Експериментальне дослідження було з точки зору людяності не дуже правильним, так як кожен раз Професор транспортував тварину на інше місце в щільно зав’язаному мішку в автомобілі. Далі вчений садив тварину в спеціалізований дерев’яний ящик. До кришки ящика була прироблена мотузка, яка вела в укриття. Професор йшов в укриття і смикаючи за мотузку, відкривав ящик, спостерігаючи за тим, як тварина поводиться.

Якщо викинути негуманність самого експерименту, то дивним в ньому було те, що кішка безпомилково відразу знаходила правильний напрямок, як тільки вибиралася з ящика і починала власний шлях додому. З 6 експериментальних разів тварина 4 рази відразу знаходило дорогу додому, і кілька разів збивалася зі шляху.

Професор у власних дослідженнях пішов далі і на сьомий раз кішку перевозили в автомобілі під анестезією. Тварина всю дорогу було без свідомості і прийшло в себе лише після доставки на конкретну точку далеко від будинку. Знайти правильний напрямок кішці вийшло не відразу, але як тільки вона прийшла в себе, вона все ж знайшла шлях до себе додому. Кожен раз шлях з одного пункту в інший займав від 4 годин і до 3-х діб. Закінчилася історія досить сумно. Кішку як то відвезли за 16 миль від будинку, дорогу вона знайти не змогла і загубилася. А може бути, просто вирішила не повертатися.

Але все таки, факти наступні-здорова кішка завжди знайде простір, де знаходиться її будинок. І орієнтується кішка в просторі, спираючись не тільки на нюх, слух і зір, а застосовує також інші особливості органів і систем власного організму.

Як кішки знаходять дорогу додому

Сучасні вчені думають, що всі кішки, незалежно від породи і віку, можуть чітко розбиратися в геолокації. У тих тварин, які регулярно живуть на вулиці, така здатність вимальовується більш виражено. А у вихованців, що живуть в квартирних умовах, необхідність орієнтуватися в навколишньому просторі відсутня.

У власних дослідженнях, вчені вішали на кішок маленькі GPS-маячки і з’ясували, що, в основному, кішки віддаляються від власного будинку на відстань в 3 км.іноді відстань може бути більше, але шанси загубитися і не повернутися додому в даних випадках вище. Зрозуміло, втрачені кішки не завжди повертаються додому і причиною тому виступають зовнішні перешкоди або ж нещасні випадки.

Кішки, які не мають прямого контакту із зовнішнім середовищем і світом, можуть загубитися швидше і не знайдуть дорогу додому ніколи.

Здатність орієнтуватися на місцевості без постійних інтенсивних тренувань у тварини зникає або зменшується до мінімуму. При цьому, відзначено, що кішки, яким через якийсь період часу дозволять гуляти на вулиці або ж будуть частіше вивозити на дачу, можуть знову повернути собі унікальну здатність до геолокації.

Достовірно відомо одне-кішки не завжди застосовують слух і нюх для орієнтування на місцевості. Є припущення або скоріше припущення, що кішки мають здатність відчувати, як олені, магнітні поля Землі. Вони застосовують їх як орієнтир. Достеменних доказів цьому припущенню немає, є єдиний факт – у внутрішніх структурах вуха у кішки міститься залізо. Це означає, що і механізм, що працює як ніби компас, також може бути у кішки і дає можливість їй шукати дорогу додому.

Ультра чутливість властива кішкам у всіх аспектах. Вони вміють «зчитувати» людський настрій і сприймати найменші зміни у зовнішньому середовищі. У тому числі і зміна електро-магнітних полів. У будь-якій місцевості електромагнітні поля відрізняються, що і вважається своєрідним покажчиком для кішки, щоб повернутися у власний будинок.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close