Теплові насоси – що це таке? Відгуки про теплові насоси

Насос для опалення собою являє парокомпресійну установку, що переносить тепло від холодних, низькопотенційних джерел тепла до гарячих, високопотенційних.

Тепло подається за рахунок конденсації і випаровування холодоагенту, в якості якого дуже часто застосовується фреон, що циркулює по замкнутому контуру. Електрична енергія, від якої працюють теплові насоси, витрачається тільки на цю циркуляцію примусового типу.

Робочий принцип насосів для опалення

Робочий принцип пристосування для обігріву будинку побудований на тому, що речовина (морозильний агент) може віддавати енергію тепла або забирати її в процесі зміни стану. Така ідея закладена в основу функціонування холодильника (через це стінка знаходиться ззаду приладу гаряча). Багато читачів запитують яка зараз на теплові насоси ціна, відповідаемо:

Теплові насоси «повітря-вода»Ціна (прайс) Київ
Тепловий насос Daikin Altherma ERGA08DV/EHBX08D9WЦіна 179 505 грн
Тепловий насос Daikin Altherma EBLQ05CV3Ціна 165 699 грн
Тепловий насос Daikin Altherma ERLQ011CV3/EHBH11CB3VЦіна 225 558 грн
Тепловий насос Daikin Altherma ERLQ011CW1/EHBH11CB3VЦіна 245 072 грн

Термонасос для обігріву функціонує так:

 • Вступник агент охолоджується на 5 градусів у випарному відділі на підставі енергії від носія тепла.
 • Охолоджений агент надходить в компресор, який в результаті роботи стискає і нагріває його.
 • Вже гарячий газ потрапляє у відсік для теплопередачі, в якому він віддає своє тепло системі опалення.
 • Сконденсований холодоагент повертається до старту циклу.

Також існують багато моделей, які здатні забезпечувати реверсивне функціонування. Це означає, що схожі прилади використовуються навіть в літній період для охолодження будівлі. Тепло направляється в сховище, а потім застосовується для опалення коли на вулиці холодно.

Робочий принцип насоса для опалення побудований на так званому циклі Карно, який дуже добре знайомий вам по роботі холодильних установок. Насправді, побутовий холодильник, що стоїть на вашій кухні, також вважається насосом для опалення. Коли ви ставите в нього продукти, нехай навіть холодні, але температура яких все ж більше, ніж температура в камері холодильника, згідно із законодавством збереження енергії виділяється ними тепло нікуди не дівається. Оскільки температура всередині підвищуватися не повинна, тепло виводиться назовні через решітку радіатора, нагріваючи повітря в кухні. Чим більше продуктів ви розмістите одночасно в холодильник, тим буде більше віддача тепла. В наступній статті ми напишемо ро теплові насоси відгуки, буде дуже цікаво.

Типи насосів для опалення

По виду енергопередачі насоси для опалення бувають 2-ух типів:

 • Компресійний. Важливі елементи установки-це компресор, конденсатор, розширювач і атомайзер. Застосовується цикл стискання-розширення носія тепла з виділенням тепла. Даний тип насосів для опалення простий, високоефективний і дуже затребуваний.
 • Абсорбційний. Це теплові насоси нового покоління, які застосовують в якості робочого тіла пару абсорбент-хладон. Використання абсорбенту збільшує ефективність роботи насоса для опалення. А якщо вас цікавлять надійні теплові насоси львів, читайте нашу наступну замітку, де ми быльш дельно будемо розкривати фактори купівлі насосів.

Склад елементів насоса:

 1. Опалювальна система будинку, для якої краще застосувати підлоги з підігрівом.
 2. Водонагрівач для систем з гарячим водопостачанням.
 3. Конденсатор, що передає енергію, зібрану зовні, до теплового носія внутрішньобудинкового опалення.
 4. Атомайзер, що відбирає енергію у носія тепла, який рухається в зовнішньому контурі.
 5. Компресор, який перекачує холодоагент від атомайзера, переводячи його з газоподібного в стан рідини, підвищуючи тиск і вихолоджуючи в конденсаторі.
 6. Терморегулюючий клапан, ставиться перед атомайзером для регулювання потоку холодоагенту.
 7. Зовнішній контур лягає на дно ставка, закопується в траншеї або опускається в свердловини. Для ТН типу «повітря-повітря» контуром служить зовнішня радіаторна решітка, що обдувається вентилятором.
 8. Насоси перекачують тепловий носій по трубах всередині і зовні будинку.
 9. Автоматика для управління за заданою програмою обігріву приміщення, яка залежить від зміною температури повітря зовні.close