Олександр Шаляпін: біографія стендап-коміка

У понеділок, 25 січня, не стало відомого стендап-коміка Олександра Шаляпіна. Крім сцени, артист часто з’являвся в кіно. Як прожив життя Олександр Шаляпін? Яким було дитинство гумориста? Як він зміг досягти кар’єрних висот, завоювати популярність у глядачів? Згадаймо шлях артиста.

Олександр Шаляпін: біографія

На характері творчості гумориста позначилася атмосфера його рідного міста Люберці. Олександр Шаляпін з’явився на світ 6 травня 1979 року.

З дитинства майбутній артист любив смішити оточуючих, перевтілюючись у зірок естради, зображуючи веселі сценки. Дитяча любов до гумору поклала початок його кар’єрі в дорослому житті.

У виступах нашого героя відстежуються спогади, навіяні рідним містом, дитячими іграми у дворі та місцевим колоритом. У ті часи майбутній артист надихався творчістю таких людей, як:

 • Андрій Миронов;
 • Аркадій Райкін.

Переживши в дитинстві розлучення батьків, Олександр Шаляпін, стендап якого прославив коміка, переїхав із мамою до Самари. У цьому місті він не тільки пішов до нової школи, а й..:

 1. Став учасником театральної студії «Товариш», де і познайомився з системою Станіславського.
 2. Хлопець всією душею полюбив театр, брав участь у багатьох виставах.
 3. На перервах у школі Олександр збирав навколо себе хлопців і розповідав смішні історії.

Згодом захоплення театром привело Шаляпіна в команду КВК. Однак рідні хотіли, щоб Олександр здобув серйозну професію, знайшов стабільність і хороший дохід. Прислухавшись до думки близьких людей, він вирушив на навчання в залізничну академію. Однак він не довчився, але кілька років пропрацював у цій сфері.

Після цього Шаляпін все ж вирішив слідувати за покликом серця і 2001 року закінчив у Самарі державну академію культури і мистецтв, став актором.

Як далі розвивав талант Олександр Шаляпін? Stand up практично завжди був у житті артиста, адже починав він свою творчу діяльність із виступів на:

 • корпоративах;
 • весіллях;
 • тімбілдінгах.

Як складалося особисте життя гумориста? Не так добре і весело, як кар’єра. Відомо, що Олександр був двічі одружений. В одному зі шлюбів у нього з’явилася дочка Анастасія.

Шлюби закінчилися розлученнями. Чоловік на якийсь час занепав духом. Життя подарувало коміку ще один шанс на щасливе майбутнє: 2018 року артист пов’язав свою долю з дівчиною Настею.

Олександр Шаляпін, «Інстаграм» якого включав пости подяки дружині, закликав дружину бути сильною, разом долати труднощі, а також дякував за терпіння і любов.

Олександр Шаляпін: кар’єра

Починав Шаляпін із виступів на корпоративах, згодом потрапив у кіно. Його кінодебют відбувся 2005 року. Він з’явився в картині «Бумер: Фільм другий».

Де ще знімався Олександр Шаляпін? Фільми та серіали з його участю полюбила публіка:

 • «Циганочка з виходом» (2008);
 • «Глухар 2» (2009);
 • «Універ. Нова общага» (2011-2018);
 • «Карпов» (2012);
 • «Бабуся легкої поведінки» (2017);
 • «Канікули президента» (2018);
 • «Жуки» (2019).

До проведення програм Шаляпін завжди ставився серйозно, ретельно планував етапи заходу. Плавно переходячи від конкурсів до концертних номерів, Олександр вів за собою глядачів завдяки сильній енергетиці і таланту.

Незабаром артист переключився на участь у гумористичних програмах. У 2010 році почав виступати в клубах «Стендап-проекту».

У 2011-му Олександр брав участь у фестивалі «Велика різниця», завоювавши перемогу за найкращу «Альтернативну пародію». Гумористична кар’єра продовжувала розвиватися вже в передачі «Stand Up».

Олександр Шаляпін з’являвся на телеканалі ТНТ з 2012 по 2014 рік. Потім була тривала перерва у творчій діяльності. У той час Шаляпін спробував себе в ролі ведучого на радіо «Максимум».

У «Stand Up» артист повернувся вже 2018 року, а також заявив про себе в передачі «Відкритий мікрофон», дійшовши до півфіналу. Пізніше Олександр зізнався, що не очікував такого рівня складності від передачі і що в 40 років таке змагання виявилося для нього нелегким випробуванням.

Крім цього, Шаляпін брав участь у таких передачах:

 • «Жарти заради»;
 • «Перевірка матеріалу»;
 • «Сковорода»;
 • «Чужі шпаргалки».

Були в Олександра і заборонені теми для жартів, а саме ті, які, на жаль, могли образити людей. Комік надихався роботами таких професіоналів, як:

 • Робін Вільямс;
 • Пабло Франциско.

Останньою роботою в кіно для Олександра Шаляпіна стала роль Степана у восьмому сезоні серіалу «Скліфосовський» (2020). На жаль, комік помер 25 січня 2021 року в Москві. Незважаючи на показну веселість, жарти і численні комічні проєкти, актори стендап глибоко переживають особисті трагедії, що часто підриває їхній моральний дух.

Яскраве, насичене, цікаве життя прожив гуморист і талановитий артист Олександр Шаляпін. З дитинства він знав, що стане коміком. Чоловік шукав, пробував, помилявся, але все ж зумів реалізувати свої таланти, завоював увагу багатьох шанувальників. Запам’ятаємо Олександра саме таким! Редакція приносить співчуття близьким людям Олександра.

close