Єржан Максим: біографія, батьки юного співака

Єржан Максим став сенсацією дитячого проєкту «Голос» у 2019 році. Він запам’ятався глядачам не тільки чудовим виконанням пісні Мусліма Магомаєва, а й силою голосу, від якого луснув стакан, що стояв біля акомпаніатора. Розповімо докладніше про юного співака.

Єржан Максим: біографія

Сьогодні практично кожному відомо, хто такий Єржан Максим. Біографія у нього насичена, незважаючи на юний вік:

 • Почалася вона 1 січня 2007 року з народження хлопчика в містечку Уральськ (Західний Казахстан).

Чисельність населення міста — трохи більше 200 тис. осіб, а відоме воно своїм суднобудівним заводом «Зеніт». У минулі століття містечко відвідували цесаревичі, відомі письменники і Шаляпін. Останній до Уральська приїжджав 1891 року і навіть відзначав вокальну обдарованість місцевих жителів. У ХХІ столітті місто прославилося завдяки талановитому юному виконавцю, про якого йдеться.

 • Батьки доклали всіх зусиль для максимального розкриття талантів сина — третьої дитини в родині. Хлопчик росте з двома старшими сестрами.

Мама Єржана розповідала журналістам, що в період вагітності слухала музичні твори. Варто було їй їх увімкнути, як малюк переставав рухатися і начебто уважно слухав мелодії та пісні.

Талант хлопчика став очевидним після його виступу на ювілеї батька. Батьки одразу ж вирішили записати його на уроки вокалу:

 • Його вчителькою стала солістка місцевої філармонії Дарія Бакитова. Вона також 2010 року була у складі журі на конкурсі ВІА «Ретро-фестиваль». Під її керівництвом Єржан успішно брав участь у конкурсі міського рівня «Балдаурен» і став лауреатом конкурсів республіканського рівня.
 • Міжнародні досягнення з’явилися в його активі до 9-ти років. Ержан став володарем головного призу на «Дельфін Фесті» 2016 року в Батумі.
 • Уже за рік хлопчик взяв участь у San Remo Junior (Італія), де пройшов у фінал, а також на «Слов’янському базарі» у Вітебську став срібним призером.
 • У травні 2019 року з’явилося повідомлення про його майбутнє навчання в академії Ігоря Крутого.
 • Восени 2019-го року здійснилася давня мрія хлопчика — він став учасником фіналу дитячого «Євробачення-2019», що проходив у Польщі. Максим виконував пісні казахською та англійською мовами і посів друге місце.

У 13-річного Єржана є своя сторінка в «Інстаграмі», на якій він публікує фото і показує шанувальникам, що нового відбувається в його житті.

Ержан Максим готовий представляти країну всюди. Він мріє прославляти Батьківщину на світовій арені, як Дімаш Кудайберген. І, судячи з усього, у хлопчика є все, щоб зробити це бажання реальністю.

Єржан Максим: «Голос. Діти» та інші досягнення

Єржан Максим прославив Казахстан у рамках багатьох конкурсів. «Голос. Діти 2019» — один із тріумфальних пунктів його кар’єри. Підліток якось поділився з журналістами, що про участь у цьому шоу мріяв уже дуже давно, але батьки хотіли, щоб син отримав необхідний досвід, перш ніж подавати заявку.

І ось цей час настав:

 • Протягом шести тижнів, з лютого по березень 2019 року, проходили заходи першого відбору. На кожному тижні наставники прослуховували по 11 претендентів. Єржан був сьомим на третьому тижні і виявився єдиним майбутнім учасником, до кого повернулися всі троє наставників. Пізніше хлопчик скаже, що прагнув визнання і з цією думкою вирушав до Москви. У той момент, коли до нього повернулися три крісла, він усвідомив, що це успіх.
 • Наставників вразила краса його голосу. Пелагея зазначила, що хлопчик здатен за допомогою пісні вилікувати душу. Він обрав для виконання Андреа Бочеллі «Аma Сredi Е Vaі». Як наставника він обрав Валерія Меладзе.

Наприкінці березня проект перейшов на етап поєдинків. Кожна команда формувала трійку, яка готувала виступ:

 • У восьмому випуску від 5 квітня 2019 року партнерами Єржана стали Іслам Балкоєв та Іван Стариков. Для них було обрано пісню Магомаєва «Синяя вечность» (слова Геннадія Козловського). Уперше її виконали 1969 року. На думку Валерія Меладзе, саме ця композиція могла б показати таланти кожного повною мірою.
 • Єржан виявився безумовним лідером. Під час його виступу навіть лопнула склянка, про що пізніше повідомляли всі ЗМІ навперебій. Тож не дивно, що для юного казахстанця виявилися відчиненими двері до фіналу.
 • У «Пісні на виліт» хлопчик знову зупинився на композиції Андреа Бочеллі «Ama Credi Е Vaі», виконання якої принесло йому прохідний квиток у фінал.

Але за підсумками SMS-голосування переможницею шоу стала Мікелла Абрамова, дочка співачки Алсу, а Єржану дісталося друге місце. Однак організаторам довелося зіткнутися зі шквалом обурення публіки, переглянути результати і провести повторний фінал, переможцем якого став Ержан Максим.

Єржан Максим за 13 років життя завдяки таланту і наполегливій праці зміг багато чого досягти. Він переміг у кількох міжнародних пісенних конкурсах і вийшов у фінал проєкту «Голос. Діти». Його шанувальники сподіваються, що Єржан гідно представить Казахстан і на інших співочих турнірах

close