Гематома вуха у собаки

Поразка вушних раковин у собак не рахується рідкістю у ветеринарній практиці. Однією з патологій, діагностованих у вихованців проживають в будинку, вважається гематома вуха. Виглядає гематома як набряклість сферообразной форми, заповнена неординарною рідиною.

При травмі, що вийшла в області вушної раковини, дрібні і великі судини кровообігу лопаються, з’являється підшкірне кровотеча. Карман, заповнений рідиною (гематома), діагностується у собак з гнучкими вушними раковинами, але можуть зустрічатися і У інших порід. Видима патологія дуже легко, а своєчасне звернення до ветеринарної клініки дає можливість надати тварині належну допомогу.

Причини появи

Розрив судин під шкірою і накопичення ексудату, виглядає як набряк. Вушні гематоми, іменуються в ветеринарії як аурикулярні, відрізняються нестандартним кулястим появою на внутрішній частині вушної раковини. Гематома зустрічається не тільки у собак, але також у кішок і сільськогосподарських тварин.

Основою розвитку аурикулярної гематоми у собаки ставати травма, отримана в результаті самих різних впливів. Спровокувати травматизацію може постійне дряпання вух на тлі розвитку отитів. При розвитку процесу запального характеру з супроводом патогенної мікрофлори, з’являється сильний дискомфорт, біль і свербіж, що провокує расчеси. В основному, консервативне лікування не має особливого ефекту, тому ветеринари віддають перевагу хірургічному втручанню. Отогематома може з’явитися в результаті наступних травмуючих факторів:

  • сильні удари;
  • укуси токсичних комах або ж інших диких звірів;
  • расчеси на тлі хронічних отитів, реакцій алергії або ж кліщових уражень вушної раковини; постійного типу у собак з вугрової шкірою.

Отит, що виник у собаки, при несвоєчасному лікуванні буде причиною нестандартних станів. Собака починає посилено крутити головою, впираючись на предмети, провокуючи великі пошкодження в судинах.

У певних джерелах основою утворення гематоми вважаються ураження саркоптозним кліщем або ж аутоімунні порушення. Збої в роботі імунної системи часто провокують проблеми у функціонуванні всього організму, в тому числі і покривів шкіри.

Симптоми і діагностика

З’явилася отогематома виглядає як м’яка припухлість, заповнена рідиною. Спостерігається в одному або відразу 2-ух вухах. Свіжа гематома вуха пульсуюча, нагадує повітряну кулю через те, що наповнена кров’ю. У розмірах припухлість може змінюватися, іноді роздуваючись до великих обсягів. Відбувається блокування вушного каналу. Вихованець відчуває відчуття незручності, нахиляє голову вниз, може трясти головою. Вірогідна поява свербежу.

Визначати аурикулярную гематому дуже легко. При розвитку патологічного стану в області зовнішньої частини вушної раковини візуалізується ущільнення, наповнене рідиною.

Ветеринарний фахівець обов’язково проводить забір проби рідини, що наповнила порожнину. Застосовується тонка голка, а забраний біоматеріал обсследуют з метою точної постановки діагнозу. Важливо визначити також фактори, що спровокували розвиток аурикулярної гематоми. В ході діагностичних заходів дуже часто фіксується розвиток отиту зовнішнього типу, що характеризується появою неприємного нестандартного запаху з вушного каналу, запальними явищами і дуже високою виділенням вушного секрету – сірки.

У більшості випадків з метою діагностики проводять бактеріальні посів забраного матеріалу на поживних середовищах. Можуть знадобитися і лабораторні аналізи крові, застосовані для постановки алергічного характеру захворювання.

На підставі отриманих даних фахівець розробляє тактику лікування, спрямовану перш за все на видалення пухлинного утворення і відкачування рідини з порожнини. Далі проводитися терапія з урахуванням факторів, що спровокували розвиток патологічного стану вушної раковини.

Варіанти лікування гематом на вусі у собак

Основа лікування з’явилася у собаки аурикулярной гематоми – проведення своєчасного втручання. Тварина вводять в стадію глибокого сну (загальна анестезія) і далі проводять необхідні дії. В ході хірургічного лікування роблять розсічення тканин в області поразки, відкачують накопичилася рідина меду покривами шкіри і хрящем вуха. Далі краї рани зшивають, при цьому кількість накладених швів сильно залежить від розміру гематоми.

Особливість накладення швів при гематомі на вушній раковині – паралельно лінії розсічення. Це дає можливість зменшити небезпеку ураження судин, а ще збільшити склейку покриву шкіри до аурикулярного хряща.

В ході накладення шовного матеріалу, обов’язково залишають маленьке отвори для установки водовідведення. В основному, термін носіння водовідведення становить не довше 7 днів. Власне стільки потрібно для організації правильного процесу загоєння і усунення скупчення нової рідини.

Перев’язка в результаті проведення втручання хірургічним шляхом з метою видалення з’явилася гематоми на вусі не проводитися. Повністю шовний матеріал знімають через 2-3 тижні, в залежності від швидкості і успішності загоєння поверхні рани.

Симптоматичне лікування після своєчасного втручання в себе включає призначення знеболюючих препаратів. Також проводитися антибіотикотерапія з метою усунення інфікування відкритої рани. Паралельно проводитися терапія головних причин, що спровокували розвиток гематоми. Прогноз діагностованою і своєчасної віддаленої гематоми вуха у собаки – хороший. Фактично всі тварини добре переносять не тривалу операцію, але існують небезпеки для здоров’я, безпосередньо пов’язані з наркозом. Будь-яка операція в собі несе небезпеку, так як вихід з наркозу не завжди проходить успішно.

Головне завдання власника-при перших появи нездоров’я у вихованця, звернутися до кваліфікованого ветеринара за допомогою. Основою розвитку травматичної гематоми вуха можуть бути серйозні захворювання, а накопичення під покривом шкіри крові з лопнули судин – всього один із симптомів.

Після успішного закінчення операції і виходу тварини з наркозу, ветлікар консультує власника собаки з приводу правил організації подальшого догляду за вихованцем. Основні рекомендації для догляду за твариною після видалення аурикулярної гематоми:

  1. Часте очищення вушного каналу, просушування і обробка ліками.
  2. Обробка рани і проведення легкого масажу в області проведення своєчасного втручання (потрібно для того, щоб зменшити небезпеку скупчення ексудату).
  3. Придбання і носіння тваринам спеціального иммобилизующего коміра до моменту видалення шовного матеріалу.

Прогноз після своєчасного втручання в переважній більшості клінічних випадків позитивний. У більшості випадків можливе повторення захворювання, при відсутності своєчасної терапії різних видів запалень у вухах.

З метою попередження розвитку гематоми на вусі у вихованця, слід уникати самих різних травм, в тому числі і расчесов вушного каналу.

Якщо собака активно намагається почухати лапами вухо, значить, вихованець відчуває дискомфорт. Основою може бути запалення, чужорідне тіло в вушному каналі або ж новоутворення. Актуальна діагностика і лікування дозволяють поліпшити життєву зручність улюбленця.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close