Ахатина фуліка альбіно: який вигляд мають равлики і як їх утримувати?

Ахатина фуліка альбіно: який вигляд мають равлики і як їх утримувати? - Ветеринар

Сьогодні важко здивувати будь-кого проживанням равликів удома. Ці неквапливі екзотичні улюбленці не вимагають делікатного догляду і відрізняються довголіттям. Особливу любов заводчиків завоювали равлики-альбіноси під назвою ахатина фуліка альбіно. Черепашка і тулуб у них пофарбовані в білий колір. Екзотичні молюски мають гарний зовнішній вигляд і виглядають просто дивовижно в кімнатному тераріумі.

Опис

Ахатіна фуліка — один з дуже знаменитих видів екзотичних равликів. Завезений до країн Європи з країн східної Африки. На власній історичній батьківщині «величезний» равлик вважається шкідником, який знищує сільськогосподарські культури. Для жителів Європи ахатина фуліка стала невибагливим і спокійним вихованцем. Також цього молюска широко застосовують у косметології та кулінарії. Особливий інтерес заводчиків викликають равлики-альбіноси. Їхній тулуб і черепашка пофарбовані в чистий білий колір.

Схожі створіння виглядають досить ефектно у власному житлі та не загубляться з поля зору на «прогулянці» квартирою власника.

Для дорослої ахатини фуліка альбіно характерна витривала мушля (не менше 12 см) і довгий витягнутий тулуб. Деякі особини, що живуть у домашніх умовах, відростають завдовжки понад 15 см. Дуже швидко ростуть незвичайні молюски тільки перші 6 місяців, потім зростання сповільнюється. Важать альбіноси 400-600 грамів.

Раковина великого равлика «прикрашена» виточками (від 6 до 8 штук). Передня частина тіла має 2 пари щупалець. Перша коротка і виконує роль органів нюху та дотику. Друга пара набагато довша, на ній розміщені очі молюска. Тулуб у альбіносів має кремовий або білий відтінок. Його структура волога і слизова. Равлик дуже легко «висовується» з раковини практично в будь-який час.

Категорії

Селекціонери виділяють кілька варіантів альбіносів.

 1. Родація. Дивовижні величезні молюски з тілом темного кольору і яскраво-жовтою раковиною. Невимогливі вихованці з оригінальним забарвленням користуються величезною популярністю серед заводчиків.
 2. Хемелі. Підвид равликів, для яких характерна наявність раковини з альбіносним забарвленням. У багатьох випадках подібним тваринам властиве жовте і рожево-біле забарвлення. Після схрещування ахатин альбіно хемелі виходить виводок, за зовнішніми ознаками повністю ідентичний «батькам».
 3. Білий нефрит. Чудові равлики-альбіноси, які відрізняються досить примхливим характером. «Розквітають» у період статевого дозрівання. Черепашка темніє, а тулуб набуває білого відтінку. При схрещуванні білий нефрит «передає» потомству власні зовнішні дані.

Крім того, існують чисті равлики-альбіноси. Вони називаються ахатини хемелі родація альбіно боді. Їхнє тіло та черепашка є білими і не мають вкраплень та відтінків. Фахівці не дають точної відповіді, чи існують схожі створіння в природних умовах, — їх вивели шляхом схрещування альбіно і родації.

Утримання та догляд

Ахатини фуліка альбіно не вимагають ретельного догляду та відповідного обладнання. Однак певні правила утримання альбіносів все ж є.

 1. Для проживання підійде прямокутний акваріум або інша містка ємність. Кришку небажано закривати повністю — равликам потрібне чисте повітря.
 2. Температура повітря може змінюватися від 25 до 28 градусів. Вологість — не менше 75%.
 3. Оптимальний «наповнювач» — кокосовий субстрат або суміш, яка складається з торфу і піску. Тирса, дрібна галька і пісок не підійдуть. Шар субстрату не має бути більшим за 10-12 см. Повністю забороняється наявність загострених предметів і добрив. У субстрат рекомендують додавати лушпиння від насіння або арахісу. Міняти «наповнювач» досить 1-2 рази протягом місяця. Ахатини люблять переміщатися по стінках акваріума, це також може сигналізувати про дуже високу вологість у «житлі».

Що стосується їжі, то равлики-альбіноси харчуються рослинною їжею. Їхній раціон складається з:

 • свіжих огірків і томатів;
 • листя салату;
 • картоплі;
 • моркви;
 • бананів;
 • зелені;
 • буряка.

Найкраще застосовувати окремі миски для їжі та придатної для пиття води, які розміщують у тераріумі на видному місці.

Ахатина фуліка альбіно потребує регулярного джерела карбонату кальцію. Завдяки йому раковина стає міцною і щільною. Вдома в акваріум до ахатин кладуть шматочок спеціальної крейди або яєчну шкаралупу. В іншому випадку равлики починають гризти черепашки власних «сусідів». Зазначимо, що всі ахатини фуліка є гермафродитами. Великі особини мають жіночі та чоловічі статеві органи. Равлики здатні до самозапліднення за низької популяції.

Равлики-альбіноси здатні відкладати до 300 яєць протягом місяця. Для правильного розвитку зародків потрібна температура навколишнього середовища від 24 до 26 градусів. За низької температури «малюки» можуть померти.

close