Американський керл

Американський керл - Ветеринар

Уже кілька тисячоліть поруч із людиною живе мила пухнаста тварина з волелюбним характером — кішка. Священна тварина, берегиня вогнища і захисниця від злих сил, кішка цінується багатьма народами за власний неясний характер. Протягом багатьох століть людство працює над виведенням нових порід домашніх улюбленців. Серед них американський керл.

Історія походження

1981 року в Каліфорнії в однієї сімейної пари з’явилася добра кішка з дивною формою вух. Широкі біля самої основи вушка круглої форми на кінцях злегка загорталися назад. Ця мутація так і залишилася б швидкоплинним феноменом, якби два кошенята, народжені у цієї кішки, не обзавелися такими самими вухами. Передалася нова форма вушок і наступному поколінню кошенят. Людям сподобалася нова цікава форма і було вирішено закріпити мутацію.

Шляхом селекції була виведена нова порода кішки — американський керл.

Кілька років по тому новою породою зацікавилися фелінологи. У результаті різних випробувань було виділено унікальний ген, що відповідає за нестандартну форму вух. Оскільки мутація не впливає на здоров’я кішки, було вирішено продовжити розвиток керлів і ухвалено стандарти породи. для того, щоб скоротити час, який необхідний для визнання нової кішки міжнародним співтовариством, керлів не стали схрещувати з іншими породистими видами, застосовуючи для закріплення видових ознак звичайних котів.

Унікальність цієї породи кішки полягає не тільки в оригінальній формі вушок, але також і в тому, що це перший вид, визнаний у 2-ух різновидах. На даний час у Міжнародній організації з розведення та виведення нових порід кішок FIFe і Всесвітній федерації кішок WCF зареєстровано два види породи:

 • довгошерстий (FIFe) або напівдовгошерстий (WCF);
 • короткошерстий.

Найбільше американський керл поширення набув в Америці. Звідти він лише починає власний похід із завоювання визнання в інших країнах світу.

Опис

Уперше побачивши керла, його вже не сплутаєш із жодною іншою породою котів. Трохи витягнутий клин круглої голови повільно переходить від кінчика прямого носа до перенісся і чола. Широкі високо і вертикально поставлені вушка на одну третину складаються зі щільного хряща, схожого за власною структурою з хрящовою тканиною вух людини. Кінці вушок круглої форми повільно, без заломів, закручуються назад, згинаючись під кут 90-180°.

Завдяки подібному розкиду варіантів завитків неможливо знайти 2-ух схожих кішок. В основі вушні раковини прикрашені пухнастими пучками остьових волосків. М’які кінці вушок прикрашають пензлики як у рисі. Кошенята американського керла народжуються з прямими вушками. Відмінні ознаки породи в них з’являються за кілька днів, а остаточну форму вушна раковина набуває до чотирьох місяців.

Широко посаджені очі форми злегка витягнутого кола трохи скошені до перенісся. Колір рогівки яскравих і чистих очей може бути найрізноманітнішим, не пов’язаним із забарвленням шерсті. Як виняток можуть бути кішки колорпойнт, у них очі мають бути синього кольору. Міцне пропорційне тіло з розвиненою мускулатурою спирається на прямі паралельні лапи, створюючи враження сили, граціозності та здоров’я.

М’які овальні лапки приховують у щільно зімкнутих подушечках характерну для котячих кількість кігтиків.

Міцний, товстий біля самої основи хвіст, що повільно звужується до кінця, завдовжки дорівнює тулубу кішки. Керли, що мають довгу шерсть, відрізняються наявністю пухнастого «комірця», «штанців» і волохатим хвостом. Шерстяний покрив у них практично не має підшерстя і пухкий за структурою. Короткошерсті котики можуть похвалитися гладкою шерсткою, яку так і хочеться погладити. Забарвлення кішки може бути найрізноманітнішим: з одним відтінком, плямистим, у смужку, оскільки немає конкретних стандартів.

Особливості характеру

Кіт породи американський керл має найкращий характер, оптимальний для життя поруч із людиною. Ласкавий, доброзичливий муркотун дуже прив’язується до оточуючих його людей, і водночас вміє бути ненав’язливим. Як і багато кішок, керл любить, коли його гладять, відгукуючись на ласку неголосним муркотінням. Голос у нього приємний для слуху, проте сам по собі кіт не дуже балакучий і не буде дошкуляти господарям постійним нявканням. Щоб поставити власників до відома про власні бажання, кішка мурчатиме або тихо «курликатиме».

Кішки цієї породи легко підлаштовуються на новому місці, не проявляючи агресивності та хвилювання. Люблять підбирати для відпочинку спонтанні місця, що знаходяться дуже високо над підлогою. Власникам керлів потрібно приготуватися до того, що велелюбний муркотун спатиме на вашому ліжку, сидітиме біля вас, коли ви працюєте, причому може розміститися на столі для роботи. Жодні з ваших занять не залишаться без котячої уваги і посильної допомоги. Керли потребують уваги та контакту, тому намагаються перебувати поруч із людиною.

Якщо їх ігнорувати тривалий час, це викликає у кішок неприємні відчуття і призводить до психологічного шоку.

Дружелюбність керлів поширюється не тільки на людей, а й на інших улюбленців, що мешкають у будинку, чи то собака, чи то кішка, чи то гризуни, чи то птахи. Керли зберігають дитячу грайливість протягом практично всього життєвого періоду, до того ж активно залучають до гри тих домашніх улюбленців, з якими в них склалися дружні стосунки. Поступливий характер і кмітливість роблять кішку придатною для утримання в сім’ях з дітьми. Але ось контакт із зовсім маленькими дітьми краще зменшити, оскільки такі малюки можуть легко нашкодити тендітним кінчикам котячих вух.

Керли дуже розумні й прекрасно піддаються дресируванню. І до того ж їм подобається виступати на публіці, тому з ними можна вивчити кілька трюків, і керли з радістю показуватимуть вивчене перед вашими гостями. Також розумна кішка швидко розуміє, що можна і не можна, легко сприймає заборони і не повторює заборонених дій. Відпускати кішку на вулицю поодинці не рекомендується, навіть якщо Ви проживаєте у власному будинку. Зате вони без проблем звикають до шлейки і спокійно гуляють на повідку.

У керлів немає конкретних видів, адже для двох різновидів породи припустимі будь-які забарвлення шовковистої шерсті, чи то чорне, чи то руде, чи то смугасте, чи то плямисте, але дуже часто трапляються такі кольори.

 • Торті або черепаховий. Для нього характерні біла грудка і суцільні кольорові плями по всьому тілу.
 • Таббі. Це скоріше тип малюнка (тигрові смуги; традиційні кільця на хвості та лапках, спіральні розводи з обох боків, смуги на хребті та цятки на черевці; звичайні цятки, що утворюють смуги або безладно розкидані; однотонне забарвлення тулуба, зате на мордочці є смуги).
 • Біколор, коли у темної кішки є трохи білих або світлих плям: «шкарпетки» на лапках, плями на голові або кілька плям на тілі, світлі грудки. Все це в найрізноманітніших комбінуваннях або щось одне.
 • Колорпойнт означає, що у світлої кішки є темні лапки, вушка і мордочка. Із забарвлень характерні: сірий, бурий, червоно-рудий, кава з молоком, блакитний або смугастий.
 • А-ля сіамські коти. Один із різновидів колорпойнта, виділений в іншу групу.

Умови утримання

З малого віку кошеня необхідно привчати до косметичних процедур, щоб потім не було проблем. Важливо проводити догляд за шерсткою: розчісування і купання, зачіску кігтиків; чистку зубів і вушок. Доглядати за шерстю кішок цієї породи не складе ніяких труднощів, оскільки підшерсток у них найрідкісніший. Розчісувати керла необхідно металевою щіточкою із зубчиками, що закінчуються округленим навершям. Довгошерстих кішок вичісують двічі протягом тижня, а для короткошерстих таку процедуру можна проводити лише раз на 7 днів.

Купати мурчика необхідно щомісяця, але не більше одного разу, щоб сальні залози не порушили власну роботу. Кігті обстригають щотижня, оскільки вони виростають досить швидко, видаляючи до 3 мм кігтика за допомогою кігтерізки. Для очищення зубів можна застосовувати спеціалізовану зубну щітку, що надівається на палець. Зубну пасту найкраще вибрати за допомогою ветеринарного лікаря і вона має бути м’якою на смак.

Процедуру чищення зубів проводять 1 раз на 2-3 дні.

Котячі вушка чистять за потребою, користуючись для цього спеціалізованими серветками, ватяними дисками і клінером. Під час проведення процедури не можна відтягувати і вирівнювати завитки, оскільки у кішки виникнуть відчуття болю. Активним керлам потрібно багато часу проводити на чистому повітрі, щоб здійснити власну необхідність у рухливих іграх. Одночасно така прогулянка допомагає кішці задовольнити бажання більш тісного спілкування з улюбленими господарями.

Чим годувати?

Активна і здорова кішка породи американський керл не схильна до ожиріння і переїдання, тому можна не боятися, що вона з’їсть більше, ніж треба. Для правильного годування заводчики пропонують застосувати готові корми еліт-класу, що відповідають віку, життєвому способу і різновиду породи. Корми можуть бути сухими і вологими. Вони містять усі корисні вітаміни та мінерали, щоб ваша кішка жила справжнім життям.

Однак якщо ви не хочете давати кішці готові корми, то для харчування керлів можна застосовувати варене нежирне м’ясо, субпродукти, рибу і продукти рослинного походження. Це можуть бути овочі, зернові та фрукти. Можна давати жовток яйця і додавати олію рослинну. Усі продукти мають бути якісними. А ось сіль, цукор, спеції, жири і молоко з харчування кішки краще прибрати, тому годувати керла з власного столу не рекомендується. З метою поліпшення якості смаку і збільшення корисності корму, приготованого самостійно, в їжу додають різні вітамінно-мінеральні добавки.

Здоров’я

Життєва тривалість здорової кішки близько 14 років. Оскільки порода американських керлів трапилася від звичайних безпородних, то вони успадкували міцне здоров’я прадідів і стійкість до захворювань, характерних для інших породистих кішок. Однак це не скасовує відвідування фахівців і проведення профілактичних заходів.

Раз протягом місяця кішку потрібно обробляти протигельмінтними препаратами і раз на рік проводити обстеження у ветеринара. Також до лікаря необхідно звертатися для спостереження за самкою в період вагітності, тим більше якщо це перший ваш вихованець або, навпаки, кішка вже в літньому віці. Якщо господарі не планують розведення кішок, то експерти радять провести кастрацію або стерилізацію тварини після досягнення нею віку:

 • 7-9 місяців для котів;
 • 5-7 місяців для кішки.

Що пізніше відбувається така операція, то вища ймовірність важких наслідків для здоров’я домашнього улюбленця. Ще слід регулярно досліджувати стан вушних отворів, тим паче якщо у кішки дуже вузький вушний прохід. Така аномалія призводить до запальних процесів усередині вуха, тому постійні відвідування ветеринара допоможуть не допустити розвитку захворювання. З травм дуже часто у керлів трапляється пошкодження тонкого вушного хряща через неправильне поводження.

Тому якщо ви даєте комусь дозвіл погладити кішку, то варто попередити про таку особливість породи і порекомендувати уникати сильних погладжувань по голові.

Розведення

Для охочих зайнятися розведенням муркотунів з унікальними вушками отримання потомства великих труднощів не становитиме, адже не потрібно шукати партнера для спарювання тієї ж породи. Характерна риса керлів полягає в тому, що породистих кошенят можна отримати під час спарювання кішок однієї породи, або один із партнерів належить до звичайних безпородних котів. У першому варіанті все потомство матиме відмінні для керлів вушка, в іншому породистими буде половина з усіх народжених кошенят.

Підбираючи партнера для спарювання зі звичайних котів необхідно дивитися на екстер’єр тварини. Він має бути по-максимуму наближеним до норм породи крім форми вушної раковини. Що цікаво, форма завитка не залежить від батьків. Буває таке, що у пари керлів — призерів народжуються кошенята з не сильними завитками, придатними виключно для домашнього утримання.

Тоді як у змішаної пари або котів з невеликим завитком вух можуть народитися майбутні герої виставок, зразки породи.

Перший раз в’язку тварини проводять не раніше, ніж кішці виповниться один рік, навіть у тому разі, якщо це в неї не перша тічка, обираючи досвідченого партнера, тому що такий самий новачок може загубитися і результату не буде. В’язка завжди має проводитися на території кота, щоб самець не відволікався на обстеження нового місця. Готуючи тварин до в’язки, потрібно провести всі профілактичні заходи:

 • зробити вчасно необхідні щеплення;
 • проглистогонити за 2 тижні до в’язки;
 • провести грумінг тварин, але тільки не мити їх, щоб зберігся відмінний для тічної кішки запах.

Кішку везуть до кота за пару-трійку днів до тічки і залишають на період до 5 днів. Якщо все пройде нормально, то через 9-10 тижнів мурка принесе здорове потомство. Заводчики керлів починають оцінку кошенят після досягнення ними віку 3-4 місяці. До цього часу в малюків уже повністю формується вушна раковина, вони стають досить самостійними, мають усі необхідні щеплення та навчені важливим навичкам. Після чого кошенята готові до переїзду на інше місце проживання та участі в показах. Мінімальний вік для виставкових кошенят — 4 місяці.

Відрізняються 3 ступені завитка вух.

 • Слабкий або завиток першого градуса. Кішки з такою формою вух годяться виключно для утримання в сім’ї.
 • Другий, сильніший, градус завитка переводить його володарів у розряд виробників і властивий для багатьох керлів.
 • Найглибший завиток 3-го градуса дає можливість господарям кішок брати участь у найрізноманітніших виставках, демонструючи власного улюбленця і заробляючи нагороди.

Вибираючи кошеня для участі у виставках, фокусують увагу не тільки на форму вух, а й на екстер’єр тварини та її забарвлення.

Де придбати кошеня керла?

Найбільше заводчиків, що займаються розведенням керлів, проживають на території США. На батьківщині породи керли дуже затребувані, тоді як інші країни ще не зовсім оцінили всю красу породи і ласкавий характер кішок. У Російській Федерації також є власні поціновувачі керлів. Тому не потрібно шукати кошеня за океаном, коли можна звернутися в один із розплідників, присутніх у країні. Найпоширеніші з них знаходяться:

 • у Москві: Charmingcurl і Primecurl;
 • у Сочі — Americancurl;
 • у Єкатеринбурзі — Scarlet;
 • у СПБ — Vinnimur.

Ціна одного кошеняти може змінюватися від 3 тисяч до 60 тисяч рублів. На вартість впливає градус завитка, якість і забарвлення шерсті, батьки кошеняти і можливість брати участь у виставках. Здорове, грайливе кошеня з оригінальною формою вушок виросте в красиву милу кішку, яка стане вам надійним товаришем і улюбленим вихованцем.

Все про породу американський керл дивіться у відео нижче.

Синоніми назви American curl Країна походження США Рік зародження породи 1981 Якою фелінологічною організацією визнана? FIFe, WCF Життєву тривалість відрізняються великою тривалістю життя

Весь вигляд дуже добре врівноважені, мають гнучке тіло з добре розвиненою мускулатурою Розмір середній Вага, кг (кіт) від 5 до 7 Вага, кг (кішка) від 3 до 5 Шерсть має шовковисту шерсть середньої довжини з волосками, що щільно прилягають до тіла Довжина шерсті напівдовгошерста Особливості шерсті м’яка Підшерсток має невеликий підшерсток Забарвлення всі забарвлення Літера М на чолі так Морда (фільтр) витягнута Розмір вух великі Форма вух загнуті (вивернуті) Пензлика на вухах немає Очі великі Хвіст (фільтр) довгий Лапи середні Пухнастий хвіст так

Загальний опис Доброзичлива, грайлива, невибаглива кішка, яка добре пристосовується до нових умов проживання Лагідність лагідна Доброзичливість доброзичливість доброзичлива Активність активна Грайливість грайлива Ледача немає

Підходить для житлової площі так Підійде для дітей ні Складність догляду середній ступінь складності Догляд за шерстю розчісувати слід тільки раз протягом тижня Здоров’я досить хороше, майже не хворіють

close