Артроз у собак

Патологія, яка розвивається в організмі домашньої тварини і носить форму захворювання постійного характеру, чіпаючи тканинні структури хряща, іменується артрозом.

Артрит і артроз, абсолютно різні захворювання, які прийнято плутати. При артритах, уражається не тільки хрящова тканина, але і весь суглоб, а ще поруч розміщені тканини. При артрозі деформація з’являється в самому хрящі. Дуже часто, артроз провокує розвитку артриту.

При артрозі, тканини суглоба уражаються потроху, а сам хрящ повністю або починає руйнуватися. Це провокує перешкода для нормального руху собаки.

Чому у собак розвивається артроз

Перш ніж почати розбиратися в факторах, що провокують розвиток артрозу у собак, слід визначити, які функції виконує хрящ. Суглоб-саме те місце, де відбувається з’єднання 2-ух кісток.

Кожна кістка має тіло і головку. Власне головка кістки примикає до суглобу з одного боку. Для забезпечення гарної надійності, з’єднання прикрите хрящем, а ще спеціальним мішком.

Артроз відрізняється утворенням наростів або ж шипів на поверхні всередині хряща. Такі шипи, призводять до того, що суглобова щілина істотно звужується. Зменшується загальна гнучкість самого суглоба, а тварина відчуває дискомфорт, а потім і біль під час активних рухів.

Довгий час артроз не вимальовується у собаки, що зі свого боку, ускладнює своєчасну постановку діагнозу. Відчуває дискомфорт в області поразки, вихованець намагається виконувати менше рухів з опорою на зіпсовану кінцівку.

Тим більше не легко помітити початок артрозу у собак, що володіють врівноваженим і спокійним характером. Тваринам у віці, також властиво зниження загальної активності, що не відразу впадає в очі власнику.

Фахівці запевняють, що причинами, здатними спровокувати розвиток артрозу є порушення в складанні харчування собаки. Основою може послужити природна схильність до патологій кісткових структур у собак, виведених в ході селекційних робіт. Аргументом, що провокує проблеми з хрящової тканиною, виступає і довга терапія деякими протимікробними або ж протигрибковими засобами.

У ветеринарній медицині визначено кілька стадій розвитку артрозу. Вони діляться в залежності від тяжкості прояву деформувань і симптоматики. Існує початковий етап або стадія артрозу, для якого вважається характерним відсутність симптомів. Друга стадія ураження хрящової тканини відрізняється специфікою, при якій з’являються болі і зменшення активності тварини.

Під час розвитку другої стадії ураження, що переходить в третю, з’являються нестандартні шипи або нарости на суглобі. При проведенні ультразвукового або рентгенологічного дослідження, зміни в ураженій області можна візуалізувати. Що знаходиться на поверхні площа самого суглоба під впливом змін, ставати більше.

Діагностована стадія третя артрозу, не тільки відрізняється болем і скутістю при здійсненні рухів, але і також відсутністю повного лікування. Базовими факторами, що провокують розвиток артрозу, є:

 • зміни пов’язані з віком у тварини-патологічні зміни на тлі фізіологічного зношування суглоба і тканин хряща;
 • дуже високі фізнагрузкі, пов’язані з регулярними травмами і ушкодженнями (особливо часто з’являються у великих порід собак);
 • вроджена дисплазія кульшового суглоба, може з’являтися у будь-яких тварин, але частіше діагностується в лабрадорів і золотистих ретриверів;
 • схильність за генетичним типом-собаки, у яких є прямі родичі з діагностованим артрозом, ризикують захворіти на 30% більше, ніж їхні родичі;
 • запалення в суглобі інфекційного або неінфекційного походження, яке було невчасно вилікувано;
 • проблеми в обмінних процесах організму (захворювання ендокринної системи);
 • дуже висока маса тіла і ожиріння спровоковані переїданням і малоактивним життєвим способом.

Симптом

Симптоми артрозу у собаки, тим більше на перших етапах розвитку, дуже важко чітко видно. Навіть дуже уважний володар не зможе в побутових умовах визначити початок захворювання. Завдяки цьому Діагностика артрозу повинна проводитися в умовах ветеринарної клініки за допомогою спеціалізованих методик.

Коли собака починає менше проявляти активність, з’являється кульгавість і болі в суглобі, це вказує на розвиток другої або третьої стадії. Певні власники активних собак, у яких починається розвиток артрозу, думають, що тварина просто порозумнішало, тому спокійно поводиться. По правді кажучи, відсутність звичної активності улюбленця, привід звернутися до ветеринара.

Симптомами артрозу також вважаються:

 • Дискомфорт і відчуття болю . При розвитку артрозу сильний біль з’являється не відразу. Дегенеративні процеси розвиваються потроху, провокуючи біль. Спочатку дискомфорт терпимо, але збільшується при дуже високій активності тварини. Під час другої стадії артрозу, біль ставати вираженою. Вихованець підтягує зіпсовану кінцівку або накульгує. Таким чином, прагнучи уникати дискомфорту. Уражаються при артрозі, в основному, тазостегнові суглоби. Вихованець відчуває біль, навіть під час здійснення не великих рухів. Збільшується біль при зміні положення під час сну, а ще при зміна атмосферних умов (в кістках відчувається ниючий біль).
 • Сильне обмеження в рухах . Раніше активна собака, перестає бігати і скакати, вважаючи за краще тиху ходьбу. Навіть зустрічаючи власного господаря, тварина, відчуваючи біль, не може скакати і ластитися як раніше.
 • Відмітний хрускіт в області ураженого суглоба . Хрускіт або клацання в області суглоба, відмітна ознака розвиненого артрозу.

На дуже останніх етапах розвитку патології, з’являється виражена деформація в області суглоба. Володар може помітити набряклість і зміна форми суглоба. Без спеціалізованих досліджень, постановка точного діагнозу неможлива.

Лікування артрозу у собак

Зазначивши, що вихованець став неспокійним, при здійсненні будь-яких рухів відчуває відчуття незручності, не потрібно займатися самолікуванням і відкладати візит до ветеринара. Під час відвідування фахівця, потрібно зібрати точну клінічну картину. Для цього доктор проводить збір анамнезу. Володар повинен розповісти, коли з’явилися початкові ознаки патології, як тварина поводиться, можливо, з’явилися якісь особливості в поведінці.

Далі доктор проводити загальний клінічний огляд і призначає ряд потрібних досліджень, серед яких:

 • загальний клінічний аналіз крові;
 • загальний аналіз урини;
 • хімічне дослідження крові.

Проведення хімічного і загального аналізу крові потрібно для того щоб прибрати наявність інших патологій в організмі. Загальний аналіз крові уявлення дає про наявність процесу запалення. Дуже часто ураження хряща (артроз), тісно переплітається з артритом. У подібному випадку лікування буде комплексним.

При підозрі на порушення процесів обмінного характеру, що спровокували розвиток артрозу, доктор призначає здачу крові на гормональні речовини. Також проводитися рентгенологічне дослідження. Роблять рентгенівський знімок в декількох проекціях. Це потрібно для того щоб візуалізувати якомога точніше уражену артрозом область хряща.

Лікування артрозу у собак доктор розробляє персонально, виходячи з отриманих при діагностиці даних. Терапія повинна бути комплексною і в себе включає застосування медикаментозних препаратів, а ще своєчасних втручань. Операція проводитися в тому випадку, коли лікувальна терапія не дала хороших результатів.

При діагностуванні артрозу суглоба коліна або ж тазостегнового, в запущених випадках вимагає проведення втручання хірургічним шляхом, метою якого вважається Заміна ураженої ділянки.

Лікування також передбачає застосування спеціального дієтичного харчування. Тварина повинна отримувати розкішний усіма необхідними нутрієнтами, корм. Рекомендується перевести собаку на якісний сухий корм супер-преміум якості. Такі корми мають всі необхідні корисні і поживні речовини у власному складі, а ще компоненти, потрібні для нормальної роботи хряща.

Собаки, господарі яких годують справжньою їжею, повинні отримувати м’ясні страви з желатином, а ще більше кисломолочних продуктів.

Важливо стежити, щоб в кормі для хворого вихованця знаходилися в необхідній кількості поліненасичені жирні кислоти, а ще фосфор і антиоксиданти. Артроз у собак в побутових умовах лікуватися під постійним наглядом лікаря. Важливо виконувати всі рекомендації фахівця.

Вихованець повинен отримувати в якості лікування і подальшої попередження розвитку артрозу різні препарати хондропротектори. У них містяться нестандартні речовини, що підвищують пластичність самої хрящової тканини, а ще активно беруть участь у виробленні суглобової рідини, що запобігає тертя суглоба.

Потрібним елементом медикаментозної терапії вважається використання гіалуронової кислоти. Ця речовина надає можливість додатково утримувати мастило хряща в тканинах. Призначати спозоб його введення повинен ветеринар, відштовхуючись від ступеня ураженості суглоба.

Наприклад якщо артроз з’єднаний з артритом, лікування коригується в залежності від ступеня ураження. Призначаються протизапальні ліки на гормональній основі.

Покази уколи глюкокортикостероїдних речовин. Необхідно не забувати, що при безсистемному застосуванні гормональних ін’єкцій при відсутності запалення в суглобі, вони як правило провокують дуже високу сухість і додаткове тертя пошкодженого хряща.

Профілактика артрозу у собак

Не допустити розвиток патології або ж зменшити небезпеку її появи, можна, дотримуючись деяких правил. Перш за все, потрібно забезпечити правильні умови утримання тварини. Вберегти улюбленця від переохолоджень та обморожень.

Слід також уникати протягів і холодної підлоги, на якому спить собака. Харчування собаки має бути максимально збалансованим по всім потрібним компонентам.

Не допустити розвиток небезпечних наслідків при артрозі, допоможуть постійні проф.огляди у ветеринар. Тим більше це важливо для собак старше 6 років.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close