Блохи у собак

При відсутності постійних обробок проти екто — і ендопаразитів, інфікування домашньої собаки блохами-неминуче.

Є думка, що інфікування блохами можливо виключно в разі якщо собака часто виходить на вулицю і стикається з бездомними родичами. А ось домашні вихованці, які не виходять на вулицю, інфікуватися не можуть. Це помилкове судження, так як блохи здатні переміщатися на значні відстані.

У багатоквартирних будинках, при відсутності спеціалізованих обробок підвальних приміщень, блохи мігрують в житлові приміщення, вишукуючи власних жертв.

Крім того, що поява бліх у собаки пов’язане з появою сверблячки і хвилювання тварини, є ризик зараження небезпечними захворюваннями. Блохи, будучи кровоссальними паразитами, переносять дуже багато самих різних інфекцій.

Необхідно пам’ятати, як вимальовується інфікування блохами, і які методи боротьби розроблені. Також потрібно знати, які методи попередження вважаються найбільш ефективними.

Причини виникнення бліх у собаки

Такі кровоссальні паразити як блохи, популярні фактично по всій земній кулі. В ході еволюції, паразити адаптувалися до дуже різних умов. Вони можуть зберігати власну активність у зовнішньому середовищі, в умовах квартири, підвального приміщення і сараю. Можуть проживати в щілинах підлог і під плінтусами.

Великі особини паразитів проживають на тваринах, не має значення, домашніх або бездомних. Необхідно виділити, що це тільки невелика частина популяції. Основна частина, більше 95%, знаходиться навколо середи в найрізноманітніших стадіях розвитку (личинки, лялечки, яйця).

Статевозріла самка блохи має здатність відкладати близько 50-60 яєць в день. Яйця не мають клейкої оболонки, тому не фіксуються до вовняного покриву, опадаючи на підлогу, потрапляючи в різні щілини під плінтус, в ворс килима або подушки. Личинка з яйця вилуплюється після семи днів, і бути в цьому стані близько 3 тижнів. Протягом даного періоду відбувається линька і формування кокона.

Блохи у собак провокують розвиток реакцій алергії на шкірному покриві. Своєрідна реакція організму з’являється у відповідь на слину бліх, що виділяється в момент укусу. Доведено, що в слині бліх міститься близько 14 алергенів протеїнового Походження.

З’являється запалення в області укусу, а у чутливих собак, розвивається блошиний дерматит, що вимагає особливого підходу до лікування. Інфікування собаки блохами відбувається наступними шляхами:

 • пряме контактування з хворою твариною;
 • знаходження в приміщенні, де ходила собака або кішка, уражена блохами (ліфт, транспорт, під’їзд);
 • при контакті з послідом домашніх птахів, уражених блохами;
 • під час полювання при контакті з дикими звірами, які є переносниками самих різних паразитів і інфекцій.

Інфікування відбувається під час прогулянок по парку або вздовж дороги. Статевозрілі блохи ховаються в впала листі, грунті, сміттєвих відходах, траві. Запримітивши жертву, блохи стрибають на собаку, пробираючись через шерсть до покриву шкіри.

Принести в будинок яйця бліх може і сам володар тварини, транспортуючи паразитів на власному взутті або одязі.

Невеликі цуценята схильні до зараження від хворої самки. Тому дуже важливо проводити протипаразитарну обробку самки до планованої вагітності або за призначенням ветлікаря. У маленьких цуценят інфікування блохами буде причиною загибелі.

Після обробки тварини, не виключено вторинне інфікування. Тим більше наприклад, якщо після обробки тіла вихованця, не було проведено обробки приміщення. Личинки бліх, що залишилися в щілинах підлоги, диванних подушках або килимі, дуже швидко стають статевозрілими і знову нападають на тварину.

Якщо у собаки блохи-діяти слід негайно. Особливо в спеку часу, через те що, що укуси запалюються, викликають свербіж. Собака починає їх розчісувати і заносить інфекцію в поверхню рани. Якщо лікування немає, можливий розвиток піодермії.

Симптоми, що вказують на інфікування собаки

Володар домашнього улюбленця, зобов’язаний знати, як вимальовується інфікування блохами. Це допоможе вчасно почати лікування і врятувати вихованця від допустимих складнощів.

Потрібно систематично проводити вичісування у порід собак з насичений шерстю. Непідготовленим оком можна помітити білі яйця бліх. Якщо статевозрілих бліх не видно, це ще не означає, що поразки немає. Ретельно оглянувши тулуб собаки, велику увагу приділяючи області живота, можна помітити темні крупинки. Це відходи діяльності кровосисних паразитів.

Виглядають блохи у собаки досить нестандартні. Переплутати їх з кліщем важко. Це активні кровососи, швидко розбігаються в підшерсток, якщо їх потурбуєте. Вони бояться води, тому під час «купальних процедур» улюбленця, можна помітити, як з нього просто зіскакують паразити по сторонах.

Крім огляду, на присутність у собаки бліх можуть вказувати наступні ознаки:

 • тварина регулярно, безперервно свербить;
 • собака несподівано підскакує, прагнучи себе вкусити, тим більше в області кореня хвоста;
 • виникнення на шкірному покриві червоних плям;
 • освіта на шкірі алопецій, виразкових уражень і подряпин;
 • скулеж тварини;
 • початок линьки раніше сезонного періоду;
 • хвилювання і нервозність собаки;
 • відмова від прийому їжі, безсоння;
 • різке зменшення маси тіла.

При відсутності своєчасної протипаразитарної обробки, крім перерахованих вище симптомів, додаються диспепсичні розлади, зміна кольору помітних слизових оболонок, збільшення показників температури тіла.

Постановка точного діагнозу не становить особливих складнощів. Доктор проводить загальний клінічний огляд, велику увагу приділяючи шерстному покриву і станом шкіри.

Для більшої точності, готують білий, змочений у воді паперовий лист, шерсть пацієнта прочісують густим гребенем над цим листом. При позитивному діагнозі, на білому паперовому аркуші розпливаються маленькі бурі плями. Це фікалії бліх.

Проводитися диференціальна діагностика, на предмет наявності волосоїдів, кліщів або вошей. Якщо собака свербить, а бліх у неї не виявлено, основою може бути алергія на компоненти їжі, фолікуліт (запалення фолікулів волоса), свербіж шкіри через нервових розладів, грибкові ураження покриву шкіри.

Як обробити собаку

Позбутися від бліх у собаки легко, тим більше якщо лікування розпочато вчасно. Для цього застосовуються різні засоби, які можна вибрати в зоомагазині або ж ветеринарному кіоску. Засоби від бліх представлені у вигляді спреїв, крапель в холку, ін’єкцій, протиблошиних нашийників, шампунів або таблеток.

Одним з найбільш ефективних і швидких варіантів, що дозволяють врятувати собаку від бліх, вважається спеціалізований спрей. Дія його фактично Миттєве. Ураженого блохами вихованця, обробляють спреєм, уникаючи області голови. Це дасть можливість уникнути попадання в очі або порожнину рота речовин хімії, приготованих для боротьби з паразитами. Шерсть акуратно розправляють руками, щоб діючі речовини максимально потрапили на покрив шкіри. Більшість спреїв рекомендують для застосування навіть вагітним самкам і цуценятам. Після обробки, потрібно якийсь час не допускати злизування препарату.

для того щоб вивести бліх у собаки, дуже часто використовують і спеціалізовані краплі. Їх наносять в область холки. Дія активних елементів починається через пару діб. Заборонено в цей період проводити водні процедури. В іншому випадку, діюча речовина змиється, і дія препарату буде знижено. Краплі в холку наносяться в область холки, щоб не допустити злизування речовини тваринам. Препарати від бліх у вигляді крапель, мають маслянисту консистенцію. Вони проникають через покрив шкіри в єдиний кровотік, забезпечуючи тривалий захист від шкірних паразитів. Цуценятам до 3 місяців, використання крапель в холку не рекомендується, так як провокує інтоксикацію організму.

Від бліх застосовують і спеціалізовані Нашийники, просочені протипаразитарними речовинами. Вивести бліх у собаки в побутових умовах дозволяють власне спеціалізовані Нашийники. Спосіб є самим не небезпечним, так як отруєння з’являється не часто. Немає необхідності розраховувати дозування засобу, а ще переживати, що вихованець слизне хімічні речовини. Краще підбирати якісні нашийники від відомих виробників. Дія спеціального протиблошиного нашийника починається не відразу, а потроху. Знімати нашийник в пік активності паразитів-кліщів, бліх і волосоїдів, не рекомендується.

Після того, як буде проведена обробка тварини від паразитів, дуже важливо зайнятися обробкою житлового приміщення.

Через те що, що личинки бліх як правило перебувати під плінтусами, в ворсі килима або щілинах диванів, а ще лежаках вихованця, доведеться проводити ретельну обробку. Паразити можуть зберігати власну активність протягом 6-8 місяців. Підстилку, на якій спало уражене тварина, рекомендується викинути.

Обробити собаку можна і вдома, без застосування спеціалізованих хімікатів. Народні методи набагато поступаються за дією аптечним препаратів. Але мають перевагу-вони повністю безпечні. Для знищення бліх у собаки застосовують настоянки і відвари лікарських рослин. Найбільш активними вважаються:

 • настій гіркого полину;
 • відвар кори і гілок сосни;
 • відвар пижма;
 • суміш з аптечної ромашки і евкаліпта.

Настоянки готують заздалегідь, а потім купають в них хвору тварину або ж обробляють покрив шкіри за допомогою намоченої в розчині марлі. Ефект від подібної обробки не довготривалий. Крім цього, позбутися повністю від бліх народними методами навряд чи вийде.

Рекомендується підбирати ліки від бліх для собак з представлених у ветеринарній аптеці. Але виключно після консультації з професіоналом, який допоможе вибрати дозування і схему лікування інсектоакарицидом.

При слабких інвазіях, можна застосувати шампуні. Тварина заздалегідь вичісують щіточкою або гребенем, а потім миють. Наносять інсектоакарицидний шампунь на вологу шерсть і можуть витримати не менше 5 хвилин. Важливо стежити, щоб засіб для миючих робіт не потрапило в очі або порожнину рота вихованця. Змивають піну теплою водою (не нижче 37 градусів). Після купання, не можна допустити знаходження вихованця на протязі, навіть у спеку року.

Під час використання спеціалізованих крапель в холку, потрібно виконувати певні поради. Так, місце нанесення засобу повинно бути чистим і не мати пошкоджень. Маслянисті краплі мають в складі агресивні сильнодіючі препарати, які здатні викликати алергії. Після нанесення засобу за допомогою піпетки, потрібно втерти препарат. Обробку проводять в захисних рукавичках.

Обробка собаки від бліх за допомогою інсектоакарицидних спреїв і аерозолів, проводитися в добре провітрюваних приміщеннях або ж на відкритому повітрі. Не рекомендується, щоб після обробки вихованця спреями, з твариною контактували діти.

Сьогоднішній ринок фармакологічних ветеринарних препаратів дуже широкий. Крім протиблошиних нашийників, крапель, спреїв і шампунів, існують жувальні таблетки від бліх і гельмінтів, а ще спеціалізовані ін’єкції .

Вибрати засіб для обробки вихованця, можна лише після консультації з професіоналом. Самостійно проводити ін’єкції проти кровосисних паразитів заборонено.

Профілактика

для того щоб захистити власного вихованця від нападу кровосисних паразитів, потрібно вжити заходів своєчасної попередження. Проводити обробку від бліх і кліщів у собак, потрібно систематично, незалежно від піку активності комах.

Крім цього, важливо дотримуватися чистоти в приміщенні для житла, де живе вихованець. Проводити дезінфекцію лежака і всіх плінтусів в будинку. Якщо тварина міститься у вольєрі або будці, слід обробляти спеціалізованими розчинами.

Після кожної прогулянки, доведеться проводити огляд улюбленця на предмет бліх або кліщів. Тим більше це стосується собак, систематично їздять з господарем, відвідують виставки і після в’язки. Рекомендується максимально вберегти собаку від контактування із заздалегідь зараженими тваринами.

Вигулювати вихованця не рекомендується в місцях з насичений травою, біля підвальних приміщень. Для усунення зараження, варто обробити собаку від бліх спреєм або краплями в холку, і одягнути спеціалізований ошийник від бліх, що забезпечує тривалу постійний захист від кровосисних паразитів.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close