Site icon Оголошення Харків

Епіфора у кішок

Серед частих причин звернення до ветлікаря, значаться зміни в органі зору. Дуже високе витікання слізного ексудату з очей, може бути спровоковано розвитком патологічних змін.

При появі великої кількості слізного ексудату, що виділяється не контрольовано з області очей улюбленця, рекомендується негайно піти до лікаря. Основою витікань з очей може бути епіфора.

Даний процес відрізняється постійним виділенням сліз, з подальшим утворенням неординарною доріжки на шерстному покриві, пофарбованої в коричневий колір.

Запущені форми епіфори, супроводжуються симптомами дерматитів з випаданням вовняного покриву біля очей і сильним свербінням. У нормальних умовах в день з очної щілини виділяється не більше 2 мл слізного секрету.

Що таке епіфора і ознаки її у кішки

Термін в медицині епіфора, означає постійне витікання слізного секрету. Цей неконтрольований процес відрізняється коричневим кольором, тому фарбуються доріжки біля очей. Сверблячка і запалення покриву шкіри біля очей також отличительно для епіфори. Патологічний процес загрожує розвитком складнощів, так як очей не захищений від проникнення бактеріальної та грибкової мікрофлори.

Фізіологічний процес виділення секрету з слізних каналів відрізняється наступними особливостями:

 1. Заліза, яка продукує слізний секрет, дає можливість омивати частина зверху кон’юнктивальної оболонки.
 2. Далі повіки змикаються і розмикаються, що дозволяє слізного секрету потрапити в спеціалізовану точку, розташовану внизу очної щілини.
 3. Слізна рідина проникає в точки, що володіють особливою властивістю абсорбувати сльози, далі слізний секрет потрапляє в спеціалізований мішок.
 4. Відбувається висновок слізного секрету через слізно-носовий канал в порожнину носа, а там відбувається пароутворення.

Механізм складний і маленькі порушення в продукуванні сліз, а ще проблеми з відтоком, провокують ряд складнощів. Уважний володар вчасно побачить відмінні зміни і звернутися за допомогою до ветлікаря.

Знаючи, як виглядає епіфора (коричневі патьоки під очима), володар часто не звертає на це уваги. При цьому точні причини появи патології самостійно визначити важко без нестандартних досліджень.

Ветеринарні доктора поділяють цілий комплекс провокують епіфору факторів на дві основні групи. Перша група в себе включає патології, побічно пов’язані з труднощами в структурах очі і їх роздратуванням. Сюди відносяться:

 • попадання в око великої кількості смітинок і пилу;
 • виворіт століття або ж розвиток процесу запалення;
 • патології в області кон’юнктивальної оболонки; ;
 • проблеми в області судинної сітки;
 • анатомічно обумовлене недорозвинення століття.

Буває і так, що вії ростуть невірно (не назовні, а в середину очного яблука), провокуючи хронічні подразнення рогівки і механічні травми.

Спровокувати розвиток епіфори у кішок можуть анатомічні зміни в будову магістралей, що виводять слізний секрет. До подібних патологій відносяться:

 • компактні розміри слізного озера (специфічна особливість для кішок, що мають великі і рельєфні очі);
 • максимально гарне прилягання нижньої частини століття конкретно до очного яблука;
 • невеликі розміри слізної точки, абсорбуючої слізний секрет.
 • поворот внутрішньої частини нижньої повіки провокує блокування нижньої лінії. діагностується у кішок, що мають анатомічно сплюснутий ніс або довгий шерстний покрив, що відзначається навіть в області слізного бугра. Уникнути розвитку складнощів допоможе швидке звернення до ветеринарної клініки за допомогою і допомогою. На огляді лікар не тільки визначить точну причину появи епіфори, а й призначить максимально ефективне лікування.

Помітити патологію легко. Потрібно тільки подивитися уважно на область біля очей власної кішки. Клінічна картина не обширна, але видно неозброєним поглядом. Перш за все, з очей починають спливати цілі потоки слізного секрету. Загалом, за 24 години від початку розвитку епіфори, з ока виділяється близько 2.5 мл рідини. Куточки очей наповнені вологою, дуже часто супроводжуючись гнійничковими ураженнями і чіткими слідами патьоків на шерстному покриві.

Відтінок коричневого слізного секрету при епіфор обумовлюється ферментативними речовинами, що містяться в сльозах. Ветеринарні фахівці відзначають, що при істинної епіфор відзначається свербіж. Область носа роздряпана, а тварина проявляє хвилювання, намагаючись почухати кігтями сверблячу область.

Діагностика та лікування у ветеринарній клініці

Точний діагноз можливо встановити виключно в умовах ветеринарної клініки. Обов’язково з діагностичною метою наказують Колларгол. Закапаний засіб через 15 секунд при нормальному функціонуванні слізного каналу, починає виділяється через ніздрі.

Рекомендується проведення рентгенологічного дослідження області черепа, що дозволяє візуалізувати внутрішні частини носових ходів, правильне розташування перегородок.

Серед методик, використовуваних з метою діагностики причин епіфори, значитися дакріоцистографія. Слізні канали заздалегідь наповнюють контрастною речовиною, тому якість циркуляції визначається відразу . Проводять аналіз змивів зі слизових ока і носових ходів з подальшим проведенням бакпосева. Це дозволяє не тільки встановити наявність патогенних бактерій, але і виявити їх чутливість до конкретних антибіотиків.

Важкі випадки епіфори, діагностичні заходи в себе включають ендоскопію і біопсію ділянок тканин. Процедури дуже болючі, але дозволяють визначити точний провокує дуже високу сльозотечу, фактор.

Від усього стану тварини залежить кількість і відмінні специфіки процедур діагностики. Якщо вихованець має в анамнезі системні патології, потрібно проведення повного клінічного огляду, лабораторних та інструментальних досліджень.

Терапія діагностованою епіфори у кішки, передбачає персональний підхід. Використовуються медикаментозні засоби, що не викликають складнощів і реакцій алергії. Лікування вибирають на підставі причин і швидкості розвитку патологічного стану. Медикаментозне лікування може бути наступним:

 • Витяг сторонніх предметів, що спровокували запалення і епіфору у кішки за допомогою промивання (наказують розчини аптечної ромашки і марганцівки). Рекомендується повторити Промивання кілька разів на день з конкретним інтервалом.
 • Видалення запалення і видалення патогенної бактеріальної мікрофлори за допомогою антибіотиків. Призначаються ліки з левоміцетином або його аналогами, широко застосовуються в лікування процесів запалення кон’юнктивальної оболонки.

Якщо у кішки діагностовані інфекційні ураження респіраторного тракту, призначаються протимікробні засоби курсом до 10 днів. Це можуть бути ін’єкційні і таблетовані форми ліків.

Патологічні стани в області очей кішки, що провокують розвиток епіфори (наприклад, невірний ріст вій), купіруються проведенням своєчасного втручання. Тварина відсилають в глибокий наркозний сон і проводять необхідні дії.

Після операції в період реабілітації наказують протимікробні препарати і комплекси вітамінів і мінералів (окремо або в складі дієтичного корму).

Успішне завершення періоду відновлення не означає, що необхідно втрачати пильність. Ветеринари рекомендують відвідувати клініку після одужання ще якийсь час.

Профілактика

Факторів провокують виникнення епіфори багато. В основному, патологічний процес діагностується у кішок, що мають довгий шерстний покрив. Волоски потрапляють на слизову оболонку, провокуючи механічні травми і дуже високе виділення слізного секрету. З метою профілактики власникам довгошерстих кішок, рекомендують вистригати цю область.

Важливо стежити за якістю харчування улюбленця, уникаючи значних відхилень від прописаних фахівцями норм. Корми або натуральна їжа, що даються кішкам, повинні бути свіжими, прекрасної якості. Їжа з людського столу для побутових улюбленців під забороною, особливо солодощі, смажені і копчені страви.

Необхідно пам’ятати і про своєчасну обробку кішки від гельмінтів і нашкірних паразитів. Важливо систематично купати тварину, застосовую сертифіковані засоби.

Виникнення вираженого сльозотечі у улюбленця, відмова від корму, байдужість і млявість – привід для термінового звернення до ветеринарної клініки за допомогою. На тлі епіфори часто розвиваються інші серйозні ускладнення.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Exit mobile version