Хвороби зубів у кішок симптоми і лікування

Процеси запалення в ротовій порожнині у кішок негативно позначаються на всій роботі організму. Істотно погіршується процес пережовування і подальшого перетравлення їжі, послаблюються захисні сили організму, збільшується навантаження на серцевий м’яз.

Серйозний Уважний володар кішки повинен бути проінформований про кількість зубів в пащі у вихованця, знати, як правильно доглядати за порожниною рота улюблениці, а ще знати, коли слід звертатися за допомогою до ветеринарного професіонала.

Зубна система кішки представлена наступними видами зубів: 12 різців, 4 ікла і 14 премолярів. Період зміни молочних зубів на часті, закінчується в середньому до восьмимісячного віку. Обов’язково потрібно згадати, що якщо після досягнення 12 місяців кішкою у неї не трапилася цілковита Заміна зубів, то тварина буде страждати. Вроджена аномалія розвитку зубів-олігодонтія, має генетичну схильність, передаючись через покоління. Подібних тварин вибраковують при селекції і розведенні породи.

Причини розвитку зубних хвороб у кішок

Захворювання, які пов’язані з зубами, у ветеринарній медицині мають власну класифікацію і бувають різного ступеня тяжкості. Є кілька факторів, погано позначаються на нормальному фізіологічному розвитку зубів у кішки. Основними вважаються:

 • неправильне розташування зубного ряду;
 • порушення в поживному раціоні; ;
 • відсутність своєчасної ветеринарної допомоги при травмах і інших патологіях, що розвиваються в порожнині рота у кішки;
 • зміна якісного складу слини і співвідношення корисної і хвороботворної мікрофлори в пащі у тварини (в результаті є ризик розвитку небезпечних хвороб);
 • фактор генетичної спадковості (знайдений ряд порід кішок, що мають схильність до захворювань зубів).

Взявши до уваги всі ці вирішальні фактори, рекомендується ретельно проводити процедури гігієни порожнини рота кішки, стежити за раціоном харчування, щоб в ньому домінував не м’який корм. Кішкам з генетичною схильністю потрібно проходити проф.огляди у ветеринарних фахівців 1 раз на півроку.

Симптоми зубного болю у кішок

Основою зубних хвороб у кішок ставати дуже багато факторів зовнішнього середовища і внутрішніх патологій. Поява відмінних ознак порушень в зубах або яснах у вихованця може помітити будь-який Уважний володар. Для цього не обов’язково заглядати тварині в пащу. Основними симптомами при розвитку хвороб в порожнині рота вважаються:

 • виражені тертя мордою об меблі і речі, при цьому тварина не виявляє задоволення;
 • виникнення відразливого запаху з пащі;
 • гіперемія ясен;
 • зміна кольору емалі зубів;
 • прояв агресії при спробі господаря заглянути в рот; через хворобливих почуттів;
 • збільшення виділення слинної рідини.

Найпопулярніші зубні хвороби у кішок

Патологічні стани порожнини рота у кішки з’являються запальними процесами в яснах, а ще вражають сам зуб. Причинами можуть бути руйнування зубів, наприклад внаслідок каріозного процесу, а ще травми морди і щелеп. Дуже часто діагностуються такі захворювання ясен і зубів:

 1. Камінь на зубах .Камінь на зубах собою являє нашарування з структурою з порами. З’являється патологія при порушеннях в годуванні і несвоєчасної очищення від нальоту. В основному, камінь утворюється в області підстави, вражаючи корінь і структури ясен. Запущений процес відрізняється повним покриттям тіла зуба ущільненим нашаруванням. , що з’являються в результаті несвоєчасного видалення зубного нальоту. Характерними ознаками захворювання є відштовхуючий запах з пащі, поява кровоточивості і свербіння в області ясен. Тварина намагається менше зусиль прикладати при пережовуванні твердих частинок їжі через відчуття дискомфорту.
 2. Зубний наліт. Сірувато-жовтого відтінку плівка, що утворюється під дією великої кількості бактеріальних мікроорганізмів в пащі, залишків корму і слинної рідини. На перших етапах вона не видно для власника і визначається виключно ветлікарем під час використання спеціалізованих методів діагностики. З появою патологічного процесу, плівка потовщується, наліт покриває всю область зубної поверхні і при відсутності процедур пов’язаних з гігієною переходить в камінь на зубах. Освіта нальоту на зубах у кішки визначається і генетичною схильністю і неправильним підходом до годування.
 3. Каріозний процес . Процес розкладання, в результаті якого приходять в непридатність частини зуба, а саме емаль, утворюючи наскрізну порожнину. Причин виникнення патології багато, але основними є недолік мінеральних нутрієнтів через незбалансованого харчування або ж порушення процесів обмінного характеру в організмі. Різні пошкодження механічного характеру з утворенням поверхні рани і інфікуванням, призводять до проникнення патогенних бактерій і розвитку процесів гниття в серцевині зуба.
 4. Одонтогенний остеомієліт . Захворювання запального характеру, що ушкоджує зуб, м’які тканини біля нього, альвеоли і навіть кістковий мозок. Головна причина остеомієліту зубів у кішок-запущений пульпіт, ускладнення гнійних процесів (каріозного процесу або перидонтиту). Одонтогенний остеомієліт відрізняється гіперемією ясен, відчуттями болю при пережовуванні їжі, набряками і припухлостями морди. Часто запущений одонтогенний остеомієліт супроводжується розвитком абсцесу, з подальшим появою свищів, через які здатний виділяться гнійний ексудат, стають більше регіонарні лімфо вузли.
 5. Періодонтит . Популярне захворювання, часто діагностується в клінічній практиці ветеринарних лікарів. При розвитку періодонтиту уражається верхня частина зубного кореня. Діагностується у кішок після дворічного віку і часто переходить в затяжну форму. Розвиток періодонтиту відбувається прі не віддаленому зубному нальоті, карієсі, видаленнях корінних зубів, ударах по коронці зуба, чужих предметах, що застрягли в яснах і невчасно видалених. . Процес запалення, що має хронічний характер, що розвивається на слизовій оболонці ясен. Первинні прояви недуги виглядають у вигляді жовтуватого нальоту на твердій частині зуба. Відбувається це при застряванні частинок їжі між зубами. Тканинні структури починають запалюватися, гіперемійовані, виникає кровоточивість і виразкові ураження на яснах.
 6. Резорбція зубів . Патологія, яка веде до поетапного випадання зубів і дегенеративних процесів в тканинних структурах навколо них. У ветеринарних джерелах резорбція має назву одонтобластичне резорбтивне ураження, розвиваючись з області ясен, руйнуючи тканини зуба і заміщаючи на кісткові тканини. Уражаються, в основному, премоляри, а потім і може бути пошкодження інших зубів. Резорбція не рахується заразною патологією, однак при втраті зуба можливе занесення інфекції бактеріального або грибкової етіології, що призводить до гнійних уражень тканин.

Лікування захворювання зубів у кішок

В результаті того, що стало головною причиною розвитку зубних хвороб у кішок, ветлікар підбирає індивідуальне лікування, що підходить тільки для конкретної тварини.

Якщо основою проблем із зубами у кішки став камінь на зубах, терапія базується на його повному видаленні. Вибирається кращий спосіб очищення пошкоджених тканин, що грунтується на тяжкості і занедбаності дегенеративного процесу.

На перших стадіях утворення каменю на зубах можливо його видалення за допомогою спеціалізованих гелів або ж мазей. Запущені випадки зубного нальоту і каменю вимагають проведення наркозу і видалення наростів за допомогою ультразвукового обладнання або ж долота.

Лікування при плямистому і поверхневому карієсі, передбачає обробку ураженого зуба особливим розчином фтористого натрію або ж азотнокислого срібла. Поставити домашньому улюбленцю повну пломбу дуже складно, тому в переважній безлічі випадків запущеного каріозного процесу лікуються методом видалення хворого зуба.

Перші стадії остеомієліту піддаються лікуванню із застосуванням антибіотиків великого спектру дії, сульфаніламідними медикаментозними засобами та імуномодулюючими ліками. Більш запущені випадки розвитку остеомієліту зубів в себе включає проведення своєчасного втручання під тутешнім або ж загальним наркозом, розтин з’явився свища, видалення гнійного вмісту з порожнини і обробку спеціалізованими протибактеріальними розчинами.

Періодонтит лікуватися шляхом обприскування порожнини рота кішки дезінфікуючими розчинами. По області ураження зуб обробляють йод-гліцерином або ж розчином квасцов 5%. Лікування гінгівітом залежить прямо від стадії занедбаності патологічного процесу. Хворим тваринам обов’язково проведення повсякденного Чищення з обробкою уражених ясен оздоровчими мазями. Запущені випадки вимагають протимікробної і гормонотерапії.

Профілактика розвитку хвороб

В умовах дикої природи представники сімейства котячих проводять чистку власних зубів шляхом механічного впливу. Будучи хижаком, дикі кішки їдять хрящі і сире м’ясо, а ще живуть менше власних домашніх родичів.

Домашні кішки встигають за все життя стерти собі зуби, навантаження на зуби виконується дуже велика, завдяки чому з’являються маленькі тріщини, в які без великих зусиль проникають патогенні бактеріальні мікроорганізми. Власне це ставати основою утворення каменю на зубах, каріозного процесу, остеомієліту та інших хвороб.

Господарі кішок рідко думають над ретельним доглядом за порожниною рота вихованця, але в дійсності це потрібно. Важливо систематично оглядати порожнину рота вихованця, видаляючи можливі застряглі частинки їжі. При несуттєвих змінах в яснах або ж на зубах у улюблениці, не варто відтягувати з візитом до ветеринара.

Спеціальної уваги заслуговує грамотна організація харчування кішки. Потрібно потурбуватися про збалансованість харчування, вибираючи марки кормів супер-преміум класу, іноді додаючи лінію для попередження захворювання зубів.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close