Кішка багато п’є води

Полідипсія або дуже висока спрага у кішок вважається патологічним станом, які пов’язані зі збільшеною потребою організму в рідині. Полідипсія буває декількох форм-первинна і вторинна. Привести до того, що кішка багато п’є води, може кілька факторів – захворювання органів знаходяться всередині або ж тілесні потреби (наприклад, при перекладі кішки на сухий корм).

Знаючи норми використання рідини, а ще проаналізувавши причини, за якими у тварини може з’явитися спрага, володар зможе розробити план подальших дій.

Якщо ж у вихованця крім полідипсії спостерігаються інші відмінні ознаки хвороб органів знаходяться всередині, слід звернутися до ветеринарного професіонала і пройти повне діагностичне обстеження для виявлення причин.

Щоденна норма води для вихованця

Скільки повинна пити води кішка, залежить від індивідуальних особливостей організму тварини, а ще від умов утримання. Важливу відіграє роль і маса тіла вихованця.

Для точного підрахунку необхідного організму кількості рідини, застосовуються такі методики:

 • перший спосіб говорить, що вихованцеві потрібно на 1 кг ваги — від 20 до 40 мл в день ;
 • другий спосіб важче і базується на відніманні коефіцієнта -0.03 (дане число потрібно помножити на масу тіла вихованця, наприклад якщо вихованець важить 5 кг, то на його вагу потрібно не менше 150 мл води).

Обсяг рідини, спожитої тваринам не завжди повинен бути однаковим, і це вважається нормою. Звернути власну увагу на кількість спожитої води потрібно в разі якщо кішка споживає води в кілька разів більше, ніж потрібно за нормами.

Наприклад якщо тварина п’є і не може нормально напитися, потрібно звернутися до ветеринара для консультації. При цьому важливо піддати аналізу деякі параметри фізіологічного типу, які призводять до збільшення використання рідини.

Занадто багато залежить від кліматичних умов і умов, в яких міститься тварина, а ще від раціону харчування і фіз.активності вихованця. Поїдає вологі корми кішка вимагає меншу кількість води, ніж родичі, що знаходяться на гранульованому сухому кормі.

Якщо кошеня часто п’є, причина може критися в дуже високій фіз.активності, і ще в обстановці в приміщенні. Коли в будинку дуже жарко і недостатньо волого, організм вихованця може сильно грітися і кішка виходячи з цього починає заповнювати втрату рідини, споживаючи більше води.

Фізіологічно нормально, якщо дуже висока спрага відзначається у кішок у віці і в період виношування кошенят. Старі кішки менше їдять, виходячи з цього отримують менше води з кормом, а споживаючи більше рідини, заповнюють втрати.

Організм кішки в період виношування кошенят і лактаційний період терпить великі навантаження, тому автоматично споживає більше рідини для підтримування нормального гемостазу.

Основою фізіологічної полідипсії також може стати пристойну кількість солі в поживному раціоні тварини. Необхідно дивитися на корм, який отримує тварина, а якщо їжа для кішки готуватися з натуральних продуктів, потрібно зменшити додавання солі в їжу.

Захворювання, що супроводжуються дуже високою спрагою

Основою того, що кішка багато п’є води, можуть бути і не фізіологічний фактор, а небезпечне захворювання органів знаходяться всередині. для того щоб точно знайти причину полідипсії, рекомендується звернутися до ветеринарної клініки. Серед причин, що викликають дуже високу спрагу у кішок виділяють такі:

  . Різні патології сечовивідної системи призводять до порушень водно-електролітного балансу, провокуючи збільшення використання рідини організмом. Полідипсія зустрічається при пієлонефритах, гломерулонефритах, сечокам’яній хворобі, супроводжуючись частими позивами у тварини багато писати.

 1. Порушення роботи щитовидки . Гіпертеріоз, викликаний доброякісною пухлиною в області щитовидки, вважається найбільш часто діагностується проблемою у кішок в ендокринології. Крім дуже високої спраги, у кішок відзначається дуже високий апетит, що супроводжується різкою втратою ваги, блювота і постійні позиви до акту сечовипускання.
 2. Інтоксикації організму. При отруєннях у вихованця часто відзначається діарея і блювота, що зі свого боку призводить до великих втрат рідини в організмі. Порушення водно-електролітного балансу призводять до дуже високої спраги у кішок. . Незбалансований раціон харчування тварини з дуже високим або ж зниженим вмістом протеїнових елементів, призводить до порушень органів знаходяться всередині, а ще провокує дуже високу спрагу.
 3. Порушення процесів обміну в організмі . Одне з найбільш небезпечних хвороб, які пов’язані з порушенням процесів обміну на тлі ендокринної патології – цукровий діабет. При цьому недугу клітини Лангерганса, що знаходяться в підшлунковій залозі, починають мало виробляти інсуліну, гормону, що доставляє глюкозу до клітин організму. В результаті патологічного процесу сильно збільшується рівень глюкози, при цьому клітинні структури страждають від гострої її нестачі. Основна частина цукру виводитися з організму поряд з нирковими структурами, порушуючи концентрацію глюкози в організмі. Щільність урини зменшується і у вихованця зустрічається полідипсія.

Помітивши, що кішка різко схудла, відмовляється від їжі і багато п’є, володар повинен звернутися до ветлікаря за допомогою. В іншому випадку, без з’ясування точних причин полідипсії, стан тварини може різко ускладнитися, а в більшості випадків можлива смерть.

Що зробити якщо кішка досить багато п’є води

Будь-яке патологічний стан у тварини має цінуватися фахівцем. У побутових умовах виявити точну причину порушень в обмінних процесах неможливо. В умовах ветеринарної клініки доктор повинен провести клінічний огляд, а ще призначити додаткові діагностичні дослідження.

Комплекс досліджень з виявлення причин спраги у кішки, в себе включає:

 • загальний аналіз крові — для оцінки складу крові на клітинному рівні і виключення предпологаемого процесу запалення;
 • Біохімія крові-аналіз дає можливість дати правильну оцінку роботі ниркових структур і печінки, а ще щоб виключити дуже високий вміст кальцію і водно-електролітного складу крові;
 • загальний аналіз урини-дає можливість визначити наявність глюкози в крові, білка або ж процесу запального типу;
 • глюкозометрія-аналіз для діагностування цукрового діабету.

Крім лабораторних аналізів, призначаються інструментальні дослідження-УЗД органів порожнини живота і томографія за допомогою комп’ютера. Дані дослідження дозволяють оцінити стан органів знаходяться всередині, їх структуру, розміри і щільність.

Після постановки точного діагнозу, доктор розписує індивідуальну схему лікування. При виявленні процесів запалення, обов’язково призначення медикаментозних препаратів, що знімають запалення. Так, при захворюваннях нирок (пієлонефритах і гломерулонефритах), показана антибіотикотерапія, а ще ліки, які нормалізують стан видільної системи.

Серйозні захворювання-хронічна ниркова недостатність, сечокам’яна хвороба або ж цукровий діабет не лікуються повністю, тому терапія вважається симптоматичної і підтримуючої. Тварина потрібно перевести на особливу дієту, в залежності від захворювання.

Причини, що провокують полідипсія, бувають самими різними і без ветеринарного фахівця навряд чи можна обійтися. Самолікування як правило надає поганий вплив на організм, погіршивши ситуацію.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close