Коли цуценята відкривають очі після народження і починають ходити

Коли цуценята відкривають очі після народження і починають ходити - Ветеринар

Потомство у собаки народжується глухим і сліпим. Через певний проміжок часу у цуценят відкриваються очі, це відбувається за 1 день або за кілька. Якщо процес затягується-не можна втручатися, самостійно вирішувати проблему, краще звернутися до професіонала. Пізніше прозріння не означає відставання у фізичному, розумовому розвитку.

Особливості розвитку

Не звертаючи уваги на зовнішній вигляд, новонароджений цуценя не безпорадний, як може здатися. Невеликі песики відразу відчувають запахи і відчувають тепло . З моменту виникнення на світ до відкриття очей у новонародженого проходить вегетативний період, для якого властивий бурхливе зростання. На цьому етапі можна відрізнити слабкого представника від сильного. Більш розвинені вихованці першими добираються до материнських сосків, розштовхують власних побратимів, швидше додають у вазі.

Період від дня, коли відкриваються очі у кутят, до виникнення слуху називається пробудженням. На 15-17 добу цуценята великих і середніх порід намагаються встати на лапи . Інший етап розвитку-адаптаційний триває до місячного віку. Але багато що залежить від породи собаки, змісту, годування, здоров’я матері.

Коли цуценята відкривають очі після народження і починають ходити - Ветеринар

Чому у цуценят закриті очі

Зімкнуті повіки при народженні захищають маленьких песиків від впливу навколишнього середовища. Собаки за природою-хижаки. На полюванні їх сильно цінними якостями є слух і зір. Власне тому фактично всі представники цієї гілки тваринного світу народжуються сліпими і глухими. Таким чином, природа захищає найбільш основні елементи здоров’я потомства.

Інша причина-народження щенят не зовсім зрілими. Це викликано мисливським призначенням собак. Їх предки вели активний життєвий образ і в період вагітності. Важке і велике потомство могло перешкодити процесу, тому діти народжувалися у великих кількостях, але не дозрілі.

В якому віці відкриваються очі у цуценят

Розвиток у малюків проходить не паралельно. В одному посліді бачити і чути цуценята починають в дуже різний період часу. Це викликано особливостями індивідуального розвитку. Багато в чому день, коли у цуценят відкриваються очі, залежить від терміну пологів. Переношені дитинчата часто раніше починають бачити і чути.

У нормі час прозріння 10-15 діб. Відбувається процес за два-три дні . Виникає маленька щілина в куточку очей. Після повіки потроху відкриваються. Повністю бачити світ песик починає протягом місяця.

Розвиток цуценя

Невеликі вихованці починають повзати після того, як відкривають очі. В цей час їх з мамою потрібно визначити в окремий вольєр, оскільки природні потреби собачки справляють поза призначеному для їх утримання місці.

Починають ходити здорові цуценята приблизно у віці 20 днів. Якщо до 30 діб дитина не пішов — необхідно звернутися до професіонала.

Відсутність слуху перевірити важче. Коли песик не реагує на звуки у віці місяця — це привід для походу до ветеринара.

Перший рідкий прикорм слід вводити після двох тижнів після дати народження. Повну їжу цуценятам можна давати, коли у них з’являться молочні зубки.

Проблеми які можуть з’явиться

Причинами того, що у цуценят не відкриваються очі, можуть бути:

 • кон’юнктивіт;
 • попадання мікробів в щілину між століттями;
 • накопичення смітинок і бруду на віях.

Основним симптомом проблем з очима є виділення гною. Щоб уникнути подальших складнощів, потрібно обробляти дані ділянки одним з даних коштів:

 • ромашковий відвар;
 • міцний чай;
 • розчин фурациліну;
 • краплі з антибіотиком.

Якщо повіки зрослися, то необхідно звернутися до ветклініки, можливо, буде потрібна операція. Поки гнійних виділень немає, можна спробувати витирати очі кожен день теплою водою.

Коли цуценята відкривають очі після народження і починають ходити - Ветеринар

Догляд за цуценям

Бачити після відкриття собака починає після двох тижнів. У цей час потрібно за нею спеціальний догляд. Перш за все необхідно оберігати її очі від яскравого світла. Крім того:

 1. Якщо вихованець боїться розімкнути повіки через біль, досить обробити їх розчинами на основі антисептиків. Робити це потрібно до того часу, поки собака абсолютно не прозріє.
 2. У перший час, коли почнуть розкриватися очі варто проводити промивання. Але препарати для цього прописує ветеринар.

Крім зору, важливо забезпечити і загальний догляд, в який включені ці дії, як:

 • купірування хвоста, на вимогу стандарту;
 • дегельмінтизація в 2 тижні;
 • перше щеплення.

У новонароджених щенят очі мають синій колір. Відтінок стає природним пізніше.

Коли цуценята відкривають очі після народження і починають ходити - Ветеринар

Білястий тон райдужки-ознака наявності проблем із зором.

Цінні поради

Початківцям власникам собак, потрібно обов’язково знати хитрощі вирощування здорового потомства:

 • перший час, до 20-30 діб, тримати приплід краще в напівтемряві;
 • не намагайтеся самостійно відкрити очі цуценяті, особливо, брудними руками;
 • купати дитину не можна, гігієну сука забезпечить йому сама.

Породисті цуценята до місячного віку отримують перший документ-щенячку.

Дводенні цуценята виглядають безпорадними, сліпими, глухими. Тому початковий догляд за ними узгоджують з ветеринаром. А також заводчик зобов’язаний знати, що відкривати повіки самостійно вихованцям не можна. Інакше в їх очі можна занести інфекцію.

Код помилки: «Forbidden».Повідомлення про помилку: «the request cannot be completed because you have exceeded your quota.»Домен:» youtube.quota».Причина: «quotaExceeded».

Чи додали Ви власний API-ключ для Google? Дивіться довідку.

Необхідно перевірити в YouTube, чи належить ID PLH53slWA60RdBmgKT2geBoO-fLhfVg2CH playlist. Необхідно перевірити FAQ плагіна або відправте повідомлення про помилку на підтримка.

close