Корм для кішок при сечокам’яній хворобі

Пухнасті улюбленці, домашні граціозні кішки, дуже часто страждають від самих різних внутрішніх патологій.

Одним з часто діагностуються хвороб вважається сечокам’яна хвороба або МКБ. Причина розвитку МКБ-порушення в процесах речового обміну.

Страждаючі від даного захворювання тварини мучаться від болю, погіршується якість їх життя і тривалість в загальному.

Важливо вчасно лікувати вихованця. Крім лікарської терапії, ветеринари виділяють важливу роль в терапії МКБ у кішок лікувальному харчуванню.

Правильно організований раціон тварини дає можливість зменшити кількість осаду в урине, що зі свого боку зменшує симптоматику захворювання і покращує загальне самопочуття вихованця.

Для чого кішкам з сечокам’яною дієтою потрібна дієта

Кішки частіше за інших вихованців проживають в будинку страждають від сечокам’яної хвороби. Кристали у вигляді осаду, складаються з частини органічних і частини речовин на мінеральній основі. Формуються кристали у вигляді твердих частинок піску, а потім і каменів. При скупченні конкрементів можлива закупорка сечовивідних проток. Крім сильного болю в процесі сечовипускання, може відбуватися травмування слизових, занесення інфекції і розвиток процесу запалення.

Конкременти при сечокам’яній хворобі, а зокрема камені, формуються з самих різних речовин. У зв’язку з цим їх поділяють на:

 • Урати-формуються в основному з солей сечової кислоти. Вони тверді і мають гострі нарости на власній поверхні.
 • Оксалати – уроліти з щільною консистенцією. Мають кулясту форму і виникають з солей щавлевої кислоти. З’являються переважно в кислій обстановці.
 • Цистини-формуються з цистину і сірки. Спостерігаються у кішок при МКБ рідше інших уролитов.
 • Струвіти — часто виявляються конкременти. Формуються з амонієвих, фосфатних і магнієвих частинок, іншими словами в лужному середовищі. Мають пухкої і твердою консистенцією.

За статистикою, більше 55% всіх виявляються конкрементів при МКБ у кішок мають струвитний тип освіти. У категорію потрапляють тварини до 6 років. У літніх вихованців переважають уроліти оксалатного типу.

Серед факторів, що провокують формування конкрементів і розвитку МКБ у кішок, виділяють:

 • порушення організації збалансованого харчування (надлишок в раціоні солей);
 • невисокий відсоток рідини в організмі;
 • низька якість корму;
 • запальні процеси в організмі, а зокрема в області сечостатевої системи (уретрит, цистит);
 • невелика рухливість тварини;
 • невірно підібраний раціон тварини, що призводить до ожиріння;
 • Схильність до сечокам’яної хвороби на вродженому рівні (зустрічається у подібних порід кішок, як сіамська, російська блакитна, перська).

Ветеринарні лікарі відзначають, що у самців небезпеки розвитку МКБ набагато більше, ніж у самок. Пов’язано це перш, за все з анатомічними особливостями. У групі ризику по розвитку сечокам’яної хвороби тварини після стерилізації, так як активніше набирають вагу.

Важливо правильно вибрати для тварини корм, щоб спростити його страждання і не допустити погіршення патологічного процесу в подальшому.

Як вибрати корм коту при діагностованою сечокам’яної хвороби

Цілющу дієту необхідно вибирати ретельно після консультації з професіоналом.

Можна перевести вихованця на справжню їжу або ж вибрати якісний, спеціалізований корм.

Перед тим як переводити кішку на спеціалізований раціон, необхідно обов’язково відвідати ветлікаря. Спеціаліст призначить проходження ряду аналізів для постановки точного діагнозу. Серед важливих показників-загальний аналіз сечі. Він дає можливість виявити тип конкрементів і в подальшому визначити види продуктів, які тварині дозволені або заборонені.

Якщо є наявність високого відсотка струвітних (лужних) конкрементів в складі сечі, необхідно вибирати їжу або корми, які здатні закислювати сечу. Це дасть можливість зупинити лужне середовище. Паралельно відбувається зниження калорійності раціон. А справа вся в тому, що сечокам’яну хворобу з високою кількістю струвитом в сечі частіше провокує сильне ожиріння. При натуральному годуванні, перевагу віддають таким продуктам як м’ясо, риба, яєчні білки і яловича печінка.

При виявленні в сечі оксалатів (конкрементів, що утворюються в кислому середовищі), необхідно вибирати продукти харчування, які надають ощелачивающее дію. Корисні в подібному випадку варені види не жирного м’яса, геркулесова каша, рис, різні овочі на пару.

Незалежно від варіанту харчування, ветеринарні лікарі рекомендують розділити кількість прийомів їжі на 5-6 в день. Порції не повинні бути великими. Це може бути капуста цвітна, морква, м’ясні бульйони, буряк, картопля, нежирна м’ясо і риба.

Під забороною виявляються такі продукти як молоко і вершки з великим відсотком жирності. Не рекомендується давати тваринам копченості, яєчні жовтки, хлібобулочні вироби. З харчування слід прибрати гостре, солоне і всі різновиди бобових.

Фахівці відзначають, що правильно скласти дієтичний раціон самостійно складно, також як і завжди дотримуватися його. А це у випадку з сечокам’яною хворобою, становить небезпеку для тварини.

Тому рекомендується підбирати спеціалізовані готові оздоровчі раціони. Це не тільки сухі гранульовані корми, але також вологі консерви.

Віддавати перевагу потрібно якісним кормів супер-преміум якості. Від покупки бюджетних, необхідно відмовитися. А справа вся в тому, що корми бюджетного класу містять неповноцінний білок, пристойну кількість сої, ароматизаторів та інших добавок до їжі. Замість оздоровчого ефекту такий корм призводить до великих порушень в роботі кишково-шлункового тракту, печінки і нирок.

При підборі харчування кішці або коту з діагностованою сечокам’яною хворобою, слід дотримуватися таких правил:

 • Підбирати продукцію з особливою відміткою з тим, що корм цілющий і підходить при захворюваннях сечостатевої системи (на упаковці також повинна бути інформація про те, на які різновиди конкрементів речовини в кормі впливають).
 • Підбирати корм з великим вмістом вітаміну Е (токоферолу) і ретинолу. Такі елементи дуже важливі з метою поліпшення стану МКБ.
 • Стежити за вмістом подібних мікроелементів як кальцій, фосфор і аскорбінова кислота. Вітамін З у величезній кількості надходить в організм, призводить до активного скупчення уролитов.
 • Знижений вміст білка. Навіть якісний білок багато може призводити до проблем в роботі нирок. Пристраститися до нового раціону тварина повинна потроху.

Види кормів для кішок, які страждають від хвороб сечостатевої системи:

 • Royal Canin VD Urinary S / O-фахівці радять для годування тварин з МКБ. Речовини в складі мокрого корму дозволяють уповільнити процес накопичення піску і каменів. Паралельно, відзначається збільшення виробничого процесу сечі. У кормі пристойну кількість клітковини. У складі є риб’ячий жир, мікроелементи і вітаміни, що дає можливість легко засвоюється. Заборонений вихованцям, які страждають від гіпертонії і при порушеннях роботи нирок.
 • Royal Canin Renal Feline-корм супер-преміум класу надає стимулюючий вплив на роботу нирок і системи сечовиділення в загальному. Допомагає зменшувати навантаження на ренальную систему, покращує загальний стан вихованця за рахунок наявності в кормі антиоксидантних комплексів і кислот DHA і EPA. У складі корму невелика кількість фосфору, підійде для лікування тварин з хронічною формою МКБ. Не рекомендований кішкам під час вагітності та лактації.
 • ProPlan Veterinary diets UR Urinary-вологий вид корму, застосовуваний для уповільнення процесів утворення нових каменів. Підійде не тільки для лікування, але і попередження розвитку сечокам’яної хвороби. Компоненти корму підкислюють сечу, також допомагають підтримувати масу тіла в здоровому стані.

Потрібно пам’ятати, що незалежно від варіанту корму, необхідно дуже і дуже уважно стежити за розміром порції. Не потрібно давати більше корму, ніж це наказано фахівцем. В іншому випадку, хвора тварина буде страждати від ожиріння.

Важливо стежити за питним режимом вихованця, контролювати активність і систематично перевіряти вагу.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close