Що потрібно знати перед візитом до ветеринара

На прийом до ветлікаря необхідно готуватися не тільки вихованцеві, а й самому господареві. Власне активна роль буде у господаря кішки або собаки. Адже якщо володар не зможе толком нічого пояснити професіоналу про симптоми, умовити тварина або ж утримати його під час вимірювання температури або ін’єкції, візит може бути абсолютно марним.

1. Знайомий доктор

Ветлікар, як і людський, не може знати повністю про всі захворювання. Раніше Ветеринарна медицина зводилася тільки до лікування сільськогосподарських тварин. Сучасна Ветеринарія розширила власні можливості.

Дуже часто на прийом до професіонала приводять собак і кішок, рідше інших вихованців проживають в будинку. При зверненні до ветеринарної клініки, вихованця і його власника, можуть перенаправити до вузького професіонала, що займається виключно окремими проблемами.

У ветеринарії є лікарі-анестезіологи, дерматологи, онкологи і дуже багато інших відводів. Тому один «знайомий доктор», якого порадив приятель, іноді не допоможе з виниклою у тварини проблемою. Це не означає, що доктор поганий, це означає, що потрібен огляд і думка іншого, профільного фахівця ветеринарної медицини.

2. Безкоштовної ветеринарії немає

Збираючись на прийом в приватну ветеринарну клініку, господареві тварини необхідно не забувати, що безкоштовної ветеринарії немає. Сучасна Ветеринарна медицина зробила крок вперед. Застосовуються сучасні розробки для постановки діагнозу, визначення проблеми виникла у домашньої тварини і вони не можуть бути безкоштовними.

Більш того, терапія дрібних домашніх чотириногих – гризунів, птахів, собак, кішок і земноводних, не фінансується на державному рівні. Тому у ветеринарних клініках не надають допомогу безкоштовно. Підібравши на вулиці кішку і бажаючи знайти їй нових власників, деякі люди приносять їх в клініку, вимагаючи, щоб тварина вилікували безкоштовно. Однак це неможливо, так як доктор не зможе заплатити лікування з власної кишені. Цим займаються волонтерські організації, які займаються збором коштів.

3. При поході до лікаря з собою брати всі виписки

Перед візитом до ветлікаря, краще завчасно приготуватися, якщо зрозуміло випадок не аварійний. Потрібно взяти паспорт улюбленця, а ще всі виписки з інших клінік. Це дасть можливість ветлікарю менше часу витратити на заповнення бланка і опитування власника і швидше приступити до діагностики та розробки тактики лікування.

У паспорті собаки чи кішки, завжди повинні бути всі щеплення. Точну дату постановки щеплення і протипаразитарної обробки, в основному, не пам’ятає жоден володар, а інформація ця найважливіша.

Якщо тварина має хронічні патології, при зверненні в нову ветеринарну клініку, потрібно мати при собі всі попередні призначення. Рекомендується також брати документи, в яких зафіксовані призначення і порядок лікування.

4. Аналізи — не розлучення на гроші

З появою ветеринарної медицини, у лікарів з’явилася можливість встановлювати точні діагнози і розробляти чітке лікування при конкретних значних захворюваннях. Раніше подібних тварин не мали можливості врятувати, так як проведені лабораторні аналізи не давали чіткої характеристики картини.

Призначення аналізів тварині — не примха ветлікаря або спроба взяти чималу плату з Клієнта. Здача конкретних аналізів, потрібно для постановки точного діагнозу і розробки максимально адекватної тактики лікування.

У людській медицині також є цей нюанс. Так, перед тим як призначати антибіотики, терапевт обов’язково повинен взяти аналіз на проведення бакпосева і визначення чутливості до антибіотиків патогенних мікроорганізмів. На превеликий жаль, більшість людей займаються самолікуванням, купуючи препарати і собі і тварині без призначення.

5. У лікуванні тварини беруть участь всі

У ветеринари не йдуть люди заради наживи. Працювати з твариною люди йдуть за покликом «серця». Тому ветеринар кожен випадок з хворою твариною сприймає по-особливому. У лікуванні вихованця повинні брати участь і доктор і володар, чітко виконуючи рекомендації і настанови фахівця. В іншому випадку, хорошого результату домогтися не вийде і постраждає тварина.

Здебільшого це стосується випадків альтернативної медицини та самолікування. Якщо ветлікар прописує препарат, оптимальний для лікування кішки або собаки, володар набуває аналог в людській аптеці, намагаючись вибрати дозування або замінити один засіб на інше. Все це призведе до ускладнень, а у важких випадках і до смертельного результату пацієнта.

6. Перед тим як йти до лікаря записати на листочок що хвилює

У переддень візиту, найкраще зробити пам’ятку, записавши на паперовому аркуші всі хвилюючі власника питання, щоб потім пам’ятати запитати їх у фахівця. Записати рекомендується і симптоми нездужання, час їх виникнення і вираженість прояву. Це дасть можливість професіоналу швидше зорієнтуватися в проблемі і рухатися в необхідному напрямку при постановці діагнозу.

Важливими даними будуть все, що зачіпають собаки – вік, раціон харчування, поведінку і догляд. Певні власники грішать тим, що прикрашають реальність, наприклад, даючи «хороший корм» Собаці і чому у неї раптом виявилася алергічна реакція. На ділі виявляється, що «якісний і хороший» корм, це ніщо інше, як продукт бюджетного класу, який не має нічого спільного зі здоровим харчуванням. Тому марку корму писати теж важливо. Боятися, що доктор засудить не варто. Головна мета фахівця-лікувати тварину, а не засуджувати власника.

7. Доктор не має бажання зробити боляче вашому вихованцеві

Домашні вихованці-занадто чутливі і ніжні тварини. Будь-господар переживає, коли у тварини беруть кров або ж вимірюють температуру. В даний момент, собака або кішка швидше за все почнуть несамовито кричати, що сприймається господарем як заподіяння шкоди вихованцеві. Завдання ветеринара — не зробити боляче, а поставити точний діагноз.

Деякі, особливо чутливі вихованці, починають труситися і кричати, коли їм остригають кігті, хоча хворобливості в такій процедурі немає абсолютно. Володар повинен бути врівноваженим і спокійним, показуючи приклад власному вихованцеві, як необхідно себе вести. Інакше, тварина, відчуваючи хвилювання власного господаря, почне втрачати самоконтроль набагато більше.

8. Пам’ятати: то що допомогло іншій тварині, не факт що допоможе вашій тварині зараз

Всі тварини які живуть вдома-індивідуальні. Навіть в межах одного виду, віку і породи, вихованці мають відмінності, не тільки зовні, але і внутрішньо. Застосовувати призначені препарати для однієї тварини іншому-недоцільно. Такими діями часто грішать господарі кількох тварин, даючи одній і іншій собаці однакові ліки, хоча обстежувалося одна тварина.

За порадою знайомих, господарі кішок і собак, лікують вуха, вибирають корми, дають вітаміни і інші ліки. Гірше справа йде, якщо тварині починають без призначених обстежень і діагнозів, давати набагато серйозні медикаментозні засоби.

Одна собака може мати алергічну реакцію на препарат, а інша-ні. В результаті, залишається винуватим ветеринар, нібито, прописала не ті ліки.

Слід мати на увазі, що вихованець – дуже велика відповідальність. Ставитися до його здоров’ю необхідно найбільш ретельно.

close