Сухий корм для стерилізованих кішок: властивості, виробники, вибір і режим харчування

Сухий корм для стерилізованих кішок: властивості, виробники, вибір і режим харчування - Ветеринар

Коли господарі стикаються з необхідністю стерилізації власних кішок, вони повинні мати на увазі, що цей процес матиме помітний вплив на метаболізм улюбленців, конституцію тіла, поведінку та життєвий спосіб.

Сухий корм для стерилізованих кішок: властивості, виробники, вибір і режим харчування - Ветеринар

Тому однією з важливих складових підтримки вихованця після кастрації вважається правильно вибране, правильне харчування.

Особливості, мінуси і плюси

Стерилізація або кастрація загалом проявляється на вихованцеві, скоріше, успішно: вихованець довше живе, стає більш урівноваженим, зменшується ворожість, у нього відпадає потреба цілити територію.

Але можуть бути й погані наслідки. У сечовидільній системі відбувається застій, оскільки зниження секреції стероїдних гормонів порушує електролізний обмін у нирках, зумовлюючи затримку рідини. Для кастрованих і стерилізованих кішок цілком звичайною ситуацією є рідкісні походи в туалет.

Це призводить до появи каменів у чашково-мисковій системі, сечоводах, інфекції сечового міхура. Перебудова гормонального фону одночасно зі спокійним характером зумовлює появу ліні кота, він менш охоче грає і набагато менше рухається.

Також зниження естрогену і тестостерону серйозно зменшує швидкість жирового обміну, зокрема розпаду, що в комбінуванні з новим життєвим образом призводить до більш швидкого запливання жиром боків і живота вашого улюбленця. Власний внесок у це вносить також збільшення рівня пролактину, що призводить до зростаючого почуття апетиту.

Щоб купірувати всі ці проблеми, потрібно насамперед вибрати правильні корми, потім скласти для улюбленця розпорядок приймання їжі й обов’язково його дотримуватися.

Потрібно вибрати спеціальне сухе харчування для стерилізованих кішок і кастрованих котів — такі рекомендації ветеринарів. Виробники подібних кормів повинні вказувати точні розміри порції залежно від конституціональних особливостей, ваги та інших параметрів тварини.

Крім цього, потрібно дотримуватися ще певних порад:

 • вихованець переходить на дробове харчування: частота годувань може зрости до п’яти разів на день, однак при цьому стають меншими розміри порції;
 • для зниження утворення ризику утворення каменів у нирках і сечоводах вашого улюбленця обмежте йому надходження фосфору і магнію в організм, адже у стерилізованих улюбленців з’являються камені переважно фосфатної і магнієвої природи;
 • необхідно постійно зважувати тварину, щоб оцінювати динаміку ваги і відповідно до неї виправляти порцію.

Спеціальне харчування обирається за кілька місяців до операції, і вихованець потроху переводиться на нього, щоб після втручання хірургічним шляхом такі зміни в меню не стали для нього зайвим стресом.

Спеціалізований корм має низку явних переваг. По-перше, рецептура, обрана заздалегідь фахівцями, фактично гарантовано включає все, що необхідно для вашого улюбленця, у правильних пропорціях. Тим паче під час приготування корму самостійно ви напевно зустрінетеся з тим, що ваш кіт вибагливий і не їсть всі інгредієнти поспіль, ігноруючи, наприклад, овочі.

Друге, промисловий корм також економить ваш час, адже вам не потрібно займатися його приготуванням, і кіт не зможе пропустити повз власний живіт якийсь із елементів, оскільки весь корм являє собою гомогенну субстанцію. Третє, сухе харчування більш універсальне щодо термінів і варіантів заощадження — не висохне на відкритому повітрі і його легше перевозити.

Незалежно від моделі яку підібрали харчування співвідношення макронутрієнтів має бути приблизно таким:

 • 30-40% білків;
 • 10-12% жирів;
 • 30-45% вуглеводів із часткою клітковини від 5 до 7%.

Під час вибору сухого харчування не варто загострювати увагу на красивій упаковці та крутих маркетингових слоганах. Необхідно чітко визначитися із сегментом цін, у якому ви будете підбирати: холістик, преміум або супер-преміум, а ще професійні дієти. Одразу варто відкинути подібні варіанти, як Kitekat, Whiskas, Friskes і схожі: у подібних кормах відсутній поділ на тілесні групи тварин.

Врахуйте ще один факт: тільки-но ви перевели улюбленця на сухе спеціальне харчування для стерилізованих кішок, міняти раціон на справжню їжу вже не варто, оскільки у вас навряд чи вийде зробити це без шкоди для шлунково-кишкового тракту тварини.

Прикладами професійних дієт можуть бути Royal Canin, Hill`s, Eukanuba або Proplan. Ці склади повинні мати на упаковці спеціалізоване маркування Sterilized, що означає “для стерилізованих вихованців”.

Дуже дорогі варіанти, дуже можливо, не будуть ділитися за категоріями улюбленців (для стерилізованих чи ні), проте вони підходять, оскільки якість білка в них більша, ніж в інших кормах. Такими вважаються, наприклад, корми Now Natural, Go!, Acana або Orijen.

Топ виробників

Сьогодні є дуже багато варіантів харчування, які мають власні мінуси і плюси. Іноді може бути не просто зробити вибір на користь того чи іншого виду. Нижче представлений рейтинг провідних виробників кормів для стерилізованих кішок.

Корми еліт-класу

 • Pro Plan. Ця марка вважається дуже відомою, що дає можливість дуже легко визначитися в її тонкощах новачкові. Придбати корм цієї марки можна в більшості магазинів, що відпускають сухі корми. Господарями він цінується за дуже гарне співвідношення якості та вартості, і вважається, що досить добре цей корм захищає сечовидільну систему. Також є різноманіття смаків у лінійці, що дає можливість змінити гастрономічне життя вашого улюбленця. Фахівці дискутують щодо співвідношення білків і жирів (41% і 12%): одні вважають, що це шкідливо для кістково-м’язового апарату, інші думають, що це погано проявляється на нирках, хоча дослідження ці побоювання не підтверджують. Отже, Pro Plan можна назвати дуже безпечним кормом. Але необхідно пам’ятати, що у котів іноді може зустрічатися алергічна реакція на деякі інгредієнти.
 • Hill`s. Ця марка має практично ідеальний вітамінний склад, також дуже затребувана і може бути куплена в більшості супермаркетів. Є смаковий ряд, що дає можливість вибрати те, що краще підходить вашому улюбленцю. Ветеринари одноголосно сходяться в тому, що цей корм вважається чудовим варіантом харчування для стерилізованої тварини.
 • Purina One. Ця марка пропонує не тільки багато смаків, проте навіть лінійку лікувальних кормів, що розрізняються за складом елементів, що може бути застосовано в набагато тоншому підборі нутритивної підтримки вашого улюбленця після стерилізації. Також, як і два попередні корми, його можна придбати практично в будь-якому магазині. Містить компоненти рослинності (глютен і пшеничні білки), що, на думку ветеринарів, іноді може підбурювати розлади травлення.

Корми супер-преміум-класу

 • Royal Canin. Найвідоміший бренд “лакшері”-кормів для котів. Відрізняється якісною сировиною, великою лінійкою сортів і смаків корму, різновидами для годування окремих порід кішок, а ще невисокою (для цієї категорії цін) вартістю. Його іноді проблематично знайти, а ще у тварин трапляються епізоди алергічної реакції на компоненти складу. Експерти рекомендують на упаковці корму для стерилізованих кішок уважно шукати вік, для якого він призначається. Даний корм гарантує хорошу вагу вихованця, розведення сечі та зниження ймовірності утворення каменів.
 • Bosch Sanabelle. Цей німецький корм має досить справжнього м’яса в складі, порівняно доступну ціну, але рідко зустрічається в зоомагазинах і супермаркетах. У складі присутні антиоксиданти, але не завжди зазначено які.
 • Eukanuba. Цей корм містить левову частку білка тваринного походження і відрізняється відносно низькою вартістю, є лінійка лікувальних кормів. Мінуси: присутні консерванти і добавки, а ще виробник не уточнює природу таких “білків тваринного походження”.

Як підібрати?

Під час вибору насамперед слід оцінити склад корму. Чим він коротший — тим краще. Назви мають бути зрозумілі для вас, навіть у тому разі, якщо ви далекі від хімічної промисловості.

Першочергово в складі називається елемент, який вважається головним джерелом білка, бажано, щоб це було м’ясо. Інші компоненти перераховуються в порядку убування їхньої частки в кормі. Зайве говорити про те, що ніяких ароматизаторів, добавок для смаку і подібного в кормі не повинно бути, — хороший сухий корм виглядає абсолютно непоказно і являє собою звичайнісінькі коричневі гранули.

Далі звертаємо свою увагу на засвоюваність: чим більш насичений корм поживними елементами, тим меншу кількість потрібно з’їсти кішці. Притому сухий корм тварини змушені запивати, а п’ють вони неохоче. Таким чином, чим менше корму необхідно для харчування кішки, тим менше води вона буде змушена випити, тим якість перетравлення буде вищою, за рахунок чого тварина буде забезпечена зручним травленням.

Третя ознака, досить важлива для кастратів, — здатність попереджати розвиток хвороб. Для запобігання сечокам’яній хворобі потрібно вибрати корм із меншою кількістю магнію, правильним співвідношенням фосфору і кальцію та високою кількістю білка. Білок призводить до підкислення сечі і знизить ймовірність утворення каменів.

Для боротьби з ожирінням у кормі важлива наявність клітковини і білка, що підтримують відчуття ситості, знижена частка жирів, калорій, багато вітамінів і мікроелементів. Часто в корм додають L-карнітин, що стимулює розпад жиру і зростання тканини м’язів. Якщо корм, який ви вивчаєте, відповідає всім вищеназваним параметрам — його можна давати вашому коту.

Уже після того, як ви вибрали корм вашому вихованцеві, необхідно уважно дивитися на те, чи підійшов він йому. Корм можна назвати вдало підібраним, якщо:

 • тварина його охоче їсть;
 • у кота “лискуча” шерсть, загалом створюється враження доглянутості;
 • регулярність відходження калу та оформленість мас калу, що свідчитиме про стійкість процесу травлення;
 • зберігається здорова конституція тіла.

Як годувати?

Годування кота слід проводити щонайменше кілька разів на день, до того ж бажано привести кількість епізодів годування до п’яти, даючи харчування маленькими дозами.

Сухий корм обов’язково має супроводжуватися чистою і свіжою водою, до того ж є звичайне емпіричне правило: води втричі більше корму. Не необхідно міняти воду на молоко, оскільки воно змістить нутритивний баланс у вже підібраній вами або заводськими технологами суміші. Корм слід давати рівно в тій кількості, що вказана, — не більше і не менше.

Детальніше про правила харчування стерилізованих кішок йдеться у відео нижче.

close