Як підготувати собаку до Нового року

Для людей Новорічне святкування-радісне і приємне Захід. Але для вихованців проживають в будинку, а саме собак, зустріч Нового року буде причиною серйозного стресу. Основою виступають не тільки гучні звуки вибухають салютів.

У свята тварин чекає великий ряд небезпек. Серед них-стіл для свята і новорічні прикраси. Якщо до сприйняття гучних звуків вихованця можна привчити, то до того, щоб тварина не їла мішуру або не крало зі столу ласощі – важче.

Відповідальні господарі повинні правильно приготувати власного вихованця до новорічних свят. Це дасть можливість уникнути відвідування ветеринарної клініки на початку січня або пошуків собаки, що втекла через гучні салюти.

Можливі небезпеки в свята для собак

Постріли петард, салюти і гучні звуки гулянь, можуть привести собаку в істеричний стан. Стрес призводить в подальшому не тільки до змін в поведінці.

Одним зі складнощів таких» гулянь » можуть стати порушення в вегето-судинній системі. У великих містах в період настання новорічних свят, зростання захворюваності вегето-судинної дистонії зростає.

Які можуть бути труднощі в свята для собак:

  • Вибухи салютів . Стрес провокує появу страху У навіть здавалася сміливою, собаки. Улюбленець панічно боїться виходу на вулицю, може відмовлятися від корму. Стан афекту, дуже часто виникає у собак при переляку, може завершитися тим, що тварина зірветься з повідця і втече від господаря. У більшості випадків відбувається зворотне-вихованець відчуває агресію і кидається на свого власника.
  • Ласощі з новорічного столу. Небезпеку для собаки напередодні новорічних святкувань представляє і розкішний стіл. Різні ласощі спокушать будь-якого вихованця. Самі господарі в багатьох випадках спостерігають за тим, щоб улюбленець не тягнув нічого зі столу. А ось ряд гостей думають, що роблять добру справу і дають ковбасу, м’ясо або харчові недоїдки зі столу. Ні за що собаці не можна давати солодощі, а саме шоколад. І зрозуміло, не слід давати тваринам спиртне, навіть в несуттєвих кількостях. Для побутових улюбленців ці продукти відносяться до отруйних. Всі відходи від їжі і нез’їдені страви необхідно дуже і дуже уважно ховати від собаки.
  • Новорічні прикраси-ще одна складність, що з’являється в період святкування новорічних днів. Дрібні прикраси, Мішура, дощик, а ще гірлянди працюють від електрики – велика небезпека для собак. Поїдання мішури призводить до проблем з травленням і часто виявляється причиною закупорки кишечника. Особливо небезпечні новорічні аксесуари для маленьких цуценят, що виділяються дуже високою цікавістю до всього яскравого і шарудить.

Помітивши, що тварина з’їла щось заборонене з новорічного столу або з новорічних іграшок, потрібно негайно звертатися за допомогою до ветеринарної клініки. На Новий рік і Різдво часто збираються солідні компанії людей. Господареві слід відрадити гостей намагатися дресирувати собаку. Це буде причиною сплеску агресії у улюбленця. Тим більше, якщо собака відноситься до великих порід.

Як приготувати собаку до свят

Підготовка до свят, а саме адаптація до гучних звуків, повинна відбуватися якомога раніше до планованих свят.

Для привчання тварини адекватно сприймати гучні звуки салютів, можна скористатися аудіозаписом з подібним звуком. Навчання має проходити в спокійній обстановці будинку. На перших кроках, рекомендується включати звуки на мінімальній гучності, потроху роблячи більше звук. Важливо в процесі прослуховування аудіозапису підбадьорювати улюбленця, грати з ним або давати ласощі. Тоді при прогулянках на вулиці в Новий рік і Різдво, у тварини не з’явиться стресу.

У момент переляку, собака може забитися в темне місце, наприклад під диван. Не намагайтеся витягнути тварину з відокремленого місця. Спроби втішити собаку або ж насварити не завершуватися успіхом. Слід дати вихованцеві» взяти себе в руки » самостійно. Можна сісти поруч і обійняти улюбленця рукою.

Рекомендується прогулянку, в період новорічних урочистостей, закінчувати в 7-8 годин вечора. Важливо уникати розпалу свят і вигулювати собаку пізно. Також слід зменшити кількість їжі частково. Прекрасним виходом з цієї ситуації вважається погодувати улюбленця вранці, до обіду, а ввечері дати тільки половину порції.

Під час вигулу потрібно міцно тримати поводок в руках і не давати можливості собаці гуляти без амуніції.

Якщо собака відрізняється швидкозбудливою нервовою системою, в основному, це декоративні вихованці, можна звернутися за допомогою до лікаря напередодні свят. Спеціаліст допоможе вибрати заспокійливі препарати. Більшість з даних препаратів відрізняються накопичувальним ефектом. Тому давати їх потрібно тварині заздалегідь. Якщо давати їх тварині разово, коли вихованець вже випробував стрес, ефекту можна не очікувати.

Важливо самому господареві вести себе спокійно. Підбігаючи до вікна або бігаючи по квартирі в бажанні подивитися салюти, господар сам концентрує увагу тварини на те, що відбувається. У період передноворічної метушні, прекрасним виходом із ситуації, щоб вихованець не заважав підготовці, вважається покупка довгограючих солодощів або нових іграшок.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close