Як зібрати сечу у кобеля

Постановка точного діагнозу і тому призначення адекватної схеми терапії, неможливі без правильно проведених лабораторних та інструментальних досліджень.

Аналіз сечі-лабораторний вид дослідження, що відноситься до базових. Проведення аналізу сечі надає можливість виявити ряд патологій в організмі.

Для своєчасної постановки діагнозу собаці, аналіз сечі можна відвезти в клініку, зібравши його своїми силами.

Як приготуватися до збору сечі

Підготовка до збору сечі передбачає проведення ряду дій, що стосуються як самого вихованця, так і правильно організованих дій власника.

Необхідно розуміти, що аналіз сечі у собак, які отримують сечогінні і стероїдні засоби, малоинформативен. Сенсу немає проводити дослідження сечі на наявність білка і співвідношень креатиніну з білком в сечі якщо є наявність у тварини процесів запалення в області сечового міхура.

Власникам потрібно пам’ятати і про те, що забір сечі для подальшого бакпосева проходить ветеринарним фахівцем в умовах оздоровчі центри. І, зрозуміло, необхідно розуміти, що проведення аналізу сечі не виключає призначення ультразвукового дослідження або рентгенографії для постановки діагнозу. Аналіз сечі не може замінити біохімію крові або загальноклінічний аналіз крові.

Постановка точного діагнозу можлива виключно при комплексній діагностиці, що включає в себе великий спектр досліджень.

Аналіз сечі рекомендується здавати в таких варіантах:

  • Вік собаки-експерти рекомендують систематично здавати аналіз сечі собакам у віці старше 1.5 років (а тим більше тваринам старше 5 років);
  • собакам, які мають генетичну схильність до розвитку хвороб сечостатевої системи (гріффони, мопси, пекінеси, карликові пінчери, англійські кокер-спанієлі, лабрадори, скотч-тер’єри);
  • при порушенні акту сечовипускання у улюбленця, а ще зміни кольору і запаху сечі.

З метою попередження, аналіз сечі собаці рекомендується здавати двічі на рік – рік при відсутності хронічних патологій. Якщо у тварини присутні хронічні захворювання в області системи сечовиділення, систематично здавати аналіз сечі слід кожні 3 місяці. Можливе призначення більш частих досліджень урини. Всі тонкощі обговорюються персонально з ветлікарем. Наприклад, під час лікування гострих процесів запалення, аналіз сечі потрібно здавати кожні 7 днів, або навіть набагато частіше.

Аналіз сечі-інформативний метод, що дає можливість виявити сечокам’яну хворобу або запальні процеси в області сечовивідних шляхів. Проведення аналізу крові та інтерпретація результатів показова при оцінці функціональності нирок і ряду інших органів знаходяться всередині.

Загальноклінічний аналіз сечі корисний для оцінки фізико-хімічного складу урини і мікроскопічного осаду. Хімічний аналіз сечі дає можливість визначити наявність білка і креатиніну до сечі, а ще співвідношення даних показників в організмі. Дані які отримані надають можливість оцінити стан роботи нирок.

Сеча змінює власний склад, а зокрема змінюється концентрація речовин в ній при ряді процесів запалення. Ветеринарні доктора застосовують дані аналізу сечі не тільки для постановки діагнозу. За допомогою отриманих результатів фахівець зможе вибрати правильну цілющу дієту.

Способи збору сечі у псів

Для правильного і безпечного збору сечі у кобеля потрібно приготувати медичні рукавички, спеціалізований контейнер для збору урини, фізіологічний розчин і шприц на 20 мл.якщо тварина справляє нужду тільки на вулиці, господареві потрібно пляшка з платика, презерватив або бинт. Власникам собак, які звикли справляти нужду вдома, знадобилося старенька пелюшка.

Для отримання достовірних результатів аналізів, рекомендується заздалегідь перед збором сечі, провести псові Промивання зовнішніх статевих органів. Домішки, що скупчилися в області препуция собаки, можуть вплинути на якість результатів майбутнього аналізу. Промивання статевого члена у самця проводять фізіологічним розчином. Щоб це зробити потрібно:

  • відтягнути вперед препуцій (шкіру, що покриває статевий член) і акуратно вставляють шприц без голки в отвір;
  • у статеву щілину вводять фізрозчин зі шприца;
  • проводити процедуру рекомендується кілька разів до того часу, поки рідина не стане прозорою.

Збирати сечу собаці ветеринари рекомендують при повному сечовому міхурі. Це, в основному, ранкові години. Зібрати сечу можна на прогулянці ввечері, якщо після попередньої прогулянки пройшло багато часу. Бажання справити власну нужду змусить тварина не дивитися на дії власника і його незрозуміле, незвичну поведінку.

Збір урини можна проводити в спеціалізований стерильний контейнер (рекомендується). При відсутності контейнера, можна застосувати пляшку з платика, плоску чисту миску або презерватив для УЗД. Зібрану в презерватив сечу слід перелити в контейнер для сечі. Якщо собака звикла ходити в туалет на пелюшку, слід перед сечовипусканням вихованця, перевернути пелюшку вологопоглинаючою стороною вниз. Скупчилася сечу слід перелити в контейнер.

Доставляють зібраний матеріал в лабораторію відразу ж після збору.

Не рекомендується довго зберігати сечу, навіть при збереженні її в холодильнику. Найкраще збирати сечу вранці і відразу ж відвозити на аналіз в лабораторію при ветеринарній клініці.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close