Як зробити внутрішньом’язово укол коту

Кішки-самодостатні і незалежні тварини, які відчувають себе зручно тільки на власній території. Будь-який вихід з власної «зони комфорту» для тваринного стрес, що провокує Серйозний неврівноваженість у всьому організмі.

Тому буває дуже і дуже важливо навчитися робити внутрішньом’язові уколи тварині самостійно, щоб не піддавати його зайвому стресу під час відвідування ветеринарної клініки.

Для чого господареві вміти робити уколи

Відвідування ветеринарної клініки не зручно завжди для власника. Знаючи черговість і правила проведення внутрішньом’язової ін’єкції, володар зможе самостійно якщо знадобиться надати власному улюбленцю допомогу. Навчитися робити укол коту може навіть той, хто далекий від медицини в загальному.

Внутрішньом’язова ін’єкція дає можливість направити лікувальний засіб відразу в м’яз.

У котів підходящим місцем для уколу вважається область стегна. Саме тут проходить пристойну кількість великих судин. Через них лікувальний засіб швидко абсорбується і проникне в системний кровотік через 5-8 хвилин.

Незаперечним гарною якістю вміння правильного проведення процедури власному тварині вважається звільнення від проблем з утворенням ущільнень. Освіта інфільтратів частіше зустрічається при підшкірному введенні медичних препаратів.

Внутрішньом’язово укол дає можливість таким препаратам як нейролептики або антибіотики, надходити в організм помірно через судини з правильною концентрацією і підтриманням її в тілі тварини. Під час використання таблетованих сильнодіючих антибіотиків, порушення роботи травного тракту зустрічається частіше. Внутрішньом’язову ін’єкцію дозволено робити не тільки дорослим тваринам, а й маленьким кошенятам. Важливо правильно приготуватися до процедури і приготувати сама тварина.

Необхідно розуміти, що процедура буде доставляти дискомфорт тварині. Але чим якісно буде проводитися ін’єкція з дотриманням всіх правил, тим менше ризиків розвитку складнощів. Так, наприклад, при величезних кількостях вводяться препаратів, відбувається травматизація тканин і розшарування м’язових волокон.

Техніка внутрішньом’язового уколу коту

Перше проведення процедури-хвилюючий захід, як для власника, так само і для самої тварини.

У досвідчених власників, багато разів робили власним вихованця ін’єкції, маніпуляція займає небагато часу і майже не відчувається самим тваринам. Необхідно засвоїти техніку проведення, що грунтується на 2 – ух компонентах-підготовка і алгоритм введення.

Підготовка під собою передбачає визначення місця проколу і умиротворення тварини. Підбирати місце подальшої ін’єкції потрібно з таким розрахунком, щоб на ньому не було травм і запалень. Довгий шерстний покрив необхідно видалити, зістригти ножицями.

Основними підготовчими етапами вважаються:

 1. Викладання на чисту поверхню шприца, ампули з лікарським препаратом, спирту і вати.
 2. Уважне вивчення інструкції до препарату конкретно перед тим, як набирати його в шприц. Якщо з’явилися питання, краще передзвонити лікуючому ветлікарю.
 3. Ретельно промити руки з милом під водою з крана і продезінфікувати їх спиртом.
 4. Набрати ліки в шприц і потім видалити весь зайве повітря. Для цього поршень шприца плавно рухають вперед, щоб заповнити порожнечі рідиною.
 5. Місце ін’єкції немає необхідності заздалегідь витирати розчином на спирту, так як це тільки порушить шар захисту.

Після дотримання правил підготовки, можна приступити до введення лікарського засобу. Добре, якщо хто-небудь з домашніх допоможе в момент проведення процедури. Тоді маніпуляція пройде для тварини менш стресово.

Алгоритм правильного введення наступний:

 1. Тварина укладають на бік і притримують за кінцівки. Можна скористатися фіксатором або прищіпкою. Вміщена на холку прищіпка, буде створювати у тварини відчуття, що його тримають і не стане зрушуватися з місця.
 2. Далі необхідно дуже і дуже уважно намацати кістка, щоб не допустити можливість упору голки в це місце.
 3. Підібрану область для ін’єкції не слід стискати.
 4. В період виконання дії після введення голки, потрібно трохи відтягнути поршень, для того щоб подивитися чи немає в шприці крові. Пов’язують це з тим, що ряд препаратів не повинен потрапляти відразу в великі судини. Якщо все нормально і крові в шприці немає, починають вводити медичний препарат. Якщо є наявність крові в шприці, голку витягають і роблять прокол в іншому місці.
 5. Введення голки має вестися під кут в 45 градусів. Дорослим тваринам голку слід вводити в середню частину стегна не більше ніж на 10 мм.кошенятам вводять голку на ще меншу довжину.
 6. Препарат вводять не менше 2-3 секунд, а в більшості випадків довше. Швидкість введення препарату залежить і від його кількості.
 7. Тягнуть голку під тим же кутом, що і вводилася.

Після дії витирати місце уколу немає необхідності. Тварина необхідно погладити, ласкавого поговорити і дати ласощі. Потім випустити і не наполягати на увагу.

Перша ін’єкція навіть в побутових умовах, все одно буде стресом для кішки.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close